Piknikowe menu – co warto przygotować na obiad w plenerze

Wiosenne ciepłe dni zachęcają nas do dłuższego przebywania na świeżym powietrzu. Korzystając z ładnej pogody, warto wybrać się z najbliższymi na rodzinny piknik do lasu, parku czy nad jezioro. Co warto przygotować na wspólny posiłek w plenerze? Jakie dania najlepiej się sprawdzą? Podpowiadamy!

Czytaj więcej

Agnieszka Radwańska: Tenis wciąż jest w moim życiu

Choć część tenisistek po urodzeniu dziecka wraca do zawodowego sportu, to Agnieszka Radwańska deklaruje, że nie zamierza iść w ich ślady. Jak sama przyznaje, od zawsze wychodziła z założenia, że albo gra swój najlepszy tenis, albo czas zejść ze sceny. Dlatego, choć czasem żałuje, nie zamierza wracać.

Czytaj więcej

Magdalena Boczarska: Na ekranie coraz częściej obserwujemy mocne, kobiece bohaterki, które grają role wcześniej zarezerwowane wyłącznie dla mężczyzn

Aktorka zauważa, że polskie kino powoli nadrabia zaległości i nareszcie role mrocznych, niejednoznacznych i skomplikowanych postaci pierwszoplanowych powierza kobietom.

Czytaj więcej

Małgorzata Rozenek: Na planie filmowym dotarło do mnie, jak trudno być dobrym aktorem

Na początku roku w sieci pojawił się zwiastun nowego filmu Patryka Vegi o wymownym tytule „Miłość, seks & pandemia”. Produkcja porusza między innymi temat aktualnej pandemii oraz jej wpływu na codzienne życie ludzi. W jedną z głównych ról wcieliła się Małgorzata Rozenek.

Czytaj więcej

W kryzysie inwestorzy szukają zysków na rynku dzieł sztuki

Osiągnięta na aukcjach wartość dzieł sztuki, które w ubiegłym roku zmieniły właścicieli, była rekordowa, nie tylko w Polsce. Rynek ten okazał się nie tylko odporny na pandemię, ale wręcz się wzmocnił. – Często w czasach kryzysu pojawiają się lepsze obiekty, bo ktoś zmuszony sytuacją finansową musi je odsprzedać – mówi Michał Bolka z Desy Unicum.

Czytaj więcej

Regulamin Konkursu Walentynkowego

Z okazji Walentynek przygotowaliśmy dla Was konkurs, opisz na jaki komplement lub miłe słowa dałyście się poderwać, a my wybierzemy najlepszy i najbardziej kreatywny podryw! Do wygrania książka kucharska, na zgłoszenia czekamy do 15.02.

Czytaj więcej

Robot polskiej firmy zaproponuje i zrobi drinka

Roboty coraz częściej zastępują barmanów. Mieszają drinki, a koktajle można zamówić za pośrednictwem aplikacji lub po prostu wciskając odpowiedni przycisk. Część robotów może zrobić drinka z kilkuset butelek, inne zaprogramowane są na kilka najpopularniejszych.

Czytaj więcej

Beata Pawlikowska: Jeżeli pandemia potrwa następnych 20 lat i nie będę mogła podróżować, zgadzam się na to

Podróżniczka w czasie pandemii stara się zachować spokój. Wierzy, że już niedługo wszystko wróci do normalności. Jej zdaniem na świecie nic nie dzieje się bez przyczyny. Dlatego również w wybuchu pandemii należy dopatrzyć się głębszego sensu.

Czytaj więcej

Branża turystyczna liczy na poluzowanie restrykcji

Po trzech lockdownach, ograniczeniu możliwości zagranicznych podróży i zamknięciu w domach z pracą zdalną Polacy tęsknią za wyjazdami i już teraz na potęgę bukują pobyty w miejscowościach turystycznych. Z informacji portalu Noclegi.pl wynika, że o ile latem branże hotelarska i gastronomiczna nie będą objęte restrykcjami, mogą liczyć na rekordowy rok.

Czytaj więcej

W tym roku Warszawska Opera Kameralna świętuje swoje 60-lecie

W związku z jubileuszem 60-lecia Warszawskiej Opery Kameralnej Alicja Węgorzewska zaplanowała wiele ważnych projektów. Wśród nich premierę opery „Kastor i Polluks” w reżyserii Dedy Cristiny Colonny. To wydarzenie miało się odbyć w marcu 2020 roku, ale pandemia koronawirusa pokrzyżowała te plany.

Czytaj więcej

Grażyna Wolszczak: Mimo pandemii nie tracę nadziei i wierzę w sukces mojego teatru

Aktorka mocno wierzy w to, że po zdjęciu obostrzeń jej nowy teatr Garnizon Sztuki w końcu ruszy pełną parą. Na razie pandemia pokrzyżowała niemal wszystkie plany.

Czytaj więcej

Maciej Miecznikowski: Lockdown to jest trudny czas, ale można go fajnie wykorzystać

Muzyk ma nadzieję, że pandemia i zamknięcie w czterech ścianach pozwoliły wielu ludziom na zatrzymanie się w codziennym zabieganiu, przemyślenie pewnych spraw i wyciągnięcie odpowiednich wniosków.

Czytaj więcej

Alicja Węgorzewska: W tym roku zrealizowaliśmy „Bitwę tenorów na róże” w warunkach studia telewizyjnego.

„Bitwa tenorów na róże” to koncert, w trakcie którego czterech śpiewaków wykonuje najpopularniejsze utwory operowe i operetkowe, po to by zyskać tytuł najlepszego tenora, a także zdobyć platynową różę. Projekt to autorski pomysł artystki Alicji Węgorzewskiej.

Czytaj więcej

Gabriela Stokłosa-tattoos artist

Jaki tatuaż wybrać? To najczęstsze pytanie jakie zadają sobie osoby, które nie posiadają na ciele jeszcze żadnego tatuażu, jednak czują, że nadszedł właściwy moment, by to zmienić.

Czytaj więcej

Branża filmowa i telewizyjna przechodzi na zdalną produkcję

Restrykcje pandemiczne odcisnęły piętno na branży produkcji telewizyjnej. W związku z wymuszeniem ograniczenia kontaktów międzyludzkich konieczne stało się wdrożenie nowego modelu pracy. Z pomocą przyszły technologie zdalnej komunikacji umożliwiające zredukowanie liczby osób obsługujących plany filmowe, konferencje oraz widowiska sportowe.

Czytaj więcej