Robot polskiej firmy zaproponuje i zrobi drinka

Roboty coraz częściej zastępują barmanów. Mieszają drinki, a koktajle można zamówić za pośrednictwem aplikacji lub po prostu wciskając odpowiedni przycisk. Część robotów może zrobić drinka z kilkuset butelek, inne zaprogramowane są na kilka najpopularniejszych.

Czytaj więcej

Beata Pawlikowska: Jeżeli pandemia potrwa następnych 20 lat i nie będę mogła podróżować, zgadzam się na to

Podróżniczka w czasie pandemii stara się zachować spokój. Wierzy, że już niedługo wszystko wróci do normalności. Jej zdaniem na świecie nic nie dzieje się bez przyczyny. Dlatego również w wybuchu pandemii należy dopatrzyć się głębszego sensu.

Czytaj więcej

Branża turystyczna liczy na poluzowanie restrykcji

Po trzech lockdownach, ograniczeniu możliwości zagranicznych podróży i zamknięciu w domach z pracą zdalną Polacy tęsknią za wyjazdami i już teraz na potęgę bukują pobyty w miejscowościach turystycznych. Z informacji portalu Noclegi.pl wynika, że o ile latem branże hotelarska i gastronomiczna nie będą objęte restrykcjami, mogą liczyć na rekordowy rok.

Czytaj więcej

W tym roku Warszawska Opera Kameralna świętuje swoje 60-lecie

W związku z jubileuszem 60-lecia Warszawskiej Opery Kameralnej Alicja Węgorzewska zaplanowała wiele ważnych projektów. Wśród nich premierę opery „Kastor i Polluks” w reżyserii Dedy Cristiny Colonny. To wydarzenie miało się odbyć w marcu 2020 roku, ale pandemia koronawirusa pokrzyżowała te plany.

Czytaj więcej

Grażyna Wolszczak: Mimo pandemii nie tracę nadziei i wierzę w sukces mojego teatru

Aktorka mocno wierzy w to, że po zdjęciu obostrzeń jej nowy teatr Garnizon Sztuki w końcu ruszy pełną parą. Na razie pandemia pokrzyżowała niemal wszystkie plany.

Czytaj więcej

Maciej Miecznikowski: Lockdown to jest trudny czas, ale można go fajnie wykorzystać

Muzyk ma nadzieję, że pandemia i zamknięcie w czterech ścianach pozwoliły wielu ludziom na zatrzymanie się w codziennym zabieganiu, przemyślenie pewnych spraw i wyciągnięcie odpowiednich wniosków.

Czytaj więcej

Alicja Węgorzewska: W tym roku zrealizowaliśmy „Bitwę tenorów na róże” w warunkach studia telewizyjnego.

„Bitwa tenorów na róże” to koncert, w trakcie którego czterech śpiewaków wykonuje najpopularniejsze utwory operowe i operetkowe, po to by zyskać tytuł najlepszego tenora, a także zdobyć platynową różę. Projekt to autorski pomysł artystki Alicji Węgorzewskiej.

Czytaj więcej

Gabriela Stokłosa-tattoos artist

Jaki tatuaż wybrać? To najczęstsze pytanie jakie zadają sobie osoby, które nie posiadają na ciele jeszcze żadnego tatuażu, jednak czują, że nadszedł właściwy moment, by to zmienić.

Czytaj więcej

Branża filmowa i telewizyjna przechodzi na zdalną produkcję

Restrykcje pandemiczne odcisnęły piętno na branży produkcji telewizyjnej. W związku z wymuszeniem ograniczenia kontaktów międzyludzkich konieczne stało się wdrożenie nowego modelu pracy. Z pomocą przyszły technologie zdalnej komunikacji umożliwiające zredukowanie liczby osób obsługujących plany filmowe, konferencje oraz widowiska sportowe.

Czytaj więcej

Edyta Folwarska w swojej nowej książce, niektóre swoje perypetie miłosne przeniosła na papier

Prezenterka tłumaczy, że proces wydawania książki jest skomplikowany. Oprawa graficzna wymaga ciekawego pomysłu i czasu na jego realizację.

Czytaj więcej

Trudna sytuacja branży twórczej

Aktorka Anna Iberszer zauważa, że w obliczu pandemii ludziom coraz trudniej jest zachować spokój. Powodami załamania nerwowego mogą być utrata pracy i źródła dochodu, kolejne obostrzenia, które uderzają w poszczególne branże, i coraz bardziej niepokojące statystyki dotyczące liczby zakażonych.

Czytaj więcej

Sukces polskiej malarki

Autor: Ewelina Szczęszek

Obraz polskiej malarki Tamary Łempickiej został sprzedany na nowojorskiej aukcji za 36 mln złotych.

Czytaj więcej

Z powodu pandemii w teatrach są negocjowane warunki umów aktorskich

Aktor Artur Chamski przyznaje, że obawia się o przyszłość prywatnych teatrów. Ich losy zależą od tego, z jakimi restrykcjami przyjdzie im się zmierzyć w najbliższych miesiącach. Jak dotąd granie dla połowy widowni jest nieopłacalne. Zapewnia, że jeśli widzowie będą zainteresowani, to zespół Teatru Buffo, z którym współpracuje, jest gotów zagrać nawet dwu- lub trzykrotnie większą liczbę spektakli.

Czytaj więcej

Fryderyki 2020 rozdane!

W marcu ogłoszono, że tegoroczne Fryderyki nie odbędą się w planowanym terminie z powodu panującej pandemii. Zastanawiano się wtedy, czy wydarzenie w ogóle dojdzie do skutku. Jednak gala odbyła się w nowej rzeczywistości 1 października, a zwycięzców poznaliśmy podczas specjalnej konferencji.

Czytaj więcej

Pandemia koronawirusa sprzyja wynajmowaniu biur na godziny

Biuro na cały dzień lub kilka godzin może wynająć w zasadzie każdy, kto potrzebuje miejsca do pracy poza domem. – Praca zdalna w modelu home office może być trudna do pogodzenia z aktywnością innych domowników, np. kiedy dzieci wracają ze szkoły.

Czytaj więcej