Styl studencki – preppy, elegancki i sportowy sposób na modę

Styl preppy jest klasyczny i elegancki. Łączy styl, sport i elegancję i wygląda jak prosto z elitarnej uczelni. Style zawierały również tradycyjne, konserwatywne elementy, takie jak tweedowe marynarki, muszki i koszule z kołnierzykiem.

Czytaj więcej

Zmień obuwie na lżejsze, wiosna za pasem!

Są podstawą każdej damskiej garderoby. Gwarantują komfort i wygodę podczas ciepłych, wiosenno-letnich dni. Wygodne i modne buty to podstawa każdej udanej stylizacji, a co będzie modne wiosną i latem tego roku? Podpowiadamy!

Czytaj więcej

Firmy decydują się na łączenie pracy stacjonarnej i zdalnej.

Właściwe wdrożenie w obowiązki i aklimatyzacja w firmie, dbanie o kondycje psychiczną i odpowiedni work–life balance to najważniejsze wyzwania związane z pracą w pandemicznym świecie. Łączenie pracy stacjonarnej i zdalnej może być dobrym rozwiązaniem zarówno dla organizacji, jak i dla pracownika, ale pod warunkiem że uda się zachować odpowiednie proporcje.

Czytaj więcej

Polska projektantka Dorota Goldpoint chce podbić arabski rynek mody

Polska projektantka Dorota Goldpoint ponownie zachwyciła gości zgromadzonych podczas International Fashion Week w Dubaju. Tym razem zaproponowała specjalną kolekcję bogato zdobionych sukni wieczorowych zaprojektowanych w komplecie z abajami.

Czytaj więcej

Podczas 60-lecia Warszawskiej Opery Kameralnej odbył się operowy pokaz mody

Warszawska Opera Kameralna postanowiła rozpocząć jubileuszowy rok 60-lecia niesamowitym wydarzeniem – galą „Mozart Night”. Reżyserem i pomysłodawcą projektu był Tomasz Cyz. Podstawą fabularną dla spektaklu była opera „Così fan tutte”, jednak w trakcie wydarzenia można było usłyszeć również wyimki z „Don Giovanniego”, „Wesela Figara” oraz „Czarodziejskiego fletu”.

Czytaj więcej

WOW Fashion Select to wydarzenie inne niż wszystkie! Sprawdź PROGRAM

WOW Fashion Select to święto mody, które przyciąga najlepszych projektantów. Każda osoba, która kocha tę branżę musi dołączyć do nas 11 kwietnia 2021 roku w Warszawie!

Czytaj więcej

Galerie handlowe powoli odrabiają straty

Sytuacja w centrach handlowych powoli się stabilizuje – mówi Anna Szmeja, prezes Retail Institute. Wyniki sprzedaży i odwiedzalności od maja stopniowo się poprawiają. Najlepiej radzą sobie najmniejsze obiekty.

Czytaj więcej

Joanna Przetakiewicz planuje uruchomienie kanału na YouTube

Projektantka przyznaje, że od zawsze wolała bezpośredni kontakt niż spotkania poprzez komunikatory internetowe. Tłumaczy, że obecnie ludziom na całym świecie brakuje codziennej bliskości. Dlatego też za pomocą przedsięwzięć, które tworzy, pragnie zwrócić uwagę na potrzebę szczerej rozmowy.

Czytaj więcej

Otwarcie nowego butiku z okazji 10-lecia La Manii

Marka ubrań, której właścicielką jest Joanna Przetakiewicz, w tym roku obchodzi swoje 10. urodziny. Projektantka chce uczcić jubileusz, otwierając nowy butik.

Czytaj więcej

Primark w Polsce. Znamy datę otwarcia

20 sierpnia o godzinie 10 w warszawskiej Galerii Młociny zostanie otwarty długo wyczekiwany przez wiele osób sklep międzynarodowej marki, słynącej z niskich cen – Primark.

Czytaj więcej

Obecnie w modelingu bardziej patrzy się na osobowość niż na wymiary - Karolina Pisarek

Ze swojego doświadczenia Karolina Pisarek wie, że świat modelingu bywa bezlitosny, dlatego też dziewczyny, które w niego wkraczają, muszą być niezwykle odporne psychicznie. Według niej w tym zawodzie to wcale nie wzrost, figura czy uroda są najważniejsze, ale charakter.

Czytaj więcej

Projektantka Dorota Goldpoint otworzyła kawiarnię w Juracie.

Projektantka otworzyła w Juracie kawiarnię przeznaczoną dla kobiet. Tłumaczy, że Goldpoint Zone jest po części kontynuacją jej dotychczasowych projektów, które mają na celu pokazać piękno dojrzałych kobiet – zarówno zewnętrzne, jak i wewnętrzne.

Czytaj więcej

W Szczecinie powstaje muzeum mody

Autor: Ewelina Szczęszek

Pomysłodawczynią projektu jest Natalia Wąsik, która tworzy tę niezwykłą inicjatywę w pojedynkę!

Czytaj więcej

Branża fashion umacnia swoją pozycję w internecie

Po marcowym zamrożeniu wydatków w sieci i kwietniowym boomie zakupowym sytuacja w branży fashion powoli wraca do normy. Na ponad połowę firm sprzedających na platformie Domodi.pl koronawirus miał negatywny wpływ, ale na 26 proc. miał korzystne przełożenie.

Czytaj więcej

Tydzień mody w Paryżu jednak się odbędzie. Pokazy zostały zaplanowane jesienią

Autor: Ewelina Szczęszek

Decyzja na, którą z niecierpliwością czekała cała branża modowa. Fédération de la Haute Couture et de la Mode wydał oficjalną informację – paryski tydzień mody odbędzie się za trzy miesiące!

Czytaj więcej