Singielka vs 14 lutego

Autor: WomanMagazine

Wszechogarniająca komercjalizacja doprowadziła do stanu, w którym nieświętowanie Walentynek może być dość kłopotliwe. Czerwone serduszka, wielkie balony, promocje dla par, specjalne seanse w kinach – to wszystko potęguje poczucie, że jeśli nie mamy drugiej połówki, powinnyśmy siedzieć w domu smutne, objadać się lodami i płakać razem z Bridget Jones. Nie jest tak?;)

Czytaj więcej

Nie warto igrać ze... stresem

Autor: WomanMagazine

Której z nas nie zdarzyło się zaspać na ważne spotkanie, kiedy zamiast zjeść spokojnie śniadanie, wypadłyśmy z domu jak szalone, a potem ten niefortunny splot wydarzeń... Duży samochód, którego nie dało się wyprzedzić, dwa razy z rzędu czerwone światła i winda, w której nie było już miejsca... A do tego hormony, z którymi organizm próbował walczyć. Wiesz, że za dużo stresu to niezdrowo?

Czytaj więcej

Stwórz swoje idealne miejsce pracy!

Autor: WomanMagazine

Nie jest łatwo pracować w otwartej przestrzeni biurowej, w której cały czas się coś dzieje. Ciągle napływające bodźce utrudniają skupienie, zwiększają stres i sprzyjają infekcjom. Dlatego dziś podpowiemy, jak stworzyć odpowiednie miejsce pracy do swoich wymagań, by czuć się w nim swobodniej i pracować efektywniej!

Czytaj więcej

Jak plotkujemy? Kobiety versus mężczyźni

Autor: WomanMagazine

Nie ulega wątpliwości, że wszyscy lubimy czasem poplotkować. A to w ramach odprężenia, zejścia z wysokiego tonu, lub po prostu – by zaspokoić niezmierzoną ludzką ciekawość. Co jeszcze ciekawsze, każda z płci robi to w zupełnie inny sposób. Może to jednak nie plotka, że mężczyźni są z Marsa a kobiety z Wenus? ;-)

Czytaj więcej

W nowy rok z listą… marzeń

Autor: WomanMagazine

Mamo, co to są postanowienia noworoczne? To coś, o czym się zapomina już w połowie stycznia – pada odpowiedź. Taki dowcip, w formie memu, krąży właśnie w Internecie. Dużo w tym racji. Czy wymyślanie, spisywanie i planowanie zmian w formie noworocznej, ma w takim razie w ogóle sens? Czy to tylko forma zabawy, fanaberii, strata czasu i źródło niepotrzebnej frustracji?

Czytaj więcej

Pokochaj siebie

Autor: WomanMagazine

Być może tytuł naszego artykułu wydaje Ci nieco głupi, bo z całą pewnością kochasz siebie i jesteś tej miłości świadoma... Z czego bardzo się cieszymy! Są jednak kobiety, którym wydaje się, że darzą siebie miłością, a mimo to nie przestają się zadręczać i porównywać do innych. W ostatnim tegorocznym artykule radzimy, jak z tym skończyć i zacząć nowy rok z prawdziwym spokojem... i miłością!;-)

Czytaj więcej

Medytuj, żabko

Autor: WomanMagazine

W obecnych czasach żyjemy dość… niespokojnie. W naszych ciałach i umysłach dominuje rozedrganie, pośpiech i ciągły pęd – nierzadko, w niewiadomym celu. Nam – dorosłym, ciężko jest przetrwać, w pełnym zdrowiu, w tym szalonym świecie; jeszcze gorzej mają nasze dzieci.

Czytaj więcej

Celebruj poranki! Instrukcja obsługi

Autor: WomanMagazine

Wiele już razy na łamach Woman Magazine pisaliśmy o slow life czy slow food. Uważamy, że jest to coś, o czym warto przeczytać, przeanalizować i być może zdecydować się wprowadzić w życie... Dzisiaj skupimy się na pięknej porze, jaką są poranki i zadamy sobie pytanie, dlaczego tak wiele osób wolałoby, aby nigdy nie nadchodziły;-)

Czytaj więcej

Kilka słów o (nie)magicznych Świętach

Autor: WomanMagazine

Święta to magiczny czas, nie tylko dla dzieci, ale i dla nas – dorosłych. Oczywiście tę magię potęgują radosne oczekiwania dzieci na Mikołaja, na pierwszą Gwiazdkę; ich czujne nasłuchiwanie – czy czasem ich pupil nie zaczął już mówić ludzkim głosem.

Czytaj więcej

Zmysłowa nauka

Autor: WomanMagazine

Każda z nas ma predyspozycje do różnych działań w czasie przyswajania swojej wiedzy. Wiele zależy od wykorzystywania zmysłów w procesie nauki, a żeby ich użyć, należy przekonać się, które przodują w naszym przypadku. Wzrok, słuch, czy może dotyk? ;-)

Czytaj więcej

O tym, jak nie wpuścić cukrzycy do łóżka

Autor: WomanMagazine

Cukrzyca nie oznacza rezygnacji z życia intymnego. Jak nie wpuścić choroby do łóżka? O tym poniżej – a także w publikacji skierowanej specjalnie do pań i panów. Wszystkich rządnych wiedzy, zachęcamy do lektury ;-)

Czytaj więcej

Zaburzenia odżywiania – kiedy powinna zapalić się czerwona lampka?

Autor: WomanMagazine

Jeśli ciągle myślisz o jedzeniu, masz ochotę na coś słodkiego, a jednocześnie nie możesz odepchnąć od siebie ciężkiego poczucia winy za to, że się jednak na to jedno ciastko skusiłaś, to wprawdzie nie musi oznaczać, że już masz poważny problem, ale powinnaś wzmóc swoją czujność.

Czytaj więcej

Kobiecy rak, czyli nowotwór w piersi

Autor: WomanMagazine

Rak piersi jest jednym z najczęściej atakujących nowotworów, ponieważ dotyczy aż 22% wszystkich zachorowań na raka i decyduje o największej ilości zgonów kobiet. Na szczęście wcześnie rozpoznany nie stanowi realnego zagrożenia. Trzeba jednak pamiętać o systematycznej samokontroli i profilaktycznych badaniach. Drogie Panie, nie dajmy się nowotworowi!

Czytaj więcej

Niestabilna stabilność, czyli osobowość borderline

Autor: WomanMagazine

„Osobowość z pogranicza” to wielki chaos w głowie i w życiu osób klasyfikujących się do tego typu zaburzeń. Częste huśtawki nastrojów, niestabilność emocjonalna, problemy w relacjach z innymi ludźmi… To elementy trudne nie tylko dla posiadacza osobowości, ale również dla jego otoczenia, szczególnie w bliskich relacjach.

Czytaj więcej

O ZDRADZIE SŁÓW KILKA

Autor: Woman Magazine

W czasach internetu o zdradę coraz łatwiej. Coraz trudniej za to ustalić definicję pojęcia zdrada. Czy internetowy flirt lub cyberseks to już zdrada? A może tylko niewinna zabawa? Granica dla każdego może przebiegać w innym miejscu. Dobrze o tym porozmawiać i ustalić tę granicę z partnerem.

Czytaj więcej