Aktywność fizyczna podczas upałów: jak mądrze ćwiczyć?

Wraz z nadejściem fali upałów, Ministerstwo Zdrowia wydało oficjalną rekomendację, jak zminimalizować negatywny wpływ warunków atmosferycznych na ciało.

Czytaj więcej

Choroby seniorów

Osoby, które decydują się na wyjazd do pracy w charakterze opiekunki przeważnie są świadome swoich obowiązków i chorób, z którymi zmagają się ich przyszli podopieczni. Chorób pojawiąjących się u seniorów jest wiele, jednak najczęściej pojawiają się Alzheimer, demencja, choroby układu krążenia oraz nowotwory.

Czytaj więcej

Dariusz Kuźniak („Top Chef”): W polskiej gastronomii ludzie nie są odpowiednio przeszkoleni. Używamy za dużo chemii i nie stosujemy starych receptur

Finalista pierwszej edycji programu „Top Chef” tłumaczy, że choć gastronomia w Polsce idzie w coraz lepszym kierunku, to wciąż w tej kwestii jest jeszcze bardzo dużo do zrobienia. Przede wszystkim brakuje wykwalifikowanych fachowców, którzy mogliby z pełną odpowiedzialnością pełnić rolę szefów kuchni. Problem polega na tym, że ludzie otwierają restauracje, ale nie mają pojęcia, jak się prowadzi

Czytaj więcej

Jak dostarczyć organizmowi odpowiednie zapotrzebowanie na witaminy i minerały?

Autor: Artykuł gościnny

Idzie lato, a w raz z nim większość z nas w mniejszym bądź większym stopniu postanowiła zadbać o swoją kondycję fizyczną. Czy pamiętamy, o tym, że ćwicząc nasz organizm zwiększa zapotrzebowanie na niektóre witaminy i minerały?

Czytaj więcej

Czym jest dieta redukcyjna?

Autor: WomanMagazine

Jeśli interesujecie się zdrowym odżywianiem to bardzo możliwe, że już spotkałyście się z trendem nazywanym dietą redukcyjną.

Czytaj więcej

Ciesz się słońcem w mieście!

Autor: Artykuł gościnny

Wreszcie nadchodzi, najpierw upragniona wiosna, później stęsknieni długich dni i wysokich temperatur odliczamy dni do początku lata. Nic dziwnego, więcej słońca to lepszy nastrój i większa radość z życia. Stajemy się weselsi i częściej się uśmiechamy, ale czy w tej całej euforii nie zapominamy o odpowiedniej ochronie?

Czytaj więcej

Zastrzał – czym jest i jak sobie z nim radzić?

Autor: WomanMagazine

Zastrzał to dość bolesna przypadłość, której podłoże stanowi zazwyczaj uszkodzenie bariery skórnej.

Czytaj więcej

Jak zacząć biegać wiosną?

Autor: WomanMagazine

Niektórzy mówią, że bieganie jest łatwe – wystarczy po prostu zacząć i już. Nie należy jednak podchodzić zbyt lekko do tematu sportów biegowych. Jeśli myślimy o długofalowym zaangażowaniu w ten rodzaj aktywności, dobrze jest się do niego odpowiednio przygotować. Wiosna to idealny moment, by zacząć!

Czytaj więcej

Jak ograniczyć jedzenie słodyczy?

Autor: WomanMagazine

Podjadanie słodyczy to zmora wielu osób, które próbują zrzucić zbędne kilogramy, w jaki sposób możemy sobie poradzić z tą pokusą?

Czytaj więcej

Czy warto zażywać kolagen?

Autor: WomanMagazine

Każda z nas chce jak najdłużej pozostać młodą. Dlatego dbamy o dietę czy ruch. Niestety nie na wszystkie procesy zachodzące w naszym ciele mamy wpływ, podobnie jest w przypadku utraty kolagenu, którego ilość w naszym organizmie zmniejsza się po 26 roku życia. Czy warto go suplementować?

Czytaj więcej

Czy przesilenie wiosenne to mit?

Autor: WomanMagazine

Wraz z nadejściem wiosny skarżysz się na niską ilość energii, spadek formy i nastroju? Może to wina przesilenia wiosennego? Czy jednak rzeczywiście możemy mówić o jego istnieniu?

Czytaj więcej

Wywiad z Martą Hennig

Autor: WomanMagazine

Pierwszy kwartał roku to doskonały czas na to, by przyjrzeć się noworocznym postanowieniom oraz ich efektom. Dlatego przypominamy wywiad z Martą Hennig przeprowadzony na początku tego roku.

Czytaj więcej

Codziennie w dobrej formie!

Autor: Artykuł gościnny

Co raz więcej mówi się o standardach wytwarzania suplementów diety, a właściwie o tym co składa się na tabletkę. W wielu przypadkach są to składniki, stosowane po to, aby obrała ona odpowiedni kształt, formę czy kolor.

Czytaj więcej

Kalkulator kalorii: skuteczne liczenie kalorii

Autor: WomanMagazine

Dieta kojarzy się często z wyrzeczeniami lub pojawiającym się znienacka głodem. Jednak stereotyp ten dawno został obalony, gdy w dietetyce zaczęto skrupulatnie liczyć kalorie, które spożywamy w ciągu każdego dnia. Dlaczego jest to tak ważne w podejmowaniu starań o zdrowe i zgrabne ciało?

Czytaj więcej

Dietetyczne napoje są szkodliwe?

Autor: WomanMagazine

Często odchudzając się martwimy się o dodatkowe kalorie i sięgamy po napoje dietetyczne, tymczasem mogą one okazać się bardziej szkodliwe, niż napoje słodzone.

Czytaj więcej