Jak się komunikować w związku?

Autor: WomanMagazine

Związek powinien przynosić nam satysfakcję, radość i spełnienie, a jednocześnie, choć czasami o tym zapominamy, wymaga on nieustannej pracy. Jednym z elementów nad którym warto popracować jest właściwa komunikacja.

Czytaj więcej

Propozycje prezentów dla niego

Autor: WomanMagazine

Walentynki coraz bliżej i co roku mamy ten sam dylemat, co kupić swojemu wybrankowi na prezent? Oto kilka naszych propozycji!

Czytaj więcej

Jak panować nad emocjami?

Autor: WomanMagazine

Emocje towarzyszą nam każdego dnia, zarządzamy nimi raz w sposób bardziej, raz mniej udany. Stanowią one cenne drogowskazy na drodze do tego, by lepiej zrozumieć siebie.

Czytaj więcej

Jak znaleźć własny kąt w domu?

Autor: WomanMagazine

Mieszkanie to miejsce, które dla wielu osób stanowi twierdzę, przestrzeń w której wypoczywamy po ciężkim dniu i nabieramy sił. Właśnie dlatego, warto mieć w mieszkaniu przynajmniej niewielką przestrzeń, która będzie naszym kawałkiem "podłogi".

Czytaj więcej

Blue Monday i nie tylko – jak przetrwać zimę?

Autor: WomanMagazine

Na 21 stycznia przypada Blue Monday, czyli najbardziej depresyjny dzień w roku. Skąd wzięło się to pojęcie i czy rzeczywiście jest się czym przejmować?

Czytaj więcej

Dominika Gwit: Chcę kochać i być kochaną do końca życia. Mam nadzieję, że taki będzie każdy rok

Autor: WomanMagazine

Aktorka przyznaje, że doskonale czuje się w roli Charlotte w najnowszym przedstawieniu Teatru Palladium "Chcesz się bawić? Zadzwoń!". Jej bohaterka to kobieta pełna temperamentu, która uparcie dąży do celu i potrafi zaskakiwać.

Czytaj więcej

Jak utrzymać bliskość w związku?

Autor: WomanMagazine

Czasami trudno utrzymać bliskość w związku, gdy proza życia sprawia, że mamy dla siebie coraz mniej czasu, co możemy zrobić, jak z tym walczyć?

Czytaj więcej

Jak zrealizować postanowienia noworoczne?

Autor: WomanMagazine

Początek nowego roku to dla wielu osób czas, w którym konkretyzujemy cele na nadchodzący rok. Niestety, statystyki pokazują, że większość noworocznych postanowień nie dotrwa wiosny. Jak możemy zwiększyć prawdopodobieństwo wypełnienia noworocznych postanowień?

Czytaj więcej

Pierwsze święta po rozwodzie

Autor: WomanMagazine

Rozwód i rozstanie to trudny czas, każda z nas znosi go na swój sposób. Szczególnie trudnym czasem są dla nas święta, które z jednej strony wiążą się z pytaniami ze strony bliskich, a z drugiej z decyzjami dotyczącymi tego w jaki sposób możemy spędzić ten czas.

Czytaj więcej

Jak tanio kupić prezenty?

Autor: WomanMagazine

Święta coraz bliżej, rosną więc sklepowe kolejki, pełne osób, które chcą kupić prezent dla swoich bliskich. Podpowiadamy w jaki sposób obniżyć wydatki na podarunki.

Czytaj więcej

Zazdrość o seksualną przeszłość partnera

Autor: WomanMagazine

Zazdrość o byłą, czy w ogóle zazdrość, to trudne uczucie, które może być destrukcyjne dla związku. W jaki sposób możemy sobie z nim poradzić?

Czytaj więcej

Polki zajmują się domem nawet do pięciu godzin dziennie. Choć są zmęczone i obciążone, niechętnie dzielą się obowiązkami z partnerami

Autor: Woman Magazine/ Newseria

Kobiety częściej zajmują się praniem, prasowaniem i gotowaniem, a mężczyźni – remontami i pracami naprawczymi – wynika z raportu „Podział obowiązków w polskich gospodarstwach domowych”, przygotowanego na zlecenie marki Indesit. Zdaniem psycholog Marii Rotkiel wskazane deklaracje świadczą o tym, że wciąż postrzegamy domowe obowiązki przez pryzmat utartych schematów społecznych.

Czytaj więcej

Jak radzić sobie z toksycznymi osobami?

Autor: WomanMagazine

Chyba każda z nas zna choć jedną toksyczną osobę, przy której nasze samopoczucie znacznie się obniża, a nastrój gwałtownie się pogarsza. Wampiry emocjonalne, bo tak czasami ich nazywamy, to osoby, które odbierają życiową energię. Jak możemy sobie z nimi radzić?

Czytaj więcej

Co zrobić gdy nasze dziecko jest innej orientacji?

Autor: WomanMagazine

Inne orientacje seksualne nie są już tabu, jednak w dalszym ciągu trudno zaakceptować nam, gdy okaże się, że nasze dziecko jest homoseksualne lub biseksualne. W jaki sposób powinnyśmy zareagować, gdy usłyszymy od naszej pociechy, że jest innej orientacji?

Czytaj więcej

Pogodzić życie zawodowe z rodzinnym - wywiad z Magdaleną Zawadzką-Wojtaszek

Autor: Woman Magazine

Rozmowa z Magdaleną Zawadzką-Wojtaszek, szefową agencji Design PR, szkoleniowcem, wykładowcą i doradcą marketingowym, jednocześnie żoną i mamą dwójki dzieci.

Czytaj więcej