Piotruś Pan naszych czasów – czy warto się z nim wiązać?

Autor: WomanMagazine

Zawadiaka. Błyskotliwy, uroczy i dowcipny, a przy tym taki… nieuchwytny, trochę niegrzeczny. Dla wielu z nas, kobiet, brzmi intrygująco. Jako pierwsze wrażenie, impuls – dlaczego nie? Dobra partia na krótką przygodę, oderwanie się od szarej rzeczywistości. Tylko czy życie na dłuższą metę z takim mężczyzną, a raczej – wiecznym chłopcem, ma jakikolwiek sens?

Czytaj więcej

Dlaczego one zdradzają?

Autor: WomanMagazine

W jednym z artykułów dociekaliśmy, dlaczego mężczyźni robią „skok w bok”. Niestety, Drogie Panie, to działa w dwie strony i nie tylko mężczyźni są „tak okropni i bezduszni!”. Kobiety także zdradzają, choć powody, dla których to robią, mogą się nieco różnić.

Czytaj więcej

Dlaczego oni zdradzają?

Autor: WomanMagazine

Mężczyźni zdradzają, to nie ulega wątpliwości. Podobnie jak kobiety. Nie wszyscy i nie z tych samych powodów, jednak robią to... Z obojętności, z żalu, z nudy, ale też z „natury”, którą nagminnie się zasłaniają.

Czytaj więcej

5 nawyków, które odmienią Twoje życie

Autor: WomanMagazine

Życie składa się ze szczegółów. To właśnie te, na pozór nieistotne elementy, potrafią decydować o całości. Skoro możemy wyrobić sobie odpowiednie nawyki i dzięki temu być szczęśliwsi... Na co my jeszcze czekamy? ;)

Czytaj więcej

Wiosenna chandra – weź ją na przeczekanie

Autor: WomanMagazine

Zimą, gdy za oknem ciemno, chłodno i jakoś tak nieprzyjaźnie, czekamy z wielkim utęsknieniem na wiosnę. Wierzymy, że wówczas, jak za dotknięciem magicznej różdżki, znikną wszelkie troski, zły nastrój oraz zmęczenie, a w zamian pojawi się feeria barw radości. Jednak, gdy ta długo wyczekiwana wiosna nadchodzi… często przynosi nam, zamiast dobrego samopoczucia… chandrę.

Czytaj więcej

Kolor ma ogromny wpływ na poziom sprzedaży. Wywołuje skojarzenia, często powiązany jest też z daną marką

Autor: WomanMagazine

Kolor jest pierwszym elementem, na który zwraca się uwagę. Często działa podświadomie, ale zdaniem ekspertów motywuje do zakupu. Dobrze sprzedają się przede wszystkim produkty w kolorach zdecydowanych i ostrych. Przy ich ekspozycji istotną rolę pełni także oświetlenie i zastosowanie kontrastu. Niektóre połączenia barw są już automatycznie odbierane jako informacje o promocjach czy wyprzedażach.

Czytaj więcej

Zawody przyszłości – warto je poznać!

Autor: WomanMagazine

Jeśli jeszcze nie jesteś pewna, czym zawodowo chciałabyś zajmować się za kilka lat, lub nie jesteś zadowolona z obecnie obranego kierunku, przedstawiamy „zawody przyszłości”, na które z pewnością będzie zapotrzebowanie ciągle zmieniającego się rynku. To także gwarancja dla osób młodych, by inwestowały swój czas nauki w rzeczy najbardziej opłacalne w perspektywie przyszłości.

Czytaj więcej

SLOW MORNING, czyli rozkosz porannych rytuałów + KONKURS!

Autor: WomanMagazine

Chyba nie ma nic piękniejszego w codziennym rozkładzie dnia niż dobrze rozpoczęty poranek. Wczesne wstawanie nadal dla większości jest katorgą, a jak mówią, jaki poranek – taki cały dzień! Nie ryzykuj więc i zacznij od slow morning, niech poranne rytuały będą dla Ciebie przyjemnością!

Czytaj więcej

Wilk w owczej skórze – jak pod płaszczykiem troski zazdrość zżera związek od środka

Autor: WomanMagazine

Zazdrość – dowód na to, że kogoś kochamy, że nie jest nam obojętny, że jest w naszych oczach atrakcyjny nie tylko dla nas, ale i dla innych. W łagodnej, zdrowej formie może i tak. Jednak zbyt często ta „troska” o partnera, o jego życie, pasje i znajomości przybiera chorobliwą, natarczywą formę, niszcząc związek.

Czytaj więcej

Młody diabetyk u progu zawodowej kariery

Autor: WomanMagazine

Cukrzyca – poza bardzo nielicznymi przypadkami – nie może być powodem ograniczającym w podjęciu wymarzonej pracy. Jako młody diabetyk musisz mieć tego świadomość, aby w ewentualnym „wyścigu szczurów” już na starcie nie zostać zadeptanym. Niezależnie od tego czy leczysz się insuliną, czy nie, masz pełne prawo do wykonywania zawodu w ramach, którego posiadasz kwalifikacje.

Czytaj więcej

Wykaraskać się spod ciepłego puchu, czyli o rozwoju zawodowym zimą

Autor: WomanMagazine

„Szaro, buro, ciemno” – można było dziś usłyszeć w jednej z komercyjnych stacji radiowych, a że stacja ta nastawiona jest na odpoczynek i relaks, to ta prognoza dla całego kraju zabrzmiała wyjątkowo złowieszczo (a co najmniej niezbyt optymistycznie).

Czytaj więcej

Singielka vs 14 lutego

Autor: WomanMagazine

Wszechogarniająca komercjalizacja doprowadziła do stanu, w którym nieświętowanie Walentynek może być dość kłopotliwe. Czerwone serduszka, wielkie balony, promocje dla par, specjalne seanse w kinach – to wszystko potęguje poczucie, że jeśli nie mamy drugiej połówki, powinnyśmy siedzieć w domu smutne, objadać się lodami i płakać razem z Bridget Jones. Nie jest tak?;)

Czytaj więcej

Nie warto igrać ze... stresem

Autor: WomanMagazine

Której z nas nie zdarzyło się zaspać na ważne spotkanie, kiedy zamiast zjeść spokojnie śniadanie, wypadłyśmy z domu jak szalone, a potem ten niefortunny splot wydarzeń... Duży samochód, którego nie dało się wyprzedzić, dwa razy z rzędu czerwone światła i winda, w której nie było już miejsca... A do tego hormony, z którymi organizm próbował walczyć. Wiesz, że za dużo stresu to niezdrowo?

Czytaj więcej

Stwórz swoje idealne miejsce pracy!

Autor: WomanMagazine

Nie jest łatwo pracować w otwartej przestrzeni biurowej, w której cały czas się coś dzieje. Ciągle napływające bodźce utrudniają skupienie, zwiększają stres i sprzyjają infekcjom. Dlatego dziś podpowiemy, jak stworzyć odpowiednie miejsce pracy do swoich wymagań, by czuć się w nim swobodniej i pracować efektywniej!

Czytaj więcej

Jak plotkujemy? Kobiety versus mężczyźni

Autor: WomanMagazine

Nie ulega wątpliwości, że wszyscy lubimy czasem poplotkować. A to w ramach odprężenia, zejścia z wysokiego tonu, lub po prostu – by zaspokoić niezmierzoną ludzką ciekawość. Co jeszcze ciekawsze, każda z płci robi to w zupełnie inny sposób. Może to jednak nie plotka, że mężczyźni są z Marsa a kobiety z Wenus? ;-)

Czytaj więcej