Wiosenna chandra – weź ją na przeczekanie

Autor: WomanMagazine

Zimą, gdy za oknem ciemno, chłodno i jakoś tak nieprzyjaźnie, czekamy z wielkim utęsknieniem na wiosnę. Wierzymy, że wówczas, jak za dotknięciem magicznej różdżki, znikną wszelkie troski, zły nastrój oraz zmęczenie, a w zamian pojawi się feeria barw radości. Jednak, gdy ta długo wyczekiwana wiosna nadchodzi… często przynosi nam, zamiast dobrego samopoczucia… chandrę.

Czytaj więcej

Kolor ma ogromny wpływ na poziom sprzedaży. Wywołuje skojarzenia, często powiązany jest też z daną marką

Autor: WomanMagazine

Kolor jest pierwszym elementem, na który zwraca się uwagę. Często działa podświadomie, ale zdaniem ekspertów motywuje do zakupu. Dobrze sprzedają się przede wszystkim produkty w kolorach zdecydowanych i ostrych. Przy ich ekspozycji istotną rolę pełni także oświetlenie i zastosowanie kontrastu. Niektóre połączenia barw są już automatycznie odbierane jako informacje o promocjach czy wyprzedażach.

Czytaj więcej

Zawody przyszłości – warto je poznać!

Autor: WomanMagazine

Jeśli jeszcze nie jesteś pewna, czym zawodowo chciałabyś zajmować się za kilka lat, lub nie jesteś zadowolona z obecnie obranego kierunku, przedstawiamy „zawody przyszłości”, na które z pewnością będzie zapotrzebowanie ciągle zmieniającego się rynku. To także gwarancja dla osób młodych, by inwestowały swój czas nauki w rzeczy najbardziej opłacalne w perspektywie przyszłości.

Czytaj więcej

SLOW MORNING, czyli rozkosz porannych rytuałów + KONKURS!

Autor: WomanMagazine

Chyba nie ma nic piękniejszego w codziennym rozkładzie dnia niż dobrze rozpoczęty poranek. Wczesne wstawanie nadal dla większości jest katorgą, a jak mówią, jaki poranek – taki cały dzień! Nie ryzykuj więc i zacznij od slow morning, niech poranne rytuały będą dla Ciebie przyjemnością!

Czytaj więcej

Wilk w owczej skórze – jak pod płaszczykiem troski zazdrość zżera związek od środka

Autor: WomanMagazine

Zazdrość – dowód na to, że kogoś kochamy, że nie jest nam obojętny, że jest w naszych oczach atrakcyjny nie tylko dla nas, ale i dla innych. W łagodnej, zdrowej formie może i tak. Jednak zbyt często ta „troska” o partnera, o jego życie, pasje i znajomości przybiera chorobliwą, natarczywą formę, niszcząc związek.

Czytaj więcej

Młody diabetyk u progu zawodowej kariery

Autor: WomanMagazine

Cukrzyca – poza bardzo nielicznymi przypadkami – nie może być powodem ograniczającym w podjęciu wymarzonej pracy. Jako młody diabetyk musisz mieć tego świadomość, aby w ewentualnym „wyścigu szczurów” już na starcie nie zostać zadeptanym. Niezależnie od tego czy leczysz się insuliną, czy nie, masz pełne prawo do wykonywania zawodu w ramach, którego posiadasz kwalifikacje.

Czytaj więcej

Wykaraskać się spod ciepłego puchu, czyli o rozwoju zawodowym zimą

Autor: WomanMagazine

„Szaro, buro, ciemno” – można było dziś usłyszeć w jednej z komercyjnych stacji radiowych, a że stacja ta nastawiona jest na odpoczynek i relaks, to ta prognoza dla całego kraju zabrzmiała wyjątkowo złowieszczo (a co najmniej niezbyt optymistycznie).

