WomanMagazine.pl

Jak tanio kupić prezenty?

Święta coraz bliżej, rosną więc sklepowe kolejki, pełne osób, które chcą kupić prezent dla swoich bliskich. Podpowiadamy w jaki sposób obniżyć wydatki na podarunki.

Standard Post with Image

Po pierwsze warto korzystać ze zniżek przed świętami takich jak Black Friday czy Cyber Monday. 5 grudnia wiele sklepów oferuje również dzień darmowej dostawy, dzięki czemu zaoszczędzimy na wysyłce w sklepie internetowym, co niekiedy zniechęca nas do tej formy zakupów. Weźmy pod uwagę jednak fakt, że bardzo często w grudniu czas oczekiwania na przesyłkę może się wydłużyć z racji licznych zamówień, dlatego zapewnijmy sobie odpowiedni zapas czasu.

Niektóre ze sklepów dają rabat za zapisanie się do newslettera, z całą pewnością warto z niego skorzystać. Pamiętajmy, że dobry prezent nie musi być niesamowicie drogi, stanowi on połączenie pomysłu, serca i racjonalnego budżetu. Dlatego nic nie stoi na przeszkodzie by była to ramka ze wspólnym zdjęciem czy spersonalizowany kubek. Najważniejsze by prezent dobrać pod kątem charakteru obdarowywanego. Jeśli kupujemy prezent dla dziecka, nie kupujmy na wyrost, powinien być on dopasowany do aktualnych zdolności i predyspozycji dziecka. Dorosłym nie dawaj czegoś co im się nie przyda, jeśli nie wiemy co mogłoby się spodobać danej osobie, zawsze możemy obdarować ją kartą podarunkową do wybranego sklepu.

Z zakupami nie czekajmy do ostatniej chwili. Pośpiech może sprawić, że kupimy pierwszą, lepszą rzecz i to w dodatku przepłacając. Za zakupami świątecznymi warto rozglądać się już w listopadzie, co da nam czas na spokojne poszukiwania upatrzonej rzeczy. Jeśli wkupujemy prezent stacjonarnie, po dokonaniu wyboru udajmy się od kilku sklepów i porównajmy ceny. Podobnie róbmy w przypadku zakupów internetowych, najpierw sprawdźmy serwisy takie jak allegro i ceneo i porównajmy ceny. Nie ograniczajmy się również wyłącznie do pierwszych ofert. Warto określić kwotę którą chcemy wydać i nie przekraczać jej. Korzystaj również z kuponów oraz akcji promocyjnych. Przed świętami warto też wykorzystać punkty lojalnościowe, które zbieramy przez cały rok. Jeśli musisz kupić wiele prezentów, może warto połączyć siły z innymi członkami rodziny i zorganizować zbiórkę pieniędzy, kupując jeden wspólny, za to duży prezent. Podobnie działać możemy też w przypadku zakupów przez internet dzieląc koszty przesyłki.

Podobne artykuły

MEZOTERAPIA MIKROIGŁOWA DAJE TAKIE EFEKTY JAK TRADYCYJNY LIFTING?

O mezoterapii mikroigłowej rozmawiamy z doświadczoną kosmetolog Kamilą Osowską. W swojej klinice w Krakowie posiada najnowocześniejsze rollery do wykonania zabiegu. Czy pozwalają uzyskać efekt liftingu bez skalpela? Jak wygląda zabieg? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziecie w naszej rozmowie.

Czytaj więcej

JAK SUROWE WYCHOWANIE WPŁYWA NA DZIECKO?

Surowe, twarde wychowanie dziecka uznawane było niegdyś za odpowiednie. Wydawało się, że dziecko, któremu nie pozwalano na swobodę, będzie w przyszłości bardziej samodzielne i silne psychicznie. Dzisiejsze badania pokazują, że nic bardziej mylnego. Dzieci wychowywane w ten sposób bardziej narażone są na zaburzenia psychiczne oraz spadek samooceny!

Czytaj więcej