JAKI OJCIEC, TAKI... MĄŻ?

Autor: WomanMagazine

Opuszczając rodzinne gniazdo, poszukujemy partnera na całe życie. Jaki powinien być? Mamy już w głowie pewne wyobrażenia właściwej osoby, bo w dzieciństwie obserwowałyśmy naszych rodziców. Jakiego mężczyzny poszukujemy do wspólnego życia i czy rzeczywiście jego obraz jest przyćmiony wzorem naszego ojca?

Czytaj więcej

SEKRETY UDANEGO ZWIĄZKU

Autor: WomanMagazine

Wystarczą trzy minuty obserwacji, by dowieść, czy dwoje ludzi stworzy udany związek, a następnie szczęśliwe małżeństwo – gwarantują badacze z Seattle w Stanach Zjednoczonych, w laboratorium badającym miłosne relacje!

Czytaj więcej

TWOJA MUZYKA TO TY!

Autor: WomanMagazine

Od wielu lat psychologowie próbują znaleźć związek pomiędzy preferencjami estetycznymi a osobowością. Dowiedziono już, że gust muzyczny jest nierozerwalną częścią naszego stylu życia – wpływa na nasze relacje, a nawet wybory konsumenckie. Co więc dźwięki wydobywające się z Twoich słuchawek mówią o tym, jaka jesteś?

Czytaj więcej

W SIDŁACH ZAZDROŚCI – JAK JĄ POKONAĆ?

Autor: WomanMagazine

Zazdrości pragniemy unikać jak ognia, w końcu już samo słowo wywołuje w nas nieprzyjemne skojarzenia, a często także złość. Dlaczego jest to uczucie tak często obecne w naszym życiu i czy zagraża stworzeniu szczęśliwego związku?

Czytaj więcej

SŁOWA, KTÓRE NISZCZĄ

Autor: WomanMagazine

Przemoc psychiczna w związku to temat spychany na margines istotności. Przecież każda szanująca się osoba powinna odejść, kiedy robi się naprawdę źle. Czasem jednak kobieta może czuć się zakochana na tyle, by uznać, że nie ma powodu do niepokoju…

Czytaj więcej

CO MÓWI TO, JAK SIEDZISZ?

Autor: WomanMagazine

Jak mówi francuskie przysłowie „Król śpi na plecach, mądry człowiek na boku, a bogacz na brzuchu”. Tak więc kto niczego się nie obawia, nie ma potrzeby osłaniania swoich najwrażliwszych miejsc. To, jak zachowuje się nasze ciało, może nas zdradzić niemal w każdej sytuacji – wystarczy spojrzenie, by przejrzeć rozmówcę, oczywiście przy użyciu narzędzi komunikacji niewerbalnej.

Czytaj więcej

JAKIM STYLEM PRZYWIĄZANIA JESTEŚ?

Autor: WomanMagazine

Przebywanie wśród ludzi nierozerwalnie wiąże się z siecią wzajemnych interakcji. To samo dzieje się, kiedy wchodzimy w związek z drugą osobą. Jak najlepiej sprawdzić, czy do kogoś pasujemy? – Poznać swoje style przywiązania, co z pewnością przyczyni się do pełniejszego zrozumienia siebie i partnera…

Czytaj więcej

O TYM, JAK SIĘ PRZYWIĄZUJEMY

Autor: WomanMagazine

Każda z nas, choć często nie jest tego świadoma, nosi w sobie ślady własnej przeszłości. Najbardziej bolesne i skrywane zachowania, które prezentujemy, to nic innego, jak zaprogramowane nam w dzieciństwie wzorce postępowania. Jak można interpretować swoje zachowania? I czy jesteśmy w stanie nie powielać nieodpowiednich wzorców przy tworzeniu satysfakcjonującego związku?

Czytaj więcej

CZY POTRZEBUJEMY WALENTYNEK?

Autor: WomanMagazine

14 lutego to data budząca co roku wiele emocji. Z jednej strony to święto radośnie obchodzone przez zakochanych, z drugiej dzień krytykowany przez zwolenników „miłości przez cały rok”, czy po prostu osoby samotne. Dla trzecich jest to po prostu święto handlowców i czysta komercja. Pozostali dzień świętego Walentego ostentacyjnie ignorują…

Czytaj więcej

SKĄD TEN CHARAKTER?

Autor: WomanMagazine

Często zastanawiamy się, dlaczego nasze dzieci zachowują się w określony sposób. Czy to kwestia środowiska, czy może odziedziczony po rodzicach typ reagowania i postrzegania rzeczywistości? Dlaczego jedne dzieci są żywe, nie potrafią usiedzieć na miejscu (i nie mają syndromu ADHD), a inne wolą zamknąć się w pokoju z książką i nie mają ochoty na kontakty towarzyskie.

Czytaj więcej