„DETOX MY FASHION”, powiedz NIE trującym ubraniom!

Autor: WomanMagazine

„Detox my fashion” to kampania od ponad 4 lat realizowana przez organizację ekologiczną Greenpeace. Jej celem jest wypranie trującej odzieży! Toksyczne substancje trafiają do ubrań w procesie produkcji. W procesie noszenia wchłaniają się do ludzkiego organizmu. Jest lepiej, ale do czystego rynku jeszcze daleko.

Czytaj więcej

ANALIZA KOLORYSTYCZNA W DOMOWYM ZACISZU

Autor: WomanMagazine

Kolor ma znaczenie! Odzież dopasowana kolorystycznie może zastąpić wizytę w gabinecie medycyny estetycznej. Wypełnianie zmarszczek i rozjaśnianie skóry peelingami na nic się zda, jeśli ubierzesz bluzkę w nie twarzowym kolorze. Zabiegi nie zmieniają naturalnej tonacji Twojej skóry. Odpowiednio dobrany kolor lepiej niż korektor maskuje zaczerwienienia, oznaki stresu, zmęczenia i cienie pod oczami.

Czytaj więcej

JAK WYBRAĆ IDEALNY PŁASZCZ?

Autor: WomanMagazine

Jesień zadomowiła się na dobre. Pora sięgnąć po płaszcz. Jeśli planujesz zakup nowego, zwróć uwagę, by nie tylko wpisywał się w obowiązujące trendy, ale był zgodny z typem Twojej sylwetki. Taki model posłuży dłużej niż jeden sezon. Sprawi, że będziesz czuła się atrakcyjna. Chętnie będziesz wychodzić z domu, mimo niskich temperatur. Jesień już tylko zima może eksmitować. Ale jak mawiał Fridrich Niettzsche: „Czy kobieta, która wiedziała, że jest dobrze ubrana, kiedykolwiek się zaziębiła?”

Czytaj więcej

DOWIEDZ SIĘ JAKIM TYPEM FIGURY JESTEŚ

Autor: WomanMagazine

„Moda przemija, styl pozostaje” – te słowa wypowiedziane przez Coco Chanel zna każdy. Niezmienny jest też typ figury, jaki posiadamy. Bo nie zależnie od zgubionych czy przybranych kilogramów, proporcje naszego ciała raczej się nie zmieniają. To właśnie figurę i proporcje trzeba wziąć pod uwagę wybierając garderobę. Literatura wyróżnia wiele podziałów kobiecych sylwetek. Niektóre zawierają nawet 12 pozycji, np. podział wg. Trinny i Susanah. Poniżej prezentujemy podział podstawowy. Sprawdź jakim t

Czytaj więcej