Ewa Chodakowska: Aktorstwo odsuwam na daleką przyszłość

Autor: Woman Magzine/ Newseria

Trenerka przyznaje, że branża filmowa jest zainteresowana jej osobą, ale z dużym dystansem podchodzi do planów zrealizowania filmu fabularnego o swoim życiu i sukcesach. Choć fani coraz częściej pytają ją, czy taka produkcja rzeczywiście powstanie, to ona na razie nie uważa tego za dobry pomysł.

Czytaj więcej

Otwiera się Muzeum Obrzydliwego Jedzenia

Autor: WomanMagazine

Na całym świecie znajdziemy dania, które dla nas są czymś nie do przełknięcia i powodują uczucie mdłości. Teraz będziecie mogli zobaczyć te dania w jednym miejscu. Pod koniec października w Malto w Szwecji zostanie otwarte Muzeum obrzydliwego jedzenia.

Czytaj więcej

Będzie bolało Adama Kaya – recenzja Woman Magazine

Autor: Woman Magazine

Niewydolność polskiego sytemu opieki zdrowotnej, można by rzec, jest tematem nr 1 praktycznie od… zawsze. Mijający rok także nie był wolny od tej tematyki. Całkiem niedawno zakończył się wszakże protest lekarzy rezydentów.

Czytaj więcej

Amy Winehouse w pośmiertnej trasie koncertowej

Autor: WomanMagazine

Fani Amy Winehouse mają powody do radości, najprawdopodobniej już w przyszłym roku będą mogli zobaczyć artystkę podczas pośmiertnej trasy koncertowej.

Czytaj więcej

Mirosław Bałka w OP ENHEIM – otwarcie nowej instytucji kultury we Wrocławiu

Autor: WomanMagazine

Wystawą 1/1/1/1/1, która jest wynikiem współpracy jednej z najbardziej utytułowanych polskich kuratorek sztuki Andy Rottenberg i znakomitego twórcy Mirosława Bałki, zainaugurowany zostanie program artystyczny OP ENHEIM, nowej instytucji kultury zlokalizowanej w sercu Wrocławia, w zabytkowej kamienicy przy placu Solnym.

Czytaj więcej

Jak szybko przygotować posiłek - książkowe propozycje

Autor: WomanMagazine

Współczesny świat pędzi na oślep i trudno mu dotrzymać kroku. Tempo to przekłada się na każdą z dziedzin naszego życia, dotyka również posiłków. Dlatego dzisiaj przedstawimy Wam kilka książek, które pokazują w jaki sposób w krótkim czasie przygotować pyszne i sycące danie.

Czytaj więcej

Gentleman z rewolwerem już w listopadzie

Autor: WomanMagazine

Komedia, romans i...napady na banki. Już w listopadzie odbędzie się polska premiera filmu "Gentelmen z rewolwerem" z gwiazdorską obsadą: Robertem Redfordem, Sissy Spacek i Casey Affleckiem w rolach głównych. Premiera filmu odbędzie się podczas 26. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Camerimage.

Czytaj więcej

Jest pierwszy zwiastun serialu Agnieszki Holland dla Netflix

Autor: WomanMagazine

W sieci zadebiutował pierwszy zwiastun polskiego filmu kręconego dla Netflix - „1983” w reżyserii Agnieszki Holland. W rolach głównych zobaczymy Roberta Więckiewicza i Macieja Musiała.

Czytaj więcej

Marina Abramović w Polsce

Autor: WomanMagazine

Już za kilka miesięcy będziemy mogli oglądać w Toruniu prace Mariny Abramović.

Czytaj więcej

Premiera książki - Jak zerwać z plastikiem

Autor: Woman Magazine

W księgarniach pojawił się poradnik „Jak zerwać z plastikiem" napisany przez Willa McCalluma - dyrektora ds. oceanów brytyjskiego oddziału Greenpeace. Książka przedstawia najważniejsze fakty na temat zanieczyszczenia środowiska tworzywami sztucznymi, wywiady z inspirującymi ludźmi oraz wskazówki, jak pozbyć się plastiku z własnego domu lub miejsca pracy...

Czytaj więcej

Niebieski dla dziewczynek różowy dla chłopców?

Autor: WomanMagazine

Choć obecnie bardzo często po kolorze rozpoznajemy płeć dziecka, różowy kojarzy się z dziewczynkami, a niebieski z chłopcami, to nie zawsze tak było. Takie dopasowanie panuje dopiero od lat 20. XX wieku.

Czytaj więcej

„53 wojny” oficjalny zwiastun filmu

Autor: WomanMagazine

„53 wojny” w reżyserii Ewy Bukowskiej jest historią opartą na motywach książki Grażyny Jagielskiej, żony znanego korespondenta wojennego Wojciecha Jagielskiego. W rolach głównych zobaczymy Magdalenę Popławską i Michała Żurawskiego.

Czytaj więcej

Mocny kryminalny początek września

Autor: Woman Magazine

Już 5 września do księgarni trafi znakomita powieść „Zgadnij kto” Chrisa McGeorge’a stworzona w oryginalnej konwencji escape roomu.

Czytaj więcej
Opiekunka Osób Starszych

Opiekun(ka) osób starszych to zawód przyszłości

Autor: WM

Stoisz przed wyborem drogi zawodowej? A może zastanawiasz się nad przekwalifikowaniem? Rynek pracy zmienia się bardzo dynamicznie, a rozwój nowoczesnych technologii sprawia, że część popularnych dzisiaj zawodów zniknie w ciągu kilku czy kilkunastu najbliższych lat. Opiekun(ka) osób starszych jest wśród tych profesji, na które z pewnością, z roku na rok, będzie coraz większe zapotrzebowanie.

Czytaj więcej

Mamma Mia. Here We Go Again! - recenzja Woman Magazine

Autor: Woman Magazine

Ach, znów się zakochać! – miłością szaloną, wolną i beztroską. Cudowną, bo niczym nieobwarowaną, nieskażoną konsekwencjami, bez rozmyślania o jutrze… a gdyby tak spotkać taką miłość i to trzykrotnie niemal w tym samym czasie..?

Czytaj więcej