Wakacyjna Akademia Stylu i Makijażu

Autor: WomanMagazine

„Wiele kobiet nie myśli co dzień o tym, aby dobrze wyglądać. A to duży błąd. Dlaczego? Bo skoro mają czas pomyśleć o odkurzaniu i zrobieniu obiadu, to nasuwa się pytanie, dlaczego nie chcą znaleźć czasu dla siebie?”. Zapraszamy do rozmowy z Marzką i Karoliną, które już za tydzień zabiorą nas do Wakacyjnej Akademii Stylu i Makijażu!

Czytaj więcej

Stylizacje na przyjęcie w ogrodzie to kompromis między eleganckim ubiorem a wygodą

Autor: WomanMagazine

Garden party zwykle są dosyć eleganckimi przyjęciami, dlatego też pomimo że spędzamy czas na zewnątrz, ubiór musi być stosowny do okoliczności. Jednocześnie stylizacja nie powinna przeszkadzać nam w dobrej zabawie. W przypadku pań najlepiej sprawdzi się więc lekka sukienka – pastelowa, w kwiaty, z delikatną koronką bądź modną aplikacją.

Czytaj więcej

Nie tylko uroda i wzrost. W modelingu równie ważna jest osobowość!

Autor: WomanMagazine

Od lat Małgorzata Leitner w branży stanowi wzór profesjonalizmu – doskonale wie, jak zrobić karierę i jak przekuć porażkę w sukces. Pod jej opieką są m.in. Kasia Struss, Anna Jagodzińska i Karolina Pisarek. W swojej książce „Dobre uczennice zostają top modelkami” agentka tłumaczy, jak zostać profesjonalną modelką. Według niej to wcale nie wzrost, figura czy uroda są najważniejsze, ale charakter.

Czytaj więcej

Jaki strój kąpielowy wybrać, czyli modnie i wygodnie na plaży

Autor: WomanMagazine

Moda plażowa kojarzy się z roznegliżowanymi ciałami i kolorowymi paskami odzieży, które zakrywają mniej lub… więcej. Na szczęście, obowiązujące trendy nie są tak wyraźne i obligujące, jak w pozostałych sferach mody. Dziś, ku uldze wielu z nas, spokojnie można wybrać praktycznie każdy model kąpielowy, który pojawił się od początku mody plażowej.

Czytaj więcej

VIVE! drugie życie tkanin. Torba za torbę na Slow Weekendzie

Autor: WomanMagazine

10 i 11 czerwca, podczas warszawskiej edycji Slow Weekendu w Soho Factory, powstanie strefa edukacyjna Fundacji WWF Polska oraz VIVE Group – „VIVE! Drugie życie tkanin”. Każdy kto przyniesie do strefy torbę używanych tekstyliów otrzyma nową torbę na ramię z kolekcji „Adaptacja” Mariusza Przybylskiego, która wyprodukowana została wyłącznie z materiałów pochodzących z recyklingu, bez zużycia wody.

Czytaj więcej

Czas na balkon – 4 kroki do wymarzonego balkonu

Autor: WomanMagazine

Posiadacze własnych ogrodów już od kilku tygodni pieczołowicie pielęgnują swoje grządki, doglądają roślin, planują i realizują nowe nasadzenia. Mieszkańcy bloków, którzy posiadają balkony, zdaje się, że trochę przysnęli. Oczywiście, spacerując osiedlowymi ścieżkami, jest już czym się zachwycać – właściciele niektórych balkonów wspięli się na wyżyny swoich ogrodniczych możliwości.

Czytaj więcej

Magdalena Antosiewicz: dobry styl u kobiety to klasa i elegancja. Można się tego nauczyć

Autor: WomanMagazine

Blogerka lubi bawić się modą i zmieniać swój wizerunek. Uważa, że kobieta stylowa powinna się przede wszystkim dobrze czuć w swojej stylizacji. Zdaniem Antosiewicz klasę i elegancję, które składają się na dobry styl, może wypracować każda kobieta.

