Bezpieczne wakacje z dziećmi

Autor: WomanMagazine

Marzysz o wakacyjnym wyjeździe, ale czasy, gdy jeździłaś sama minęły bezpowrotnie, a Ty zastanawiasz się, czy możesz zabrać ze sobą dzieci? Nic nie stoi na przeszkodzie, jeśli tylko będziesz przestrzegać kilku zasad.

Czytaj więcej

W góry z małym dzieckiem? Dlaczego nie!

Autor: Woman Magazine

Często kobiety spodziewające się dziecka lub świeżo upieczone matki słyszą od cioć, babć, teściowych, że teraz to się skończą wycieczki, góry są niebezpieczne dla tak małych dzieci, wszystko się zmieni...

Czytaj więcej

Książki na Dzień Dziecka - recenzje Woman Magazine

Autor: WomanMagazine

Wielkimi krokami zbliża się 1 czerwca, a więc Dzień Dziecka. Jeśli nadal zastanawiacie się, co sprawić z tej okazji swoim milusińskim, mamy dla Was kilka podpowiedzi. Jako prezent serdecznie polecamy… podarunek z… uwagi, miłości i chwilki swojego czasu!

Czytaj więcej

Wiosenne nowości od wydawnictwa Dwie Siotry

Autor: WomanMagazine

Uwielbiamy książki dla dzieci - zwłaszcza jeśli poza mądrą i ciekawą treścią, okraszone są także świetnymi ilustracjami. Bardzo dba o to wydawnictwo Dwie Siostry. Przedstawiamy ich wiosenne nowości, a przy okazji zapowiadamy recenzje trzech pozycji!

Czytaj więcej

Kobiety Zwyczajne - Niezwyczajne: wywiad z Agnieszką Dziedzic, trenerką Buggygym (i nie tylko)

Autor: WomanMagazine

"Cudowna, profesjonalna, uśmiechnięta, życzliwa, z indywidualnym podejściem do każdego" - tak nasza Czytelniczka podsumowała zgłoszenie pani Agnieszki Dziedzic do naszej akcji: "Kobiety Zwyczajne - Niezwyczajne". My od tych superlatyw zaczynamy, zapraszając tym samym do lektury wywiadu z pierwszą z niesamowitych Kobiet, które Wy same zechciałyście nam przedstawić!

Czytaj więcej

Przedświąteczne porządki

Autor: WomanMagazine

Wiosna to doskonały czas na to, by uporządkować wreszcie szafę. Wiosenne porządki to stały punkt w wielu kalendarzach. Z jednej strony wszystko to z racji promieni słonecznych, które zaglądają nam do mieszkania i mobilizują nas, z drugiej mamy więcej energii i więcej nam się chce.

Czytaj więcej

Co zrobić, by ferie były udane?

Autor: WomanMagazine

Niektóre województwa już cieszą się wolnym czasem, inne dopiero będą. Właśnie dlatego rodzice zastanawiają się w jaki sposób zorganizować wolny czas swoich podopiecznych.

Czytaj więcej

Wspieraj swoje dziecko!

Autor: WomanMagazine

Chyba każda z nas chciałaby, aby jej córka wyrosła na samodzielną i pewną siebie kobietę, aby tak się stało musimy ją wspierać, bo wychowanie i dzieciństwo mają niebagatelny wpływ na dorosłość naszego dziecka.

Czytaj więcej

Książeczki sensoryczne - doskonały prezent dla malucha

Autor: WomanMagazine

Każda z nas chciałaby, aby jej dziecko rozwijało się jak najlepiej, dlatego dokładamy wszelkich starań, aby tak właśnie było. Jednym ze sposobów wspierania rozwoju naszego dziecka są książeczki sensoryczne.

Czytaj więcej

Co Ja Na To? - recenzja Woman Magazine - Moja supermoc. Uważność i spokój żabki, Chciejskie potwory. Jak przestały rządzić moim światem, Mały rybi król

Autor: WomanMagazine

Znacie niewielkie niezależne wydawnictwo „Co Ja Na To”? Jeśli nie, koniecznie musicie poznać – zwłaszcza jeśli jesteście rodzicami, dziadkami, ciotkami lub wujaszkami;-)

Czytaj więcej

Karolina Malinowska: mój najstarszy syn przygotował paczki dla potrzebujących za pieniądze z komunii świętej

Autor: Woman Magazine/Newseria

Dla moich dzieci pomaganie jest czymś tak oczywistym, jak oddychanie – mówi modelka. Sama od lat angażuje się w działalność dobroczynną i uczy swoich synów otwartości na potrzeb innych.

Czytaj więcej

„Rozwiń swoją wyobraźnię” – zachęca Temple Gradin

Autor: Woman Magazine/materiały prasowe

Co sprawia, że latawiec lata, a łódka pływa? Skąd bierze się symetria płatków śniegu? W jakim celu piłeczki do golfa pokrywa się siatką kolistych wgłębień? Jak działa zapięcie na rzepy, kalejdoskop i dźwignia? Poszukiwanie odpowiedzi na te i wiele innych – czasem z pozoru oczywistych – pytań może być wspaniałym źródłem inspiracji, kreatywności i innowacyjności.

Czytaj więcej

Szkrab w kimonie. Co karate daje dzieciom?

Autor: Woman Magazine

Z Kamilą Krzak, aktualną Mistrzynią Europy, wielokrotną medalistką zawodów na szczeblu krajowym, jak i międzynarodowym, zawodniczką Sosnowieckiego Klubu Karate, a przy tym mamą oraz trenerką małych adeptów Karate Kyokushin w Centrum Zdrowego Aktywnego Dziecka "ALE CZAD!", rozmawiałyśmy o zaletach dziecięcego treningu tej sztuki walki.

Czytaj więcej

Czy warto posłać dziecko do szkoły alternatywnej?

Autor: WomanMagazine

W ostatnim czasie coraz popularniejsze stają się alternatywne do standardowych szkół publicznych formy nauczania takie jak szkoły waldorfskie czy placówki Montessori. Czy warto posłać do nich nasze dziecko?

Czytaj więcej

Jesienne propozycje dla dzieci Wydawnictwa Dwie Siostry

Autor: Woman Magazine

Wydawnictwo Dwie Siostry przygotowało na te jesień moc wspaniałych nowości książkowych dla dzieci. Jesteście ciekawi czym tym razem nas zaskoczy?

Czytaj więcej