Coraz chętniej wybieramy diety pudełkowe. Po okresie pandemii firmy cateringu dietetycznego mogą liczyć na wzrost sprzedaży

Pandemia i przymusowa izolacja sprzyjają tyciu. Przeciętny Polak przybierał na wadze średnio 0,5 kilograma tygodniowo. To paradoksalnie dobra wiadomość dla dietetycznych firm cateringowych, które odrabiają straty z marca i kwietnia.

Czytaj więcej

Siłownie i kluby fitness szykują się na przyjęcie klientów od 6 czerwca

W trakcie lockdownu 43 proc. Polaków ograniczyło swoją aktywność fizyczną, głównie ze względu na zamknięcie obiektów sportowych. Prawie 40 proc. nie podjęło żadnej aktywności w ciągu ostatnich 30 dni – wynika z badania MultiSport Index Pandemia.

Czytaj więcej

Dobre nawyki żywieniowe, sport i medytacja pomagają w walce z depresją

Tancerka tłumaczy, że balans emocjonalny można osiągnąć przede wszystkim dzięki zmianie stylu życia i nawyków żywieniowych.

Czytaj więcej

Pandemia przyspiesza rozwój w biometrii. Czeka nas wysyp bezdotykowych technologii wspieranych przez sztuczną inteligencję

Z najnowszych analiz ekspertów ABI Research wynika, że pandemia koronawirusa przyczyni się do spadku dochodu ze sprzedaży urządzeń biometrycznych w 2020 roku o 2 mld dol.

Czytaj więcej

Czy sztuczna inteligencja pomoże w walce z pandemią SARS-CoV-2?

Wykorzystanie sztucznej inteligencji w walce z pandemią SARS-CoV-2 pozwoli usprawnić pracę pracowników służby zdrowia. Wdrożenie na szeroką skalę technologii uczenia maszynowego zautomatyzuje i usprawni część procedur medycznych.

Czytaj więcej

Wypoczynek w luksusowym hotelu SPA

Urlop to niezwykły czas w życiu każdej osoby aktywnej zawodowo. Gdy nadchodzi czas zasłużonego wypoczynku każda rodzina marzy o tym, aby ten czas spędzić w wyjątkowym miejscu. Doskonałym pomysłem na niesamowity relaks o każdej porze roku są bez wątpienia hotele Spa, których to obecnie nie brakuje w naszym kraju.

Czytaj więcej

Walka innowacyjnych rozwiązań z pandemią przyspiesza. Testy i środki ochrony osobistej stają się coraz bardziej skuteczne

Na rynek już wkrótce mają trafić inteligentne maseczki, które wykryją obecność koronawirusa. Coraz więcej firm pracuje nad szczepionkami i szybkimi testami, które potwierdzą zakażenie. Większość obecnych na rynku rozwiązań pokazuje jednak tylko, kto obecnie jest zakażony.

Czytaj więcej

Rośliny mogą skutecznie zatrzymywać wirusy. Polscy naukowcy chcą udowodnić, że działają również na SARS-CoV-2

Polscy biolodzy we współpracy z japońskim wirusologiem opracowali filtr powietrza oparty na mieszance kilku roślin, który może być wykorzystany jako osobista maseczka ochronna. Naukowcy udowodnili, że w 100 proc. chroni ona przed zakażeniem wirusem grypy, który budową bardzo przypomina SARS-CoV-2.

Czytaj więcej

Siłownie zamknięte, więc Polacy ćwiczą w domach

Okres izolacji społecznej sprzyja aktywności fizycznej w domu, co powoduje większe zainteresowanie treningami online oraz zakupem sprzętu fitness na potrzeby domowe. Przedstawiciele branży przewidują jednak, że będzie to chwilowy wzrost, który raczej nie poprawi znacząco sytuacji finansowej działających w niej firm i trenerów, którzy w normalnych warunkach osiągają o wiele wyższe przychody.

Czytaj więcej

Katarzyna Bosacka: Powinniśmy jeść głównie produkty pochodzenia roślinnego. Są zdrowe i niedrogie

Dziennikarka tłumaczy, że zdrowa dieta wcale nie musi być droga. Aby jadłospis był bogaty w składniki odżywcze, należy przede wszystkim jeść dużo warzyw i owoców, ponieważ zawierają one niezbędne witaminy i minerały. Zdaniem Bosackiej wprowadzenie podatku od niezdrowej żywności miałoby zarówno dobre, jak i złe strony. Dlatego nie jest ona ani przeciwnikiem tego pomysłu, ani nie popiera go.

Czytaj więcej

8 właściwości marchewki, dzięki którym ją pokochasz!

Na zdrowie, piękną cerę i zdrowe oczy- marchewka bogata w witaminy oraz inne dobroczynne i korzystne dla zdrowia składniki.

Czytaj więcej

Zajęcia jogi online to sposób na aktywność w domu. Poprawiają sprawność fizyczną i samopoczucie

Pandemia koronawirusa sprawiła, że życie mieszkańców Polski i świata radykalnie się zmieniło. Większość czasu spędzamy bowiem w miejscach zamieszkania, wychodzenie z nich ograniczając do koniecznego minimum. Jednak mimo izolacji warto organizować sobie poszczególne dni i nie rezygnować z dotychczasowych aktywności.

Czytaj więcej

Magda Gessler została ambasadorką cateringu dietetycznego Body Chief

Według Magdy Gessler zamawianie jedzenia z firmy cateringowej to dobre rozwiązanie szczególnie teraz, kiedy częste chodzenie do sklepów na zakupy stwarza duże ryzyko kontaktu z osobami, które mogą być nosicielami koronawirusa.

Czytaj więcej

Potrawy świąteczne nie powinny być ciężkie. To niekorzystnie wpływa na odporność.

Dieta bogata w witaminy i składniki odżywcze pozytywnie przekłada się na kondycję organizmu i wspomaga jego funkcjonowanie. Podczas pandemii koronawirusa powinniśmy szczególnie dbać o to, by nasz codzienny jadłospis był zbilansowany.

Czytaj więcej

Dior i Givenchy produkują żele dla francuskiego rządu i szpitali zamiast luksusowych perfum

Koncern LVMH (Louis Vuitton Moët Hennessy) właściciel luksusowych marek takich jak Dior, Kenzo, Givenchy w najbliższym czasie przerywa produkcję luksusowych perfum, by pomóc Francji w walce z epidemią. Koncern nie zamierza stać z boku i być obojętnym, kiedy cały świat walczy z COVID-19.

Czytaj więcej