Trudna sytuacja branży twórczej

Aktorka Anna Iberszer zauważa, że w obliczu pandemii ludziom coraz trudniej jest zachować spokój. Powodami załamania nerwowego mogą być utrata pracy i źródła dochodu, kolejne obostrzenia, które uderzają w poszczególne branże, i coraz bardziej niepokojące statystyki dotyczące liczby zakażonych.

Czytaj więcej

Sukces polskiej malarki

Autor: Ewelina Szczęszek

Obraz polskiej malarki Tamary Łempickiej został sprzedany na nowojorskiej aukcji za 36 mln złotych.

Czytaj więcej

Z powodu pandemii w teatrach są negocjowane warunki umów aktorskich

Aktor Artur Chamski przyznaje, że obawia się o przyszłość prywatnych teatrów. Ich losy zależą od tego, z jakimi restrykcjami przyjdzie im się zmierzyć w najbliższych miesiącach. Jak dotąd granie dla połowy widowni jest nieopłacalne. Zapewnia, że jeśli widzowie będą zainteresowani, to zespół Teatru Buffo, z którym współpracuje, jest gotów zagrać nawet dwu- lub trzykrotnie większą liczbę spektakli.

Czytaj więcej

Fryderyki 2020 rozdane!

W marcu ogłoszono, że tegoroczne Fryderyki nie odbędą się w planowanym terminie z powodu panującej pandemii. Zastanawiano się wtedy, czy wydarzenie w ogóle dojdzie do skutku. Jednak gala odbyła się w nowej rzeczywistości 1 października, a zwycięzców poznaliśmy podczas specjalnej konferencji.

Czytaj więcej

Pandemia koronawirusa sprzyja wynajmowaniu biur na godziny

Biuro na cały dzień lub kilka godzin może wynająć w zasadzie każdy, kto potrzebuje miejsca do pracy poza domem. – Praca zdalna w modelu home office może być trudna do pogodzenia z aktywnością innych domowników, np. kiedy dzieci wracają ze szkoły.

Czytaj więcej

Branża eventowa stawia na imprezy online

Eventy online na przestrzeni ostatnich miesięcy w pewnym stopniu zastąpiły tradycyjne imprezy. – Klienci edukują się w tym zakresie i zlecają coraz więcej takich wydarzeń, a agencje się dostosowały i zaczęły to robić na wysokim poziomie – mówi Jakub Ćwikliński z agencji El Padre.

Czytaj więcej

Wyjątkowo trudna sytuacja artystów

Muzycy stanowią jedną z ostatnich grup zawodowych, która z powodu pandemii koronawirusa nadal nie może pracować i wykonywać swoich obowiązków. Andrzej Krzywy tłumaczy, że większość wydarzeń kulturalnych została przeniesiona na następny rok.

Czytaj więcej

Powstanie powieść graficzna o japońskiej artystce Yayoi Kusama

Autor: Ewelina Szczęszek

Już niebawem na rynek wejdzie biografia awangardowej, japońskiej artystki Yayoi Kusamy opowiedziana obrazami.

Czytaj więcej

Wirtualna rzeczywistość wkracza do polskich kin

Technologia wirtualnej rzeczywistości powoli wkracza do mainstreamowego użytku i coraz częściej wykorzystywana jest także w świecie filmu i teatru.

Czytaj więcej

Praca Banksy’ego w hołdzie dla Basquiata po raz pierwszy na aukcji

Autor: Ewelina Szczęszek

Na licytacji londyńskiego domu aukcyjnego Tate Ward pojawiła się praca Banksy’ego nosząca tytuł „Banksquiat”, szacowana kwota dzieła wynosi 70 tysięcy dolarów. „Banksquiat” to dzieło oddające hołd legendarnemu twórcy street-artowemu Jean-Michaelowi Basquiatowi, który zmarł pod koniec lat 80-tych.

Czytaj więcej

Pandemia ograniczyła frekwencję w kinach

Branżę filmową czekają zmiany w sposobie dystrybucji produkcji filmowych. W wyniku ograniczeń związanych z pandemią koronawirusa maleje zainteresowanie widzów oglądaniem filmów w kinie na rzecz innych form dystrybucji – np. platform VoD.

Czytaj więcej

Książki Patrycji Strzałkowskiej szybko stają się bestsellerami

Autorka takich tytułów jak „Show mojego życia”, „Cover Girl” czy „Welcome to spicy Warsaw” uważa, że ich sukces wynika z prostoty oraz lekkiego i przyjemnego stylu. Fabuła jest niezwykle wciągająca, historie bohaterów przedstawione w taki sposób, że nie można oderwać się od lektury, ale to wszystko napisane jest językiem zrozumiałym dla każdego.

Czytaj więcej

Wiemy kto zagra Andy’ego Warhola w nadchodzącym filmie o artyście

Autor: Ewelina Szczęszek

Muzyk i aktor Jared Leto wcieli się w rolę jednego z najwybitniejszych artystów pop-artu XX wieku.

Czytaj więcej

Trwają zdjęcia do nowej komedii romantycznej „Szczęścia chodzą parami”

Aktorzy z obsady nowego filmu Bartosza Prokopowicza „Szczęścia chodzą parami” zgodnie przyznają, że po dłuższej przerwie dobrze było znów znaleźć się na planie zdjęciowym. Będzie to opowieść o przebojowej projektantce samochodów Malwinie, która zakochuje się w Brunonie, wziętym terapeucie par.

Czytaj więcej

Teatr Studio rozpoczyna nowy sezon teatralny już w sierpniu

Pomimo przerwania realizowanych w ubiegłym sezonie projektów Teatr Studio na czas pandemii nie zawiesił swojej działalności, a jedynie zmienił jej formę. Utrzymywał stały kontakt z widzami poprzez udostępnianie im rejestracji spektakli, tworzenie projektów edukacyjnych czy organizację koncertów online. 15 sierpnia instytucja rozpoczyna nowy sezon i zaprasza widzów.

Czytaj więcej