Czy masło orzechowe jest zdrowe?

Autor: WomanMagazine

Masło orzechowe robi ostatnio prawdziwą furorę, przez wiele osób uważane jest za jedną z najzdrowszych przekąsek. Produkt ten dostarcza jednak wiele kalorii dlatego może budzić pewne wątpliwości.

Czytaj więcej

10-lecie marki Sanprobi

Autor: WomanMagazine (artykuł partnerski)

Sanprobi to polska firma, z polskim kapitałem i siedzibą w Szczecinie. W tym roku kończy 10 lat i otwiera pierwsze w Polsce laboratorium zajmujące się badaniem bariery jelitowej. Przez ten czas zdążyła silnie wrosnąć w polski rynek i bez przerwy dynamicznie się rozwijać.

Czytaj więcej

Bożonarodzeniowe wypieki nie muszą oznaczać żywieniowej katastrofy. Przy spożyciu cukrów prostych warto jednak zachować umiar

Autor: WomanMagazine/Newseria

Makowce, strucle, keks czy pierniczki – zdecydowana większość Polaków nie wyobraża sobie świąt Bożego Narodzenia bez tradycyjnych wypieków. Choć zawierają one cukier, nie muszą oznaczać żywieniowej katastrofy. Nawet jednym kawałkiem ciasta można zaspokoić potrzebę zjedzenia czegoś słodkiego, a produkty zawierające cukier mogą być elementem zdrowej diety.

Czytaj więcej

Katarzyna Glinka: Dzięki aktywności fizycznej mam mniej swoich frustracji. W ten sposób wyrzucam z siebie złą energię

Autor: Woman Magazine/Newseria

Aktorka przyznaje, że sport jest bardzo ważną częścią jej życia. Katarzyna Glinka biega, pływa, gra w tenisa, jeździ na nartach – niezależnie od pory roku lubi być aktywna i nie boi się wysiłku. Z każdym kolejny treningiem wzrasta też jej satysfakcja z osiągniętego wyniku.

Czytaj więcej

Uwolnij swoje ciało od stresu!

Autor: Woman Magazine (artykuł partnerski)

W czasach ciągłej gonitwy napięcie fizyczne i psychiczne towarzyszy nam niemal każdego dnia. Nasze życie raz jest w fazie napięcia, innym razem w fazie odprężenia. O stresie mówimy dopiero, gdy zaczynamy odczuwać przeciążenie psychiczne i/lub fizyczne.

Czytaj więcej

Jak dbać o skórę zimą?

Autor: WomanMagazine

Zima to trudny okres dla naszej skóry, różnice temperatur bywają bardzo duże, a nasza skóra narażona jest na mróz i wiatr oraz wysuszające działanie ogrzewania. Właśnie dlatego nasza skóra potrzebuje szczególnej opieki zimą.

Czytaj więcej

Na stresssss… Sanprobi Stress

Autor: Woman Magazine (artykuł partnerski)

Zmęczenie, drażliwość, napięcie w barkach i karku, bezsenność… Objawy stresu zna niemal każdy z nas. Długotrwały stres jednak powoduje znacznie gorsze dolegliwości, w tym choroby cywilizacyjne. Warto mu zapobiegać lub chociaż jak najwcześniej łagodzić jego objawy. Jak? Możesz medytować, uprawiać sport… ale też przyjmować odpowiednie probiotyki.

Czytaj więcej

Karolina Szostak: Według różnych portali w ostatnich trzech latach kilka razy miałam efekt jojo. A ja mam po prostu taką sylwetkę

Autor: Woman Magazine/ Newseria

Regularnie w mediach pojawiają się informacje o tym, że Karolina Szostak to przytyła, to znowu schudła. Sama zainteresowana zapewnia jednak, że jej waga utrzymuje się w normie, natomiast czasem bardziej uwydatnione biodra czy brzuch to kwestia doboru ubrania.

Czytaj więcej

Jak nawilżyć powietrze zimą?

Autor: WomanMagazine

Sezon grzewczy w pełni, to właśnie teraz może dać nam się we znaki suche powietrze, które powoduje dyskomfort w postaci łzawiących oczu, bolącej głowy czy częstych infekcji. Jak możemy temu zaradzić i nawilżyć powietrze?

Czytaj więcej

Najskuteczniejsze sposoby na pierwsze objawy przeziębienia

Autor: WomanMagazine

Gdy temperatura spada, a pogoda coraz częściej częstuje nas deszczem, zdarza nam się zapadać na przeziębienie, oto kilka sposobów, które pomogą nam wrócić do zdrowia.

Czytaj więcej

Torbiele – czy jest się czego się bać?

Autor: WomanMagazine

Torbiele - dla wielu kobiet to słowo brzmi jak wyrok. Czy rzeczywiście słusznie się niepokoimy, gdy słyszymy taką diagnozę?

Czytaj więcej

Fakty i mity na temat baniek leczniczych

Autor: WomanMagazine

Jednym bańki kojarzą się z koszmarem z dzieciństwa, dla innych to zabobon, a jeszcze inni chwalą ich zdrowotne działanie. Czy bańki rzeczywiście leczą?

Czytaj więcej

Bezsenność – jak sobie z nią radzić?

Autor: WomanMagazine

Sen stanowi jeden z podstawowych składników stanowiących o jakości naszego życia, szacuje się, że około 1/3 z nas ma problemy z zaśnięciem. Czy możemy sobie jakoś z tym poradzić?

Czytaj więcej

Co to jest freebleeding?

Autor: WomanMagazine

Hashtag #freebleeding robi w ostatnim czasie w internecie prawdziwą furorę. Na Instagramie możemy zauważyć coraz to nowe zdjęcia z tym oznaczeniem. Czym jest to zjawisko?

Czytaj więcej

Na pobudzenie nie tylko kawa

Autor: WomanMagazine

Kawa, której z nas poranek nie kojarzy się z tym magicznym napojem? Tymczasem niczym bumerang powracają do nas informacje o spierających się naukowcach, którzy wymieniają tyleż samo jej wad, co i zalet. Czym możemy zastąpić kawę, jeśli nie możemy lub nie chcemy jej pić, ale chcemy się pobudzić? Oto kilka naszych propozycji.

Czytaj więcej