Czytaj więcej

Festiwal (nie tylko) muzyczny

Autor: WomanMagazine

Niedawno zakończył się jeden z największych festiwali muzycznych w USA (Coachella Valley Music and Arts Festival), a w polskich mediach można było jedynie słyszeć relacje modowe – „ochy” i „achy” nad festiwalowymi stylizacjami celebrytek i celebrytów. Czy jest to objaw szerszego trendu – lansu przez festiwal? Czy liczy się tylko wyróżnienie przez to, co się na siebie włoży?

Czytaj więcej

Naturalna biżuteria – najlepszy wybór na wiosnę

Autor: WomanMagazine

Biżuteria towarzyszy człowiekowi od czasów prehistorycznych. Od zawsze pragnęliśmy się ozdabiać, choć charakter noszenia biżuterii zmieniał się w zależności od miejsca i czasu. Niegdyś pełniła więcej funkcji niż li tylko ozdobne. Dziś jest głównie wyrazem mody, ale nie tylko. Nadal potrafi być pewnym manifestem – zarówno pozycji społecznej, jak i stylu życia.

Czytaj więcej

Twoje WESELE 2017 – Trendy i personalizowane wyzwania!

Autor: WomanMagazine

Wesela. Niby ciągle to samo, ale zawsze jakoś inaczej. Podczas każdego przyjęcia pojawiają się nowe elementy, dzięki czemu możemy wpadać w konkretne, pożądane nastroje. Planujesz ślub swój lub kogoś bliskiego? Spraw, by był spersonalizowany, choć z nutą nowoczesności! Podążaj za trendami, ale w rozsądnych proporcjach, odnoszących się do dekoracji i dodatków. Co szykuje rok 2017 w branży ślubnej?

Czytaj więcej

Moje małe imperium mody (wywiad)

Autor: WomanMagazine

„Nigdy nie zasypiaj w aucie, bo to, co zobaczysz, może cię zainspirować. Trzeba mieć oczy szeroko otwarte, żeby niczego nie przegapić”. O modzie, czerpaniu inspiracji, blogowaniu i tym, jak wszystko się rozpoczęło, rozmawiamy z Marzką, autorką bloga My Little Empire Fashion. Zapraszamy!

Czytaj więcej

„Siła wolności” Doroty Goldpoint

Autor: Woman Magazine

Swoją najnowszą kolekcję zatytułowaną „Siła wolności” Dorota Goldpoint dedykuje kobietom aktywnym, które realizują swoje pasje i dzięki temu, że robią w życiu to, co kochają – nie muszą być od nikogo zależne.

Czytaj więcej

Uwaga! Nadchodzi wiosna… w modzie

Autor: WomanMagazine

Choć w powietrzu, mimo wielkich chęci, trudno wyczuć pierwsze powiewy wiosny, to projektanci już od dawna wzięli na tapetę trendy, które obowiązywać będą, gdy śniegi stopnieją już na dobre. Spróbujmy co nieco u nich podpatrzeć i wysnuć konstruktywne wnioski, przydatne w uporządkowaniu naszych szaf.

Czytaj więcej

Historia małej czarnej

Autor: WomanMagazine

„Mała czarna”… sukienka – dla niektórych z nas tak nieodłączna składowa cześć garderoby – jak nieodzownym elementem początku dnia jest filiżanka równie smolistego napoju. Obie… czarne, obie niezastąpione, obie bez wad;)

Czytaj więcej

Moda bez granic, czyli senior na wybiegu

Autor: WomanMagazine

Wysocy, młodzi, piękni – wyszczupleni do granic możliwości lub muśnięci przystojną muskulaturą. Dla jednych – wcielenie ideału piękna, dla innych – wynaturzone i niezdrowe i niedoścignione wzory oderwane od kanonu… rzeczywistości. Tak często postrzega się wybiegi modowe, a dokładniej – chodzące po nich modelki i modeli.

Czytaj więcej