WomanMagazine.pl

Muszynianka wspiera eko pozytywnych!

Ziemia jest tylko jedna i powinniśmy o nią dbać każdego dnia. To sprawa niby oczywista, jednak nie każdy o tym pamięta. Bycie ekologicznym to wręcz obowiązek każdego z nas. W końcu wszyscy chcemy oddychać świeżym powietrzem, pić czystą wodę, chodzić po nieskażonej ziemi. Podpowiadamy jak w kilku prostych krokach zadbać o naszą planetę.

Standard Post with Image

Kupuj używane ubrania

To nie tylko rozwiązanie bardziej ekologiczne, ale także ekonomiczne. W second hendach możemy znaleźć prawdziwe unikaty w bardzo dobrych cenach.

Kup zmywarkę

Zmywarka jest w stanie zaoszczędzić połowę energii i nawet 1/6 wody. To świetne rozwiązanie i duża wygoda.

Podlewaj kwiatki rano lub wieczorem

To prosty krok do oszczędzenia wody. Podlewaj swoje roślinki wczesnym rankiem lub późnym wieczorem. W ciągu dnia woda szybciej odparuje i nie nawodni dobrze kwiatków.

Korzystaj z domowych środków czystości

Zrezygnuj z chemicznych środków czystości i zastąp je wykonanymi własnoręcznie. Szyby możesz umyć np. wodą wymieszaną z sokiem z cytryny i octem.

Bierz krótkie prysznice

Zrezygnuj z kąpieli na rzecz krótkich pryszniców, dzięki temu oszczędzisz na rachunkach za wodę i sprawisz prezent dla swojej skóry.

Zapamiętaj! Bycie bardziej eko nie wymaga dużego nakładu pracy. Wprowadzając drobne zmiany w naszym codziennym życiu możemy zrobić naprawdę dużo dla naszej planety. Muszynianka wspiera takie działania! 

 

Więcej na: http://akademiazdrowiamuszynianki.pl/

Podobne artykuły

MUSZYNIANKA DLA POLSKICH PRZEDSZKOLI

Przedszkole jest miejscem, w którym dzieci rozpoczynają swoją edukację, dowiadują się, jak należy postępować i uczą się zachowań społecznych. To także miejsce służące do popularyzowania prawidłowych wzorców zdrowego życia. Muszynianka doskonale zdaje sobie z tego sprawę, dlatego powstała Akcja Strefa Zdrowia Muszynianki – program edukacyjny skierowany do dzieci i ich opiekunów z całej Polski!

Czytaj więcej

Czy EKO jest trendy?

Trendy w modzie pojawiają się i znikają, by ustąpić miejsca kolejnym… Później znów wracają – czasem z jeszcze większą mocą, w nowej odsłonie, przefiltrowane przez sito nowych czasów, wzbogacone lub uszczuplone. Od kilku lat dzieje się jednak coś niezwykłego. Pojawił się trend, który z roku na rok przybiera na sile i nic nie wskazuje na to, by miał wyhamować.

Czytaj więcej