Ostatnie dni lata: Jak się ubrać na trening?

Ci, dla których rower i bieganie to chleb powszedni, wyznają zasadę: nie ma złej pogody na trening, jest tylko nieodpowiedni strój. A latem z pogodą bywa różnie. Zdarzają się upalne dni z temperaturą powyżej 30 stopni, a czasem… leje. Radzimy, jak się ubrać na letnią przejażdżkę rowerem czy trening biegowy?

Czytaj więcej

Przymiarka do zdrowia – nie odkładaj jej na później

Sezon obniżek trwa w pełni i wielu z nas chętnie buszuje po sklepach w poszukiwaniu okazji. Podczas posezonowych wyprzedaży jednorazowo wydajemy średnio 316 zł, a do zakupów, szczególnie w tym okresie, często skrupulatnie się przygotowujemy. Odcień, krój, rozmiar, materiał, pochodzenie… Czy równie dużo uwagi, co wyborowi ubrań, poświęcasz swojemu zdrowiu? Kiedy ostatnio badałaś swoje piersi?

Czytaj więcej

Jakim kobietom tabletki antykoncepcyjne mogą poprawić jakość życia?

Współczesna doustna antykoncepcja hormonalna to już nie tylko zabezpieczenie przed nieplanowaną w danym momencie ciążą, ale także szereg właściwości pozaantykoncepcyjnych, które mogą sprostać oczekiwaniom kobiet!

Czytaj więcej

Rak piersi dla Polek to wciąż temat tabu. Strach przed chorobą i reakcją bliskich powstrzymuje je przed regularnymi badaniami

Mimo świadomości na temat konieczności wykonywania samobadania piersi oraz niezbędnych badań takich jak USG, czy mammografia, Polki nadal nie wykonują regularnych badań. Najczęstszymi powodami są lęk przed otrzymaniem diagnozy, trudnym leczeniem, naznaczeniem społecznym, czy obawa przed brakiem dostępu do terapii.

Czytaj więcej

Czy wiesz, że żylaki nóg to dolegliwość dziedziczna?

Miała je Twoja babcia, miał je Twój dziadek, a teraz ma je Twoja mama lub Twój tata? Jeśli w Twojej rodzinie pojawiły się żylaki, to oznacza, że ryzyko wystąpienia ich u Ciebie również jest bardzo wysokie. Czy da się oszukać geny i uniknąć pojawienia się żylaków? Podpowiadamy.

Czytaj więcej

Pięć sposobów na uniknięcie biegunki podróżnych

Wakacje w pełni – sezon wyjazdowy trwa przecież nawet do końca października. A im w Polsce chłodniej, tym chętniej wybieramy kierunki bardziej egzotyczne, gdzie nawet w jesienne miesiące można w pełni korzystać ze słońca, plaży i morza.

Czytaj więcej

Trening z dietą na piątkę

Dieta osoby aktywnej fizycznie powinna być w odpowiedni sposób zbilansowana, przede wszystkim z uwzględnieniem równowagi energetycznej. Niezbędne jest dostarczanie odpowiedniej ilości substancji bioaktywnych, białka, tłuszczy, a także węglowodanów, dostarczających glukozę, przetwarzaną w energię.

Czytaj więcej

Sposób na upał – odżywcze soki z lodówki

Kiedy temperatura za oknem rośnie, wraz z nią wzrasta tempo utraty płynów i mikroelementów z naszych organizmów. Warto wtedy sięgnąć po produkty, które nie tylko ugaszą nasze pragnienie, ale i sprawią, że poczujemy się lepiej. Równie orzeźwiające, co odżywcze okażą się tłoczone na zimno soki owocowe. Po jakie kombinacje smaków sięgnąć tego lata?

Czytaj więcej

Z nami noga ci się nie powinie!

Najważniejszy, pierwszy krok masz już za sobą: wyszedłeś z domu. Rozpoczynając przygodę z bieganiem pamiętaj jednak, żeby podczas treningu zadbać także o swoje bezpieczeństwo. Brak odpowiedniego przygotowania może bowiem skutkować dotkliwymi kontuzjami. Jak się przed nimi chronić podpowiada Łukasz Kłos, ekspert marki Merrell, fizjoterapeuta i maratończyk.

Czytaj więcej

Siedzący tryb pracy – jak sobie z nim radzić?

Siedzący tryb pracy, brak aktywności fizycznej i trudności z utrzymaniem zbilansowanej diety to główne przyczyny złego samopoczucia. Mogą też przyczynić się do narażenia organizmu na różne schorzenia.

Czytaj więcej

Jak być odpowiedzialnym konsumentem? Sprawdź na czym polega Fair Trade

O produktach Fair Trade na pewno słyszało wiele osób. Nie oznacza to jednak, że łatwo znaleźć je na sklepowych półkach i że każdy rozumie, na czym polega idea Sprawiedliwego Handlu. Popularność Fair Trade wciąż nie jest w Polsce zbyt duża w porównaniu do krajów zachodnich, jednak rośnie wraz ze świadomością konsumentów.

Czytaj więcej

Liny - nie tylko żagle i wspinaczka

Autor: WomanMagazine

Poza żeglarstwem czy harcerstwem, nowoczesny sport odnalazł nowe funkcje dla zwyczajnych, znanych od stuleci lin. Wzrastająca popularność aktywności takich jak crossfit czy biegi z przeszkodami sprawiła, że trenerzy i właściciele centrów fitness wymyślili mnóstwo zupełnie nowych ćwiczeń, do których można wykorzystać ciężar lin lub własnego ciała.

Czytaj więcej

Woda kokosowa - co o niej wiemy?

Autor: WomanMagazine

Woda kokosowa podbiła serca gwiazd, do jej picia przyznaje się między innymi Rihanna, Demi Moore czy Madonna. Coraz chętniej sięgają po nią także Polki. Skąd jej popularność?

Czytaj więcej

Choroby atakujące latem. Na co jesteśmy narażeni w sezonie wakacyjnym?

Autor: WomanMagazine

Latem częściej przebywamy w klimatyzowanych pomieszczeniach, korzystamy z akwenów wodnych typu basen, jezioro, a także opalamy słońcem. Niestety jeśli nie zachowamy środków ostrożności, każda z tych wakacyjnych aktywności może wiązać się z nieprzyjemnymi konsekwencjami zdrowotnymi, w tym chorobą.

Czytaj więcej

Edyta Herbuś: Joga stała się częścią mojej filozofii życiowej. Ona powoduje, że jestem szczęśliwa

Tancerka tłumaczy, że joga pozwala jej utrzymać życiową równowagę, daje poczucie harmonii, dużą świadomość własnego ciała i korzystnie wpływa na zdrowie. Ten rodzaj ćwiczeń wymaga dużej koncentracji, ale jednocześnie pozwala na swobodny przepływ energii. Po godzinnej jodze tancerka odzyskuje więc wewnętrzną moc i czuje się pobudzona.

Czytaj więcej