Zaburzenia odżywiania – kiedy powinna zapalić się czerwona lampka?

Autor: WomanMagazine

Jeśli ciągle myślisz o jedzeniu, masz ochotę na coś słodkiego, a jednocześnie nie możesz odepchnąć od siebie ciężkiego poczucia winy za to, że się jednak na to jedno ciastko skusiłaś, to wprawdzie nie musi oznaczać, że już masz poważny problem, ale powinnaś wzmóc swoją czujność.

Czytaj więcej

Kobiecy rak, czyli nowotwór w piersi

Autor: WomanMagazine

Rak piersi jest jednym z najczęściej atakujących nowotworów, ponieważ dotyczy aż 22% wszystkich zachorowań na raka i decyduje o największej ilości zgonów kobiet. Na szczęście wcześnie rozpoznany nie stanowi realnego zagrożenia. Trzeba jednak pamiętać o systematycznej samokontroli i profilaktycznych badaniach. Drogie Panie, nie dajmy się nowotworowi!

Czytaj więcej

Niestabilna stabilność, czyli osobowość borderline

Autor: WomanMagazine

„Osobowość z pogranicza” to wielki chaos w głowie i w życiu osób klasyfikujących się do tego typu zaburzeń. Częste huśtawki nastrojów, niestabilność emocjonalna, problemy w relacjach z innymi ludźmi… To elementy trudne nie tylko dla posiadacza osobowości, ale również dla jego otoczenia, szczególnie w bliskich relacjach.

Czytaj więcej

O ZDRADZIE SŁÓW KILKA

Autor: Woman Magazine

W czasach internetu o zdradę coraz łatwiej. Coraz trudniej za to ustalić definicję pojęcia zdrada. Czy internetowy flirt lub cyberseks to już zdrada? A może tylko niewinna zabawa? Granica dla każdego może przebiegać w innym miejscu. Dobrze o tym porozmawiać i ustalić tę granicę z partnerem.

Czytaj więcej

WAKACYJNY ROZWÓJ

Autor: Woman Magazine

Wakacje to świetny czas, by zrobić coś dla siebie! I nie chodzi tylko o ciało o które z reguły dbamy w okresie letnim. Motywujące słońce i wolny czas w ramach urlopu sprzyjają działaniu. Co Wy na to, by w tym roku postawić na rozwój duchowy?

Czytaj więcej

Rzecz o udawaniu

Autor: WomanMagazine

Udajemy na każdym kroku, nawet wtedy, kiedy nie zdajemy sobie z tego sprawy. Czy jednak możemy być zawsze stuprocentowo prawdziwi? Badacze pokazują, że jeśli chcemy prawidłowo funkcjonować w społeczeństwie, to nie...

Czytaj więcej

CO MÓWIĄ O TOBIE TWOJE OCZY I BRWI?

Autor: WomanMagazine

Już tysiące lat temu odkryto zależność pomiędzy charakterem a wyglądem ludzkiej twarzy. W XX wieku zaczęto podważać prawdziwość tej tezy, która dzisiaj znów wkrada się w łaski społeczeństwa. Zobacz, co możesz stwierdzić, obserwując czyjeś brwi i oczy!

Czytaj więcej

LUDZIE W ZWIĄZKACH ŻYJĄ DŁUŻEJ!

Autor: WomanMagazine

...Związkach stałych i szczęśliwych. Tytułowa teza brzmi nieco nieprawdopodobnie, bo czy istnieje zależność pomiędzy trwaniem z kimś w związku a przedłużeniem swojego życia? Wydaje się to zabawne… Jednak przy głębszym zastanowieniu można nawet przyznać temu rację. Udowodniły to niejedne badania naukowców!

Czytaj więcej

CHOROBY NASZEJ CYWILIZACJI

Autor: WomanMagazine

Kiedyś społeczeństwa zmagały się z epidemiami, które rozprzestrzeniały się w błyskawicznych tempie w złych warunkach sanitarnych. Obecnie na większość groźnych chorób mamy szczepionki, więc nie wywołują w nas strachu, a funkcjonują jedynie jako tytuły dzieł literackich. XXI-wiecznemu społeczeństwu wprawdzie nie grozi epidemia niczym z „Dżumy” Camusa, ale problemów cywilizacyjnych nie brakuje.

Czytaj więcej

OBRAZ MĘŻCZYZNY IDEALNEGO

Autor: WomanMagazine

Wieloletnia terapeutka od par uważa, że kobieta poszukuje mężczyzny rozsądnego, wykazującego się nie lada dojrzałością, stanowczością oraz zdecydowanym działaniem podczas stresu. Jednak to nie wszystko! Jaki jest model faceta „idealnego”? Czy Ty także takiego poszukujesz?

Czytaj więcej

SKUTECZNA MOTYWACJA W SZEŚCIU KROKACH!

Autor: WomanMagazine

Jako kobieta nieustannie potrzebujesz motywacji. Dom, dzieci, a jeszcze kariera zawodowa – wyzwań wokół nie brakuje. Jedyne co ucieka, to motywacja. Dowiedz się, jak skutecznie osiągać cele i utrzymywać wysoki poziom zdyscyplinowania!

Czytaj więcej

CZY WARTO BYĆ MIŁYM?

Autor: WomanMagazine

Jak często tłumisz swoje prawdziwe emocje, bo nie chcesz kogoś urazić, albo pomagasz, jak tylko możesz, bo czujesz, że powinnaś? Czy jest to konstruktywne i uzasadnione, jeśli Ty na tym tracisz? Zobacz, jak poradzić sobie z problemem bycia nadmiernie miłą!

Czytaj więcej

ŚWIĘTA NA TWOJEJ GŁOWIE? ZOBACZ, JAK JE PRZEŻYĆ!

Autor: WomanMagazine

Mimo istotności z religijnego punktu widzenia, Święta Wielkanocne są spokojniej obchodzone niż Boże Narodzenie. Po pierwsze przerwa świąteczna trwa krócej, nie kończy się hucznym sylwestrowym zakończeniem, nie ma specyficznego klimatu mrozu i pasterki, nie pachnie wigilijnymi potrawami… Mimo wszystko Wielkanoc potrafi być naprawdę piękna, trzeba tylko dobrze przygotować się na ten czas!

Czytaj więcej

JAKI OJCIEC, TAKI... MĄŻ?

Autor: WomanMagazine

Opuszczając rodzinne gniazdo, poszukujemy partnera na całe życie. Jaki powinien być? Mamy już w głowie pewne wyobrażenia właściwej osoby, bo w dzieciństwie obserwowałyśmy naszych rodziców. Jakiego mężczyzny poszukujemy do wspólnego życia i czy rzeczywiście jego obraz jest przyćmiony wzorem naszego ojca?

Czytaj więcej

SEKRETY UDANEGO ZWIĄZKU

Autor: WomanMagazine

Wystarczą trzy minuty obserwacji, by dowieść, czy dwoje ludzi stworzy udany związek, a następnie szczęśliwe małżeństwo – gwarantują badacze z Seattle w Stanach Zjednoczonych, w laboratorium badającym miłosne relacje!

Czytaj więcej