WAKACYJNY ROZWÓJ

Autor: Woman Magazine

Wakacje to świetny czas, by zrobić coś dla siebie! I nie chodzi tylko o ciało o które z reguły dbamy w okresie letnim. Motywujące słońce i wolny czas w ramach urlopu sprzyjają działaniu. Co Wy na to, by w tym roku postawić na rozwój duchowy?

Czytaj więcej

Rzecz o udawaniu

Autor: WomanMagazine

Udajemy na każdym kroku, nawet wtedy, kiedy nie zdajemy sobie z tego sprawy. Czy jednak możemy być zawsze stuprocentowo prawdziwi? Badacze pokazują, że jeśli chcemy prawidłowo funkcjonować w społeczeństwie, to nie...

Czytaj więcej

CO MÓWIĄ O TOBIE TWOJE OCZY I BRWI?

Autor: WomanMagazine

Już tysiące lat temu odkryto zależność pomiędzy charakterem a wyglądem ludzkiej twarzy. W XX wieku zaczęto podważać prawdziwość tej tezy, która dzisiaj znów wkrada się w łaski społeczeństwa. Zobacz, co możesz stwierdzić, obserwując czyjeś brwi i oczy!

Czytaj więcej

LUDZIE W ZWIĄZKACH ŻYJĄ DŁUŻEJ!

Autor: WomanMagazine

...Związkach stałych i szczęśliwych. Tytułowa teza brzmi nieco nieprawdopodobnie, bo czy istnieje zależność pomiędzy trwaniem z kimś w związku a przedłużeniem swojego życia? Wydaje się to zabawne… Jednak przy głębszym zastanowieniu można nawet przyznać temu rację. Udowodniły to niejedne badania naukowców!

Czytaj więcej

CHOROBY NASZEJ CYWILIZACJI

Autor: WomanMagazine

Kiedyś społeczeństwa zmagały się z epidemiami, które rozprzestrzeniały się w błyskawicznych tempie w złych warunkach sanitarnych. Obecnie na większość groźnych chorób mamy szczepionki, więc nie wywołują w nas strachu, a funkcjonują jedynie jako tytuły dzieł literackich. XXI-wiecznemu społeczeństwu wprawdzie nie grozi epidemia niczym z „Dżumy” Camusa, ale problemów cywilizacyjnych nie brakuje.

Czytaj więcej

OBRAZ MĘŻCZYZNY IDEALNEGO

Autor: WomanMagazine

Wieloletnia terapeutka od par uważa, że kobieta poszukuje mężczyzny rozsądnego, wykazującego się nie lada dojrzałością, stanowczością oraz zdecydowanym działaniem podczas stresu. Jednak to nie wszystko! Jaki jest model faceta „idealnego”? Czy Ty także takiego poszukujesz?

Czytaj więcej

SKUTECZNA MOTYWACJA W SZEŚCIU KROKACH!

Autor: WomanMagazine

Jako kobieta nieustannie potrzebujesz motywacji. Dom, dzieci, a jeszcze kariera zawodowa – wyzwań wokół nie brakuje. Jedyne co ucieka, to motywacja. Dowiedz się, jak skutecznie osiągać cele i utrzymywać wysoki poziom zdyscyplinowania!

Czytaj więcej

CZY WARTO BYĆ MIŁYM?

Autor: WomanMagazine

Jak często tłumisz swoje prawdziwe emocje, bo nie chcesz kogoś urazić, albo pomagasz, jak tylko możesz, bo czujesz, że powinnaś? Czy jest to konstruktywne i uzasadnione, jeśli Ty na tym tracisz? Zobacz, jak poradzić sobie z problemem bycia nadmiernie miłą!

Czytaj więcej

ŚWIĘTA NA TWOJEJ GŁOWIE? ZOBACZ, JAK JE PRZEŻYĆ!

Autor: WomanMagazine

Mimo istotności z religijnego punktu widzenia, Święta Wielkanocne są spokojniej obchodzone niż Boże Narodzenie. Po pierwsze przerwa świąteczna trwa krócej, nie kończy się hucznym sylwestrowym zakończeniem, nie ma specyficznego klimatu mrozu i pasterki, nie pachnie wigilijnymi potrawami… Mimo wszystko Wielkanoc potrafi być naprawdę piękna, trzeba tylko dobrze przygotować się na ten czas!

Czytaj więcej

JAKI OJCIEC, TAKI... MĄŻ?

Autor: WomanMagazine

Opuszczając rodzinne gniazdo, poszukujemy partnera na całe życie. Jaki powinien być? Mamy już w głowie pewne wyobrażenia właściwej osoby, bo w dzieciństwie obserwowałyśmy naszych rodziców. Jakiego mężczyzny poszukujemy do wspólnego życia i czy rzeczywiście jego obraz jest przyćmiony wzorem naszego ojca?

Czytaj więcej

SEKRETY UDANEGO ZWIĄZKU

Autor: WomanMagazine

Wystarczą trzy minuty obserwacji, by dowieść, czy dwoje ludzi stworzy udany związek, a następnie szczęśliwe małżeństwo – gwarantują badacze z Seattle w Stanach Zjednoczonych, w laboratorium badającym miłosne relacje!

Czytaj więcej

TWOJA MUZYKA TO TY!

Autor: WomanMagazine

Od wielu lat psychologowie próbują znaleźć związek pomiędzy preferencjami estetycznymi a osobowością. Dowiedziono już, że gust muzyczny jest nierozerwalną częścią naszego stylu życia – wpływa na nasze relacje, a nawet wybory konsumenckie. Co więc dźwięki wydobywające się z Twoich słuchawek mówią o tym, jaka jesteś?

Czytaj więcej

W SIDŁACH ZAZDROŚCI – JAK JĄ POKONAĆ?

Autor: WomanMagazine

Zazdrości pragniemy unikać jak ognia, w końcu już samo słowo wywołuje w nas nieprzyjemne skojarzenia, a często także złość. Dlaczego jest to uczucie tak często obecne w naszym życiu i czy zagraża stworzeniu szczęśliwego związku?

Czytaj więcej

SŁOWA, KTÓRE NISZCZĄ

Autor: WomanMagazine

Przemoc psychiczna w związku to temat spychany na margines istotności. Przecież każda szanująca się osoba powinna odejść, kiedy robi się naprawdę źle. Czasem jednak kobieta może czuć się zakochana na tyle, by uznać, że nie ma powodu do niepokoju…

Czytaj więcej

CO MÓWI TO, JAK SIEDZISZ?

Autor: WomanMagazine

Jak mówi francuskie przysłowie „Król śpi na plecach, mądry człowiek na boku, a bogacz na brzuchu”. Tak więc kto niczego się nie obawia, nie ma potrzeby osłaniania swoich najwrażliwszych miejsc. To, jak zachowuje się nasze ciało, może nas zdradzić niemal w każdej sytuacji – wystarczy spojrzenie, by przejrzeć rozmówcę, oczywiście przy użyciu narzędzi komunikacji niewerbalnej.

Czytaj więcej