WomanMagazine.pl

Rowerowy boom trwa. Czy zdążysz po wymarzone dwa kółka?

Rowery miejskie, górskie, szosowe, a ostatnio szczególnie te elektryczne - rekordowe zainteresowanie zakupem własnego jednośladu sprawia, że wielu sprzedawców pozbywa się towaru jeszcze zanim ten dotrze do sklepu. Gdzie zatem szukać wymarzonego roweru i jak stale o niego dbać?

Standard Post with Image
Popyt na jednoślady w naszym kraju jeszcze nigdy nie był tak duży. Producenci nie wyrabiają z produkcją, listy oczekujących na topowe modele każdego dnia pęcznieją, a na półkach sklepowych trwa szalona rotacja. Miesiące w pandemicznej izolacji sprawiły, że zapragnęliśmy ruchu na świeżym powietrzu. Chętnie zmieniamy także przyzwyczajenia komunikacyjne, rowerem zastępując chociażby zatłoczoną komunikację zbiorową - mówi Jakub Lenczowski z Atom Bike, czołowego krakowskiego sklepu rowerowego.
 
Szukasz MTB lub miejskiego elektryka? Zalecamy pośpiech
 
Z naszych półek najszybciej znikają rowery MTB, czyli przystosowane do jazdy po górach. To dla wielu idealna inicjacja, łącząca frajdę z jazdy w terenie, z komfortem przemieszczania się po mieście - dodaje. Hitem sezonu i zapewne następnych kilku, są rowery elektryczne. Wbrew stereotypom to nie są małe motory. Silniki, które dołączone są na przykład do miejskich jednośladów marki Gazelle, nie zastąpią nóg, ale dadzą im spore wsparcie przy podjazdach, a także kilka dodatkowych kilometrów na godzinę przyspieszenia na prostej. Popularne są też „zwykłe” miejskie rowery oraz, coraz częściej, rowery szosowe oraz tzw. gravele (hybryda MTB i roweru kolarskiego). 
 
Na co zwrócić uwagę przy wyborze roweru?
 
Należy zadać sobie pytanie, do czego jest nam potrzebny, następnie ocenić własne umiejętności i doświadczenie. By satysfakcja z wybranego modelu była odpowiednia, a portfel nie został nadmiernie opróżniony, decyzję warto skonsultować z doświadczonym sprzedawcą. Dbamy o to, by nasi doradcy nie byli tylko przeszkoleni z wiedzy, ale mocno stawiamy na praktyków - ludzi, którzy sami wolny czas spędzają na rowerze. Konsultacja z ekspertami z AtomBike jest najlepszą gwarancją dobrego wyboru oraz przygotowania jednośladu pod wymiary i sylwetkę Klienta - dodaje przedstawiciel Atom Bike.
 
Serwis pod okiem fachowca
 
W ślad za rosnącym zainteresowaniem rowerami, konieczne jest odpowiednie zabezpieczenie serwisowe. W gąszczu nowych miejsc zajmujących się konserwacją i naprawami, szukać należy tych, które tworzone są przez doświadczonych pasjonatów. I właśnie takie miejsce od niedawna znaleźć można na południu Krakowa, przy Zakopiańskiej 267B. W Atom Bike udało nam się zebrać zespół niezwykle doświadczonych serwisantów. Mogę śmiało powiedzieć, że nasi specjaliści podejmą się nawet najbardziej śmiałych, trudnych technicznie zadań. Równie dobrze poradzą sobie jednak z tymi rutynowymi - chwali punkt Lenczowski
 
Ubierz się na rower
 
Kask, rękawiczki, bidon, wygodna odzież i spodenki z piankową wkładką - to podstawa, która ułatwia nawet najbardziej niedzielną jazdę, sprawiając, że przyjemność z roweru jest jeszcze większa. Pomogą sportowe okulary, a czasami niezbędne będą także wymienne części, narzędzia, sakwy i torby. Wszystkie te akcesoria, i wiele innych, dostępne są w sklepie internetowym Atombike.pl Udanej jazdy!

Podobne artykuły

Opieka Osób starszych Niemcy

Czy warto wyjeżdżać do Niemiec, żeby pracować jako opiekunka osób starszych?

Od kilkunastu lat obserwujemy proces starzenia się społeczeństwa, szczególnie w zachodniej i północnej Europie. Niemcy i Skandynawowie, pomimo dobrze rozwiniętego systemu opieki zdrowotnej, borykają się z brakiem wystarczającej liczby opiekunów osób starszych w stosunku do rosnącego zapotrzebowania. To otwiera szansę przed Polkami i Polakami, którzy dysponują odpowiednim przygotowaniem do zawodu.

Czytaj więcej

Czy warto posłać dziecko do szkoły alternatywnej?

W ostatnim czasie coraz popularniejsze stają się alternatywne do standardowych szkół publicznych formy nauczania takie jak szkoły waldorfskie czy placówki Montessori. Czy warto posłać do nich nasze dziecko?

Czytaj więcej