Jak tanio kupić prezenty?

Autor: WomanMagazine

Święta coraz bliżej, rosną więc sklepowe kolejki, pełne osób, które chcą kupić prezent dla swoich bliskich. Podpowiadamy w jaki sposób obniżyć wydatki na podarunki.

Czytaj więcej

Zazdrość o seksualną przeszłość partnera

Autor: WomanMagazine

Zazdrość o byłą, czy w ogóle zazdrość, to trudne uczucie, które może być destrukcyjne dla związku. W jaki sposób możemy sobie z nim poradzić?

Czytaj więcej

Polki zajmują się domem nawet do pięciu godzin dziennie. Choć są zmęczone i obciążone, niechętnie dzielą się obowiązkami z partnerami

Autor: Woman Magazine/ Newseria

Kobiety częściej zajmują się praniem, prasowaniem i gotowaniem, a mężczyźni – remontami i pracami naprawczymi – wynika z raportu „Podział obowiązków w polskich gospodarstwach domowych”, przygotowanego na zlecenie marki Indesit. Zdaniem psycholog Marii Rotkiel wskazane deklaracje świadczą o tym, że wciąż postrzegamy domowe obowiązki przez pryzmat utartych schematów społecznych.

Czytaj więcej

Jak radzić sobie z toksycznymi osobami?

Autor: WomanMagazine

Chyba każda z nas zna choć jedną toksyczną osobę, przy której nasze samopoczucie znacznie się obniża, a nastrój gwałtownie się pogarsza. Wampiry emocjonalne, bo tak czasami ich nazywamy, to osoby, które odbierają życiową energię. Jak możemy sobie z nimi radzić?

Czytaj więcej

Co zrobić gdy nasze dziecko jest innej orientacji?

Autor: WomanMagazine

Inne orientacje seksualne nie są już tabu, jednak w dalszym ciągu trudno zaakceptować nam, gdy okaże się, że nasze dziecko jest homoseksualne lub biseksualne. W jaki sposób powinnyśmy zareagować, gdy usłyszymy od naszej pociechy, że jest innej orientacji?

Czytaj więcej

Pogodzić życie zawodowe z rodzinnym - wywiad z Magdaleną Zawadzką-Wojtaszek

Autor: Woman Magazine

Rozmowa z Magdaleną Zawadzką-Wojtaszek, szefową agencji Design PR, szkoleniowcem, wykładowcą i doradcą marketingowym, jednocześnie żoną i mamą dwójki dzieci.

Czytaj więcej

Fakty i mity na temat przygodnego seksu

Autor: WomanMagazine

Wydaje wam się, że przypadkowy seks to efekt nałożenia się na siebie miejsca, czasu i osoby? Zapoznajcie się trzema badaniami, które obalają popularne mity związane z przypadkowym seksem.

Czytaj więcej

Czy warto przyjaźnić się z byłym?

Autor: WomanMagazine

Część z nas z różnych względów decyduje się na to, by po rozstaniu utrzymać kontakt ze swoim byłym partnerem, czy rzeczywiście jest to właściwe rozwiązanie?

Czytaj więcej

Czy różnica wieku w związku ma znaczenie?

Autor: WomanMagazine

Posiadanie satysfakcjonującego i szczęśliwego związku to marzenie wielu z nas, nic więc dziwnego, że naukowcy tak wiele czasu poświęcają badaniom, które mają rozwikłać sekret udanego związku. Nie inaczej jest w przypadku wieku.

Czytaj więcej

Dystymia czy też ją masz?

Autor: WomanMagazine

Odczuwasz długotrwały spadek nastroju, jesteś smutna i nie masz energii? Uważaj, to może być dystymia.

Czytaj więcej

Zdrada i co dalej?

Autor: WomanMagazine

Zdrada dla wielu z nas stanowi koniec związku, a jednak wcale nie musi tak być. Może zabrzmi to dziwnie, ale może być ona ratunkiem dla pary. Wszystko zależy od tego w jaki sposób ją potraktujemy.

Czytaj więcej

Sposoby na jesienną chandrę

Autor: WomanMagazine

Stało się! Kalendarzowa jesień już za nami, pogoda też powoli przestaje nas rozpieszczać, a lato i wakacyjne wspomnienia powoli odchodzą w zapomnienie. Nie oznacza to jednak, że musimy od razu poddać się jesiennej depresji. Oto kilka sposobów na to, jak walczyć z jesiennym spadkiem formy.

Czytaj więcej

„Przyciągnij miłość” - dzięki najnowszej książce Agnieszki Przybysz

Autor: Woman Magazine

Odkryj tajniki miłości i sekret cudownych relacji dzięki książce „Przyciągnij miłość”. To przewodnik budowania wzajemnych więzi, który sprawdził się w przypadku wszystkich Polek i Polaków, którzy zastosowali go w swoim życiu. W księgarniach, na początku września, ukazało się poszerzone wznowienie tego tytułu.

Czytaj więcej

Czy smartfony w szkole naprawdę szkodzą?

Autor: WomanMagazine

Jakiś czas temu pisaliśmy o tym, że rząd Francji zdecydował o całkowitym zakazie używania telefonów komórkowych w szkołach. Czy była to słuszna decyzja? W jaki sposób nowe technologie wpływają na dzieci?

Czytaj więcej

Nie możesz schudnąć? Pomoże Ci psychodietetyk!

Autor: WomanMagazine

Wiele kobiet zadaje sobie pytanie – dlaczego nie mogę schudnąć? Mimo diet i liczenia kalorii, waga stoi w miejscu, a początkowe sukcesy przerodziły się w zastój. Może pora skorzystać z pomocy psychodietetyka?

Czytaj więcej