Karolina Malinowska: mój najstarszy syn przygotował paczki dla potrzebujących za pieniądze z komunii świętej

Autor: Woman Magazine/Newseria

Dla moich dzieci pomaganie jest czymś tak oczywistym, jak oddychanie – mówi modelka. Sama od lat angażuje się w działalność dobroczynną i uczy swoich synów otwartości na potrzeb innych.

Czytaj więcej

„Rozwiń swoją wyobraźnię” – zachęca Temple Gradin

Autor: Woman Magazine/materiały prasowe

Co sprawia, że latawiec lata, a łódka pływa? Skąd bierze się symetria płatków śniegu? W jakim celu piłeczki do golfa pokrywa się siatką kolistych wgłębień? Jak działa zapięcie na rzepy, kalejdoskop i dźwignia? Poszukiwanie odpowiedzi na te i wiele innych – czasem z pozoru oczywistych – pytań może być wspaniałym źródłem inspiracji, kreatywności i innowacyjności.

Czytaj więcej

Szkrab w kimonie. Co karate daje dzieciom?

Autor: Woman Magazine

Z Kamilą Krzak, aktualną Mistrzynią Europy, wielokrotną medalistką zawodów na szczeblu krajowym, jak i międzynarodowym, zawodniczką Sosnowieckiego Klubu Karate, a przy tym mamą oraz trenerką małych adeptów Karate Kyokushin w Centrum Zdrowego Aktywnego Dziecka "ALE CZAD!", rozmawiałyśmy o zaletach dziecięcego treningu tej sztuki walki.

Czytaj więcej

Czy warto posłać dziecko do szkoły alternatywnej?

Autor: WomanMagazine

W ostatnim czasie coraz popularniejsze stają się alternatywne do standardowych szkół publicznych formy nauczania takie jak szkoły waldorfskie czy placówki Montessori. Czy warto posłać do nich nasze dziecko?

Czytaj więcej

Jesienne propozycje dla dzieci Wydawnictwa Dwie Siostry

Autor: Woman Magazine

Wydawnictwo Dwie Siostry przygotowało na te jesień moc wspaniałych nowości książkowych dla dzieci. Jesteście ciekawi czym tym razem nas zaskoczy?

Czytaj więcej

Jak dbać o skórę kobiet w ciąży i karmiących piersią? - wywiad z Iwoną Czopek zw. z marką BodyBoom

Autor: Woman Magazine

Okres ciąży, połogu i karmienia piersią to czas szczególny dla każdej kobiety. Każda z nas zasługuje wtedy na nieograniczone pokłady troski i uważności ze strony bliskich. Powinnyśmy także same o siebie bardziej zadbać, nie zapominając o… swojej skórze.

Czytaj więcej

Czy joga jest dla dzieci? – wywiad z Emilią Burkiewicz

Autor: Woman Magazine

Czy dzieci mogą praktykować jogę? Czy zajęcia różnią się od tych dla dorosłych? Czy zajęcia z jogi i uważności mają szansę zawitać w przedszkolach i szkołach - o tym rozmawiamy z Emilią Burkiewicz, certyfikowaną nauczycielką jogi dziecięcej.

Czytaj więcej

Z Podwórka na Stadion

Autor: WomanMagazine

Ruszyła XIX edycja turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”, będącego przepustką do marzeń o sportowej karierze dla setek tysięcy chłopców i dziewczynek z całego kraju. Tylko do 30 września na stronie turnieju nauczyciele i trenerzy mogą zgłaszać drużyny w trzech kategoriach wiekowych: do lat 8, 10 i 12. Zwycięzców poznamy – tradycyjnie już – w maju na stadionie PGE Narodowym.

Czytaj więcej

Jak zrobić domową ciastolinę?

Autor: WomanMagazine

Wrzesień kojarzy nam się co prawda przede wszystkim z powrotem do szkoły lub przedszkola. Jest to jednak też czas gorszej pogody, gdy wolny czas będziemy spędzać w domu.

Czytaj więcej

„Ja, joga” i „Ja, spokój. Księga uważności” - recenzja Woman Magazine

Autor: Woman Magazine

Otrzymaliśmy od wydawnictwa MAMANIA dwie małe, niepozorne książeczki do recenzji: „Ja, joga” i „Ja, spokój. Księga uważności”. Choć niezbyt bogate w słowa, obie okazały się niezwykle pojemne jeśli chodzi o ilość wrażeń, przeżyć i doświadczeń...

Czytaj więcej

Jak urządzić pokój nastolatka?

Autor: WomanMagazine

Rozpoczynający się rok szkolny to moment do którego pilnie się przygotowujemy, w skład tych przygotowań wchodzi również urządzanie pokoju nastolatka. Oto kilka wskazówek, które ułatwią ten proces.

Czytaj więcej

Jak przygotować dziecko do szkoły?

Autor: WomanMagazine

Już za niecałe dwa tygodnie dzieci wrócą do szkół. Niektóre z nich, postawią swoje małe stópki w szkolnych progach, po raz pierwszy! W jaki sposób możemy je do tego debiutu przygotować?

Czytaj więcej

Aktywność w czasie ciąży?

Autor: WomanMagazine

Dziewięć miesięcy ciąży to z jednej strony czas oczekiwania na dziecko oraz przygotowania na jego pojawienie się. To też wbrew pozorom doskonały okres do tego, aby zadbać o swoje ciało. Dzięki temu po porodzie szybciej wrócimy do formy.

Czytaj więcej

Czy Twoje dziecko śpi pod odpowiednią kołderką?

Na sen przeznaczamy około 1/3 życia. Noworodki mogą przespać prawie całą dobę. Im dziecko jest starsze, tym mniej snu potrzebuje, jednak każda mama wie, że nie tylko ilość snu się liczy, ale też jego jakość. Dlatego ważne są warunki w jakich śpi nasza pociecha.

Czytaj więcej

Jak zadbać o wrażliwą skórę okolic pieluszkowych u niemowlaków?

Autor: WomanMagazine

Pieluszki często powodują u maluchów występowanie nieprzyjemnych i uciążliwych zaczerwienień, mogących doprowadzić do tzw. „pieluszkowego zapalenia skóry”. Jak sobie z nimi porodzić? Co zrobić, aby mu zapobiec i szybko zregenerować cienki naskórek? Podpowiemy!

Czytaj więcej