WomanMagazine.pl

Play Poland Film Festival  wystartował

Play Poland Film Festival (PPFF) jest największym wydarzeniem filmowym na Wyspach, promującym współczesne polskie kino i sztukę. Swoim zasięgiem w tym roku obejmuje jednak nie tylko Wielką Brytanię, ale także Słowację, Belgię, Niemcy i Szwecję.

Standard Post with Image
Siódma edycja PPFF jest wyjątkowa, realizowana przez The Blob Studio w formule hybrydowej, co oznacza, że widzowie obejrzą filmy i wystawy zarówno w Internecie  - na platformie VOD (video on demand ) festiwalu,  jak i na żywo. 
 
PPFF rozpoczął się 11 listopada i zakończy się 25 listopada. W kinach: Glasgow Film Theater and MAC in Birmingham odbędą się pofestiwalowe pokazy filmów pełnometrażowych, na które serdecznie zapraszamy wszystkich widzów.
Szczegółowe informacje znajdują się pod tym linkiem: https://www.playpoland.org.pl/filmy-fabularne.html
Tegoroczny Festiwal został podzielony na sekcje tematyczne: CONNECTS, PROTECTS, GREEN i CULTURE. 
 
W ramach tej ostatniej sekcji i jednocześnie celebracji Roku Lema, widzowie będą mogli obejrzeć zbiór ilustracji Daniela Mroza do tekstów Stanisława Lema pt. „Bestiariusz Lema według Mroza”, na który składają się ilustracje do "Dzienników Gwiazdowych", "Cyberiady" i "Bajek robotów" które ciągle zachwycają  czytelników. 
W ramach CULTURE zaplanowana jest także wyjątkowo ciekawa sekcja poświęcona kobiecemu kinu artystycznemu i video art. 
- Kobiece artystyczne kino autorskie opiera się na kinie partycypacji, miłości, wspołinterpretacji zarówno indywidualnego jak i społecznego głosu kobiet - mówi Magdalena Komborska, kuratorka sekcji.
I dodaje - Twórczość zarówno filmowa i video artowa, czy performatywna kobiet jest nie tylko trwałą częścią ich życia, ale dowodem na to, że współtworzą one niezatarty i odważny potencjał kina artystycznego i autorskiego.
Odbędą się również  eventy współorganizowane ze Screen Academy Scotland. Widzowie będą mogli uczestniczyć w dwóch pokazach filmów krótkometrażowych i w dwudniowych warsztatach filmowych prowadzonych przez Pawła Shepana, nagrodzonego reżysera oraz producenta, podczas których będzie można dowiedzieć się jak m.in. stworzyć film krótkometrażowy przy niskim budżecie.
 
Zapraszamy na Play Poland Film Festival.
Cały obszerny program festiwalu  znajduje się pod tym linkiem: https://indd.adobe.com/view/f21ab4b9-8669-4f40-a647-05cbb6517120?fbclid=IwAR3_JwTviHONhlJPThDq08AKV_HGA6ZHxrF_V3yFTa4sxV-Wpe_xqWp96EQ

Podobne artykuły

BELLA SKYWAY FESTIVAL

Rozpoczął się festiwal światła — Bella Skyway Festival w Toruniu. Festiwal potrwa do 28 sierpnia, więc można się jeszcze wybrać w najbliższy weekend. To świetlne widowisko odbywa się co roku, nieprzerwanie od 2009 r. i ma już swoją renomę!

Czytaj więcej

Improwizacja - spoiwem sztuki, muzyki i designu - wywiad z Organizatorami Jazz Art Fashion Festival

22 września w Muzeum Hutnictwa Cynku WALCOWNIA w Katowicach jazz spotkał się ze sztuką użytkową oraz modą, tworząc swoisty, fascynujący melanż w postaci Jazz Art Fashion Festival. O tegorocznej edycji, genezie powstania Festiwalu oraz planach na przyszłość rozmawialiśmy z Organizatorami tego wydarzenia.

Czytaj więcej