Inteligentne i aktywne opakowania pozwolą lepiej kontrolować jakość jedzenia

Branża spożywcza inwestuje w opakowania nowej generacji, które pozwolą monitorować jakość produktów na każdym etapie ich funkcjonowania, od transportu aż do momentu spożycia. W przyszłości mogą zastąpić informacje o zdatności do spożycia, oceniając świeżość zamkniętych produktów.

Czytaj więcej

Skokowy wzrost popularności rowerów

Producenci i sprzedawcy rowerów odnotowują w ostatnich miesiącach duże wzrosty. Tylko w maju wyprodukowano w Polsce 119 tys. rowerów, co oznacza ponad 30-proc. wzrost względem ubiegłego roku, a niektóre sklepy wręcz podwoiły swoje wolumeny sprzedaży.

Czytaj więcej

Czy jakość wypijanej wody ma znaczenie?

Woda wchodzi w skład wszystkich komórek organizmu człowieka. Pokrycie dobowego zapotrzebowania na wodę wpływa na utrzymanie stałej temperatury ciała. Woda reguluje równowagę wodno-elektrolitową organizmu, jest niezbędna, aby prawidłowo przebiegały procesy trawienne w naszym organizmie; wchłanianie składników pokarmowych; wydalanie szkodliwych produktów przemiany materii, toksyn.

Czytaj więcej

Gdzie wybrać się na surfing jesienią?

Autor: Ewelina Szczęszek

Z okazji Międzynarodowego Dnia Surfingu, który obchodzony był 20 czerwca, podpowiadamy gdzie wybrać się na surfing jesienią.

Czytaj więcej

Top 5 roślin, które warto mieć w sypialni

Autor: Ewelina Szczęszek

Kwiaty doniczkowe uprawiane w domu wprowadzają w miły nastrój, filtrują powietrze i pomagają lepiej spać.

Czytaj więcej

Jakie powinny być nawyki żywieniowe?

Smak słodki jest odczuwany jako przyjemny, natomiast na smak gorzki nasz organizm reaguje negatywnie. Wynika to z faktu, iż cukry które dostarczają smaku słodkiego to źródło szybko przyswajalnej energii. Większość trucizn ma smak gorzki.

Czytaj więcej

Jak zaplanować odchudzanie?

Aby schudnąć należy mieć czas oraz energię na odchudzanie. Konieczne jest nauczenie się jak wzmacniać motywację oraz czerpać satysfakcje z nowego stylu życia.

Czytaj więcej

Hulajnoga, czy rolki?

Rowery, czy deskorolki to bez wątpienia bardzo popularne i praktyczne sprzęty, dzięki którym można zapewnić sobie podstawowy trening, aktywnie spędzając czas i gwarantując sobie świetną zabawę. Warto jednak wziąć pod uwagę fakt, że dla produktów tych istnieje wiele alternatyw, którym także powinno się dać szansę.

Czytaj więcej

Coraz chętniej wybieramy diety pudełkowe. Po okresie pandemii firmy cateringu dietetycznego mogą liczyć na wzrost sprzedaży

Pandemia i przymusowa izolacja sprzyjają tyciu. Przeciętny Polak przybierał na wadze średnio 0,5 kilograma tygodniowo. To paradoksalnie dobra wiadomość dla dietetycznych firm cateringowych, które odrabiają straty z marca i kwietnia.

Czytaj więcej

Siłownie i kluby fitness szykują się na przyjęcie klientów od 6 czerwca

W trakcie lockdownu 43 proc. Polaków ograniczyło swoją aktywność fizyczną, głównie ze względu na zamknięcie obiektów sportowych. Prawie 40 proc. nie podjęło żadnej aktywności w ciągu ostatnich 30 dni – wynika z badania MultiSport Index Pandemia.

Czytaj więcej

Dobre nawyki żywieniowe, sport i medytacja pomagają w walce z depresją

Tancerka tłumaczy, że balans emocjonalny można osiągnąć przede wszystkim dzięki zmianie stylu życia i nawyków żywieniowych.

Czytaj więcej

Pandemia przyspiesza rozwój w biometrii. Czeka nas wysyp bezdotykowych technologii wspieranych przez sztuczną inteligencję

Z najnowszych analiz ekspertów ABI Research wynika, że pandemia koronawirusa przyczyni się do spadku dochodu ze sprzedaży urządzeń biometrycznych w 2020 roku o 2 mld dol.

Czytaj więcej

Czy sztuczna inteligencja pomoże w walce z pandemią SARS-CoV-2?

Wykorzystanie sztucznej inteligencji w walce z pandemią SARS-CoV-2 pozwoli usprawnić pracę pracowników służby zdrowia. Wdrożenie na szeroką skalę technologii uczenia maszynowego zautomatyzuje i usprawni część procedur medycznych.

Czytaj więcej

Wypoczynek w luksusowym hotelu SPA

Urlop to niezwykły czas w życiu każdej osoby aktywnej zawodowo. Gdy nadchodzi czas zasłużonego wypoczynku każda rodzina marzy o tym, aby ten czas spędzić w wyjątkowym miejscu. Doskonałym pomysłem na niesamowity relaks o każdej porze roku są bez wątpienia hotele Spa, których to obecnie nie brakuje w naszym kraju.

Czytaj więcej

Walka innowacyjnych rozwiązań z pandemią przyspiesza. Testy i środki ochrony osobistej stają się coraz bardziej skuteczne

Na rynek już wkrótce mają trafić inteligentne maseczki, które wykryją obecność koronawirusa. Coraz więcej firm pracuje nad szczepionkami i szybkimi testami, które potwierdzą zakażenie. Większość obecnych na rynku rozwiązań pokazuje jednak tylko, kto obecnie jest zakażony.

Czytaj więcej