Muszynianka - nowoczesność z tradycjami

Muszynianka to nowoczesna rozlewnia wód i jeden z największych producentów wody mineralnej w Polsce. Jest Firmą działającą na rynku od wielu lat. Z ujęć w Popradzkim Parku Krajobrazowym pozyskuje naturalną wodę mineralną, która zawiera wiele wartościowych składników odżywczych i minerałów.

Czytaj więcej

Perseidy spełniają marzenia?

Co prawda noc spadających gwiazd przypadała w ubiegłym tygodniu, ale nie oznacza to, że szansa ich zaobserwowania przepadła. Perseidy będą widoczne na niebie jeszcze do 24 sierpnia. Udana obserwacja wymaga jednak dobrej pogody i bezchmurnego nieba – a najlepiej wycieczki za miasto, w miejsce pozbawione źródeł sztucznego światła, takich jak samochody czy latarnie.

Czytaj więcej

UE szuka sposobów na zwiększenie recyklingu tworzyw sztucznych.

Według Plastic Europe europejscy producenci tworzyw sztucznych inwestują już miliardy euro w recykling chemiczny, wskazywany jako jedna z kluczowych technologii w przechodzeniu na unijną gospodarkę obiegu zamkniętego. Pozwala ona przetworzyć na nowy surowiec odpady, które inaczej trafiłyby do spalenia lub na wysypisko.

Czytaj więcej

To pierwszy krok do teleportacji.

To pierwszy krok do teleportacji. Urządzenie holograficzne oparte na 5G umożliwia pełną projekcję drugiej osoby i komunikację w czasie rzeczywistym

Czytaj więcej

Dzieci czytają więcej książek w pandemii!

W czasie pandemii Polacy chętniej sięgają po książki. Więcej i częściej czytają dzieci niż dorośli.

Czytaj więcej

Pandemia zmieniła nawyki zakupowe Polaków.

85 proc. Polaków po pandemii nie zamierza rezygnować z zakupów w internecie. Sprzedawcy i branża logistyczna dostosowują się do rosnących wymagań e-konsumentów.

Czytaj więcej

Sztuczna inteligencja vs "prawdziwe" dane w social mediach!

Sztuczna inteligencja pomaga w weryfikacji wieku internautów. Już niedługo na podstawie analizy behawioralnej oceni, ile lat ma odwiedzający witrynę

Czytaj więcej

Innowacyjna technologia zamienia pot w inteligentny płyn.

Innowacyjna technologia zamienia pot w inteligentny płyn, a skórę w platformę danych. Umożliwi poprawę wydajności sportowców.

Czytaj więcej

Dorota Goldpoint: Zupełnie nie rozumiem fenomenu Instagrama

Projektantka ma duże wątpliwości co do tego, czy marki oraz konkretne produkty tak barwnie reklamowane przez instagramerki rzeczywiście są godne polecenia i wyróżniają się wysoką jakością. Jej zdaniem młode dziewczyny, które chcą zrobić błyskotliwą karierę, chętnie podpiszą się pod wszystkim, co wiąże się z zarobkiem.

Czytaj więcej

Joanna Brodzik wystąpi w kosmicznym projekcie

Aktorka niedawno wzięła udział w projekcie, z którego jest szczególnie zadowolona. Nowa kosmiczna seria Grupy Filmowej Darwin „Misja” opowiada o losach dzielnej załogi Artemidy.

Czytaj więcej

Edyta Herbuś: Chcę być artystką spełniającą się w różnych dziedzinach

Niewątpliwie Edyta Herbuś ma artystyczną duszę. Od dzieciństwa była związana z tańcem, później odkryła w sobie pasję do aktorstwa, a teraz chce spróbować swoich sił również jako wokalistka. Chodzi więc na lekcje śpiewu i emisji głosu. Jak podkreśla, sprawia jej to bardzo dużą przyjemność. Nie chce jednak zdradzać, czy zdecyduje się na nagranie jakichś autorskich piosenek.

Czytaj więcej

Dorota Goldpoint przygotowała stroje dla solistów opery „Don Giovanni”

Projektantka podkreśla, że zawsze jej wielkim marzeniem było stworzenie kostiumów dla solistów opery. Dlatego też z ogromną satysfakcją przyjęła propozycję współpracy od Michała Znanieckiego, reżysera spektaklu „Don Giovanni” w Warszawskiej Operze Kameralnej.

Czytaj więcej

Piknikowe menu – co warto przygotować na obiad w plenerze

Wiosenne ciepłe dni zachęcają nas do dłuższego przebywania na świeżym powietrzu. Korzystając z ładnej pogody, warto wybrać się z najbliższymi na rodzinny piknik do lasu, parku czy nad jezioro. Co warto przygotować na wspólny posiłek w plenerze? Jakie dania najlepiej się sprawdzą? Podpowiadamy!

Czytaj więcej

Agnieszka Radwańska: Tenis wciąż jest w moim życiu

Choć część tenisistek po urodzeniu dziecka wraca do zawodowego sportu, to Agnieszka Radwańska deklaruje, że nie zamierza iść w ich ślady. Jak sama przyznaje, od zawsze wychodziła z założenia, że albo gra swój najlepszy tenis, albo czas zejść ze sceny. Dlatego, choć czasem żałuje, nie zamierza wracać.

Czytaj więcej

Magdalena Boczarska: Na ekranie coraz częściej obserwujemy mocne, kobiece bohaterki, które grają role wcześniej zarezerwowane wyłącznie dla mężczyzn

Aktorka zauważa, że polskie kino powoli nadrabia zaległości i nareszcie role mrocznych, niejednoznacznych i skomplikowanych postaci pierwszoplanowych powierza kobietom.

Czytaj więcej