Czytaj więcej

Singielka vs 14 lutego

Autor: WomanMagazine

Wszechogarniająca komercjalizacja doprowadziła do stanu, w którym nieświętowanie Walentynek może być dość kłopotliwe. Czerwone serduszka, wielkie balony, promocje dla par, specjalne seanse w kinach – to wszystko potęguje poczucie, że jeśli nie mamy drugiej połówki, powinnyśmy siedzieć w domu smutne, objadać się lodami i płakać razem z Bridget Jones. Nie jest tak?;)

Czytaj więcej

Nie warto igrać ze... stresem

Autor: WomanMagazine

Której z nas nie zdarzyło się zaspać na ważne spotkanie, kiedy zamiast zjeść spokojnie śniadanie, wypadłyśmy z domu jak szalone, a potem ten niefortunny splot wydarzeń... Duży samochód, którego nie dało się wyprzedzić, dwa razy z rzędu czerwone światła i winda, w której nie było już miejsca... A do tego hormony, z którymi organizm próbował walczyć. Wiesz, że za dużo stresu to niezdrowo?

Czytaj więcej

Stwórz swoje idealne miejsce pracy!

Autor: WomanMagazine

Nie jest łatwo pracować w otwartej przestrzeni biurowej, w której cały czas się coś dzieje. Ciągle napływające bodźce utrudniają skupienie, zwiększają stres i sprzyjają infekcjom. Dlatego dziś podpowiemy, jak stworzyć odpowiednie miejsce pracy do swoich wymagań, by czuć się w nim swobodniej i pracować efektywniej!

Czytaj więcej

Jak plotkujemy? Kobiety versus mężczyźni

Autor: WomanMagazine

Nie ulega wątpliwości, że wszyscy lubimy czasem poplotkować. A to w ramach odprężenia, zejścia z wysokiego tonu, lub po prostu – by zaspokoić niezmierzoną ludzką ciekawość. Co jeszcze ciekawsze, każda z płci robi to w zupełnie inny sposób. Może to jednak nie plotka, że mężczyźni są z Marsa a kobiety z Wenus? ;-)

Czytaj więcej

W nowy rok z listą… marzeń

Autor: WomanMagazine

Mamo, co to są postanowienia noworoczne? To coś, o czym się zapomina już w połowie stycznia – pada odpowiedź. Taki dowcip, w formie memu, krąży właśnie w Internecie. Dużo w tym racji. Czy wymyślanie, spisywanie i planowanie zmian w formie noworocznej, ma w takim razie w ogóle sens? Czy to tylko forma zabawy, fanaberii, strata czasu i źródło niepotrzebnej frustracji?

Czytaj więcej

Pokochaj siebie

Autor: WomanMagazine

Być może tytuł naszego artykułu wydaje Ci nieco głupi, bo z całą pewnością kochasz siebie i jesteś tej miłości świadoma... Z czego bardzo się cieszymy! Są jednak kobiety, którym wydaje się, że darzą siebie miłością, a mimo to nie przestają się zadręczać i porównywać do innych. W ostatnim tegorocznym artykule radzimy, jak z tym skończyć i zacząć nowy rok z prawdziwym spokojem... i miłością!;-)

Czytaj więcej

Medytuj, żabko

Autor: WomanMagazine

W obecnych czasach żyjemy dość… niespokojnie. W naszych ciałach i umysłach dominuje rozedrganie, pośpiech i ciągły pęd – nierzadko, w niewiadomym celu. Nam – dorosłym, ciężko jest przetrwać, w pełnym zdrowiu, w tym szalonym świecie; jeszcze gorzej mają nasze dzieci.

Czytaj więcej

Celebruj poranki! Instrukcja obsługi

Autor: WomanMagazine

Wiele już razy na łamach Woman Magazine pisaliśmy o slow life czy slow food. Uważamy, że jest to coś, o czym warto przeczytać, przeanalizować i być może zdecydować się wprowadzić w życie... Dzisiaj skupimy się na pięknej porze, jaką są poranki i zadamy sobie pytanie, dlaczego tak wiele osób wolałoby, aby nigdy nie nadchodziły;-)

Czytaj więcej