Pandemia spowalnia sprzedaż aut elektrycznych i autonomicznych. Technologie będą jednak nadal rozwijane ze względu na stosowanie ich do dezynfekcji i zaopatrzenia szpitali

Eksperci przewidują, że zarówno rynek aut elektrycznych, jak i autonomicznych zanotuje w tym roku spadek. Po krótkotrwałym załamaniu oba jednak wrócą na tor stałego rozwoju.

Czytaj więcej

Aż 13 procent muzeów na świecie może zakończyć działanie przez pandemię koronawirusa

Do takich wniosków doszło UESCO wraz z International Council of Museums.

Czytaj więcej

Wygrała na loterii obraz Picassa wart milion euro

Obywatelka Włoch Claudia Borgogno wygrała we francuskiej charytatywnej loterii obraz Pabla Picassa.

Czytaj więcej

Salt Wave Festival przeniesiony na przyszły rok

Z powodu pandemii koronawirusa tegoroczna edycja festiwalu została przeniesiona na 2021 rok.

Czytaj więcej

Część hoteli nie przetrwa kryzysu wywołanego przez pandemię

Stworzenie europejskiej turystyki regionalnej mogłoby pomóc złagodzić skutki kryzysu w branży wywołanego przez pandemię koronawirusa – podkreśla Polska Izba Hotelarstwa.

Czytaj więcej

Czy pandemia wpłynie na rynek najmu mieszkań krótkoterminowych?

Mimo chwilowych zawirowań pandemia SARS-CoV-2 nie powinna trwale wpłynąć na rynek długoterminowego najmu mieszkań. W Polsce wciąż utrzymuje się deficyt takich lokali, rynek przed pandemią był w fazie górki, a gospodarka rosła, podobnie jak dochody gospodarstw domowych. Dlatego też możliwe są spadki stawek czynszów, ale będą one krótkotrwałe.

Czytaj więcej

Wody pitnej nie zabraknie, jednak specjaliści zalecają o rozsądne zużycie w ogrodach

Niedobór wody daje się we znaki rolnikom i z pewnością odbije się na tegorocznych plonach. Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie chce wydać w 2020 roku 2 mld zł na inwestycje, które mają przynieść poprawę bilansu wodnego w Polsce.

Czytaj więcej

Kwarantanna Kamili Szczawińskiej. Jak wygląda izolacja w Hiszpanii?

Modelka nie ukrywa, że podczas kwarantanny najbardziej uciążliwe było zamknięcie w czterech ścianach dzieci, które są przyzwyczajone do aktywności na świeżym powietrzu. Kilkugodzinne lekcje online, codzienna monotonia i brak kontaktu z rówieśnikami były dla nich bardzo męczące.

Czytaj więcej

Restauratorzy z niecierpliwością czekają na decyzje rządu w sprawie wznowienia działalności

Gastronomia jest jedną z branż najbardziej poszkodowanych wskutek pandemii. Restauratorzy liczą straty i czekają na decyzję rządu znoszącą obowiązujące w niej obostrzenia. Podkreślają też, że w ciągu minionych dwóch miesięcy wypracowali wysokie standardy i procedury, które pozwolą im bezpiecznie obsługiwać klientów po wznowieniu działalności.

Czytaj więcej

Czy polecimy w tym roku na zagraniczne wakacje?

Na tą wiadomość czekają chyba wszyscy miłośnicy wypraw. Jak zapowiadają się wakacje w tym sezonie?

Czytaj więcej

Pandemia koronawirusa zmienia rynek pracy. W cenie będą zawody wykonywane zdalnie

– Na znaczeniu zyskują kierunki studiów, które w przyszłości pozwolą na pracę zdalną, w zawodach kluczowych dla biznesu i gospodarki, rozwijają kompetencje przyszłości oraz pozwalają zdobyć twardą wiedzę i praktyczne umiejętności – wskazuje Joanna Koper, ekspertka edukacyjna z Perspektywy Women in Tech.

Czytaj więcej

Salvador Dali - artysta wyprzedzający swoją epokę

Salvador Dali to jedna z tych postaci, których nie trzeba nikomu przedstawiać. Sławę zdobył jako przedstawiciel surrealizmu. Malował, rzeźbił, pisał, tworzył grafiki i meble, był autorem kilku okładek Vogue'a, tworzył kostiumy i scenografie. Zaprojektował własne muzeum, a nawet swój nagrobek, gdyż uważał, że nikt nie zrobi tego lepiej. Dziś obchodziłby urodziny.

Czytaj więcej

Fani tęsknią za spektaklami w Warszawskiej Operze Kameralnej

Śpiewaczka operowa przyznaje, że pandemia koronawirusa pokrzyżowała jej plany zawodowe. Chciałaby jak najszybciej powrócić do występów i organizowania wydarzeń kulturalnych. Alicja Węgorzewska-Whiskerd mimo obecnego kryzysu ma jednak bardzo dużo pracy.

Czytaj więcej

Banksy dziękuje służbie zdrowia

Nowa praca tajemniczego artysty pojawiła się w Szpitalu Klinicznym Southampton w Wielkiej Brytanii.

Czytaj więcej

Magda Gessler w trosce o seniorów i osoby starsze

Restauratorka apeluje do starszych ludzi, by wykazali się rozsądkiem i nie opuszczali miejsca zamieszkania. Ze względu na wiek, stan zdrowia i częsty brak odporności znajdują się oni w grupie podwyższonego ryzyka i są najbardziej narażeni na zarażenie koronawirusem.

Czytaj więcej