WomanMagazine.pl

Jak znaleźć własny kąt w domu?

Mieszkanie to miejsce, które dla wielu osób stanowi twierdzę, przestrzeń w której wypoczywamy po ciężkim dniu i nabieramy sił. Właśnie dlatego, warto mieć w mieszkaniu przynajmniej niewielką przestrzeń, która będzie naszym kawałkiem "podłogi".

Standard Post with Image

Zazwyczaj z racji metrażu nie możemy sobie pozwolić na wygospodarowanie całego pokoju do relaksu dla każdego z domowników. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie byśmy wygospodarowali przynajmniej niewielki kącik dla siebie. To właśnie to miejsce będzie dla nas oazą spokoju oraz miejscem, w którym będziemy mogli spędzić czas po pracy, na przykład na czytaniu nowości książkowych, albo oglądaniu ulubionych seriali. Tego rodzaju kącik możemy wygospodarować również na sofie, zaznaczając swoją obecność np. poprzez wykorzystanie poduszki dekoracyjnej albo miękkiego koca. Takie miejsce znaleźć możemy również w sypialni, doskonale sprawdzi się fotel, na przykład uszak, na którym będziemy spędzać długie wieczory z książką i kubkiem gorącej herbaty. Jako dodatek do wygodnego fotela sprawdzą się poduszki, na których możesz wesprzeć się albo podłożyć ją pod plecy. Nasz kącik będzie różnił się w zależności od naszych potrzeb, jeśli szukamy miejsca, do tymczasowej pracy koniecznie przyda nam się biurko, jeśli w domu jest mało miejsca, to wybierzmy model z wąskim blatem. Zajmuje on mało miejsca i zmieści co trzeba.

Jeżeli lubisz spędzać wieczory i popołudnia czytając, zadbaj o odpowiednie oświetlenie. Najlepsze jest światło naturalne, dlatego warto postawić stół albo fotel niedaleko okna, a jeśli nie jest to możliwe to zainwestujmy w oświetlenie sztuczne. Wybierzmy lampkę z ruchomym ramieniem, aby kąt padania światła można było kontrolować. Dobrym rozwiązaniem będzie lampa stojąca, oświetlająca kącik, albo lampka do czytania, umieszczona na stoliku obok ulubionego fotela. Nie bez znaczenia jest również sam stolik, na którym możesz położyć książkę lub kubek z herbatą.

Jeżeli boisz się, że twoje mieszkanie jest zbyt małe, aby zmieściło się w nim, dedykowane miejsce dla ciebie postaraj się podejść do sprawy w sposób kreatywny. Kącik dla siebie możesz urządzić w wielu pomieszczeniach, a w ciepłe dni takim miejscem może stać się balkon albo taras, wystarczy, że zatroszczysz się o wygodne krzesło albo fotel.

Jeśli nie ma takiej możliwości zawsze możemy mieć własny kąt po godzinach w określonej przestrzeni w domu, gdy domownicy już śpią.

Podobne artykuły

MEZOTERAPIA MIKROIGŁOWA DAJE TAKIE EFEKTY JAK TRADYCYJNY LIFTING?

O mezoterapii mikroigłowej rozmawiamy z doświadczoną kosmetolog Kamilą Osowską. W swojej klinice w Krakowie posiada najnowocześniejsze rollery do wykonania zabiegu. Czy pozwalają uzyskać efekt liftingu bez skalpela? Jak wygląda zabieg? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziecie w naszej rozmowie.

Czytaj więcej

JAK SUROWE WYCHOWANIE WPŁYWA NA DZIECKO?

Surowe, twarde wychowanie dziecka uznawane było niegdyś za odpowiednie. Wydawało się, że dziecko, któremu nie pozwalano na swobodę, będzie w przyszłości bardziej samodzielne i silne psychicznie. Dzisiejsze badania pokazują, że nic bardziej mylnego. Dzieci wychowywane w ten sposób bardziej narażone są na zaburzenia psychiczne oraz spadek samooceny!

Czytaj więcej