Dior i Givenchy produkują żele dla francuskiego rządu i szpitali zamiast luksusowych perfum

Koncern LVMH (Louis Vuitton Moët Hennessy) właściciel luksusowych marek takich jak Dior, Kenzo, Givenchy w najbliższym czasie przerywa produkcję luksusowych perfum, by pomóc Francji w walce z epidemią. Koncern nie zamierza stać z boku i być obojętnym, kiedy cały świat walczy z COVID-19.

Czytaj więcej

W ciągu kilku lat na rynku może pojawić się pierwsza polska cząsteczka przeciwnowotworowa. Wycelowana będzie m.in. w raka płuc i trzustki

Przyspieszają prace nad pierwszą oryginalną polską cząsteczką przeciwnowotworową. Ryvu Therapeutics testuje już inhibitory białka, które mogą mieć duży potencjał w leczeniu różnych typów nowotworów. Nowa cząsteczka sprawdzi się tam, gdzie ze względu na rodzaj mutacji nowotwory nie były dotychczas podatne na typowe leczenie.

Czytaj więcej

Recenzujemy TianDe

Niezawodne kosmetyki od Pasja do Spa TianDe to jedno, ale także wyjątkowo delikatne produkty higieniczne to drugie, równie ważne i istotne.

Czytaj więcej

Niektóre produkty spożywcze działają jak kosmetyki. Jedzenie ich pomoże zwalczyć problemy z cerą.

Dieta bogata w składniki odżywcze jest podstawą w walce z niedoskonałościami skóry. Aby mieć piękną i promienną cerę, należy przede wszystkim dobrać codzienny jadłospis do indywidualnych potrzeb organizmu. Niektóre produkty spożywcze mają bowiem specjalne właściwości, które pomagają uporać się z rozszerzonymi porami, nadmiernym wydzielaniem serum czy różnego typu podrażnieniami.

Czytaj więcej

Wbrew panującym mitom pieczywo powinny jeść także osoby na diecie. Należy jednak zwracać uwagę na jego skład

Produkty zbożowe stanowią integralną część zbilansowanej diety. Są głównym źródłem błonnika i węglowodanów – składników niezbędnych w codziennym, zdrowym żywieniu. W konsekwencji z pieczywa nie powinny rezygnować nawet osoby na diecie odchudzającej. Jednak, aby upewnić się, że nie przeszkodzi ono w walce o szczupłą i zgrabną sylwetkę, należy dokładnie sprawdzać jego skład.

Czytaj więcej

Jubileuszowe 20. kardiologiczne warsztaty NFIC 2019 rozpoczęte!

11 grudnia, podczas pierwszego dnia rozpoczynającego 20. edycję NFIC 2019 w Krakowie, spotkali się najwybitniejsi przedstawiciele kardiologii i kardiochirurgii. Tematem poruszanym podczas tego trzydniowego wydarzenia są najnowsze osiągnięcia w dziedzinie kardiologii interwencyjnej.

Czytaj więcej

NFIC 2019, największe europejskie spotkanie kardiologów, już 11-13 grudnia w Krakowie

W drugim tygodniu grudnia w stolicy Małopolski odbędzie się wyjątkowe wydarzenie z dziedziny kardiologii. Mowa o jubileuszowej, 20. edycji prestiżowych międzynarodowych warsztatów New Frontiers in Interventional Cardiology 2019.

Czytaj więcej

Brązowe plamki na skórze?

Nasza skóra zmienia się przez całe życie. I niestety nie zawsze są to zmiany na lepsze. Zmiany pigmentacyjne i przebarwienia to bardzo częste „pamiątki” przywożone z wakacji. Zauważyłaś u siebie nieestetyczne brązowe plamki? Być może jest to melasma. Nie ma powodów do paniki – to niegroźny defekt estetyczny, którego stosunkowo łatwo można się pozbyć.

Czytaj więcej

Nie daj się jesiennej chandrze! Co jeść, by tryskać humorem i energią?

Jesień kojarzy się wielu z nas z długimi, ponurymi wieczorami i przygnębiającą aurą. W tym okresie często czujemy się zmęczeni, podatni na stres i zwyczajnie przygnębieni. Receptą na poprawę humoru i zastrzyk energii może być odpowiednio dobrana do tej pory roku dieta.

Czytaj więcej

Jesienią i zimą zadbaj o wzrok

Choć sezon jesienno-zimowy ma w sobie wiele uroku, niesie za sobą dużo więcej zagrożeń dla zdrowia, niż sezon letni. Chociaż ten chłodny czas głównie kojarzy nam się z przeziębieniem i grypą, negatywne skutki mogą odczuć także nasze… oczy. Na co są narażone? Jak dbać o wzrok w tym sezonie?

Czytaj więcej

Zęby mądrości: czy ósemki są nam potrzebne?

Większość z nas ma świadomość, że – wbrew swojej nazwie – ósme zęby nie mają wiele wspólnego z ilorazem inteligencji. Mówi się o nich zazwyczaj w kontekście ich usuwania. Po co w takim razie rosną ósemki i czy w ogóle są nam potrzebne?

Czytaj więcej

Badasz się regularnie? Najważniejsze badania profilaktyczne kobiet

W pogoni za pięknym wyglądem zewnętrznym, kobiety często zapominają o priorytecie, którym jest troska o własne zdrowie. Świadczą o tym niepokojące dane o chorobach Polek – tylko w naszym kraju na raka szyjki macicy umiera co roku 2 tysiące kobiet! Profilaktyka i cykliczne badania mogą zmniejszyć te statystyki.

Czytaj więcej

Fibromialgia i inne choroby XXI wieku

Syndrom niespokojnych nóg, nadreaktywny pęcherz czy jelito drażliwego to zespoły objawów, o których jeszcze kilkadziesiąt lat temu nikt nie słyszał. Dziś jednak jest o nich coraz głośniej. Co ciekawe, zaburzenia te często współwystępują z fibromialgią.

Czytaj więcej

Zadbaj o zdrowie jesienną porą

Coraz krótsze dni, mniej słońca, zmiany temperatury, chłody i szarugi… Jesienna aura nie pozostaje obojętna dla naszego organizmu. Nie tylko negatywnie wpływa na nasze samopoczucie, ale też obniża naszą odporność i sprzyja różnego rodzaju infekcjom.

Czytaj więcej

Jak nie przytyć jesienią i zimą?

Listopad to dla wielu osób jeden z najbardziej depresyjnych miesięcy w roku, grudzień zaś to czas wielkiego odliczania do świąt, w trakcie których nikt nie chce sobie odmawiać świątecznych przysmaków.

Czytaj więcej