WomanMagazine.pl

Jak utrzymać bliskość w związku?

Czasami trudno utrzymać bliskość w związku, gdy proza życia sprawia, że mamy dla siebie coraz mniej czasu, co możemy zrobić, jak z tym walczyć?

Standard Post with Image

Po pracy wracamy wykończone, w domu czekają nas obowiązki, a jeśli mamy dzieci jeszcze pomoc przy odrabianiu zadań i tak niepostrzeżenie mija dzień za dniem. W ten sposób łatwo utracić bliskość w relacji, gdy schodzi ona na dalszy plan. Właśnie dlatego warto wykorzystać każdą wolną chwilę w ciągu dnia na to, by zadzwonić albo napisać do drugiej osoby. Może być to serdeczna wiadomość, albo pytanie o jej samopoczucie. Niech druga strona wie, że o niej myślimy.

Warto okazać zainteresowanie naszym partnerem, jeśli ma w pracy stresujące wydarzenie, zapytajmy jak się powiodło, niech widzi, że się nim interesujemy. Niech widzi, że słuchasz, a nie tylko słyszysz. Warto rozmawiać również o uczuciach, nie tylko o faktach, ale i o tym, jak się czujemy. Co nas dzisiaj wzruszyło lub poruszyło. Dbajcie też o kontakt fizyczny, cementuje on związek. Chwytajcie się za ręce, wykorzystajcie każdą możliwość, by się dotknąć. Zauważcie, że w momencie kłótni odsuwacie się od siebie, co widać na gruncie fizycznym.

Rozbudź dawne uczucie

To naturalne, że mijający czas sprawia, że popadamy w rutynę, kiedyś najdrobniejszy gest miał dla nas znaczenie, teraz trudno nam go zauważyć. Dlatego warto być dla partnera uprzejmym, podziękować za miły gest jak zrobienie i podanie kawy czy czułość. Gdy partner to zobaczy będzie chciał starać się jeszcze mocniej. Nie zapominajcie też o tym, by się przytulać. Przytulanie podnosi poziom oksytocyny czyli hormonu przywiązania, spowalnia tętno, obniża ciśnienie i poziom kortyzolu. Kultywujcie też zwyczaj porannego pocałunku, gdy żegnacie się wychodząc do pracy czy na dobranoc. Warto okazać też radość podczas powrotu partnera z pracy do domu. Nie zapominajmy też o otwartym komunikowaniu się i rozwiązywaniu problemów na bieżąco. Zadbajcie też o czas tylko dla siebie, kiedy to będziecie wspólnie odkrywać nowe rzeczy. Idźcie na randkę nie tylko w rocznicę ślubu czy poznania, ale i bez okazji. 

Podobne artykuły

MEZOTERAPIA MIKROIGŁOWA DAJE TAKIE EFEKTY JAK TRADYCYJNY LIFTING?

O mezoterapii mikroigłowej rozmawiamy z doświadczoną kosmetolog Kamilą Osowską. W swojej klinice w Krakowie posiada najnowocześniejsze rollery do wykonania zabiegu. Czy pozwalają uzyskać efekt liftingu bez skalpela? Jak wygląda zabieg? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziecie w naszej rozmowie.

Czytaj więcej

SEKRETY UDANEGO ZWIĄZKU

Wystarczą trzy minuty obserwacji, by dowieść, czy dwoje ludzi stworzy udany związek, a następnie szczęśliwe małżeństwo – gwarantują badacze z Seattle w Stanach Zjednoczonych, w laboratorium badającym miłosne relacje!

Czytaj więcej