Przedświąteczne porządki

Autor: WomanMagazine

Wiosna to doskonały czas na to, by uporządkować wreszcie szafę. Wiosenne porządki to stały punkt w wielu kalendarzach. Z jednej strony wszystko to z racji promieni słonecznych, które zaglądają nam do mieszkania i mobilizują nas, z drugiej mamy więcej energii i więcej nam się chce.

Czytaj więcej

Co zrobić, by ferie były udane?

Autor: WomanMagazine

Niektóre województwa już cieszą się wolnym czasem, inne dopiero będą. Właśnie dlatego rodzice zastanawiają się w jaki sposób zorganizować wolny czas swoich podopiecznych.

Czytaj więcej

Wspieraj swoje dziecko!

Autor: WomanMagazine

Chyba każda z nas chciałaby, aby jej córka wyrosła na samodzielną i pewną siebie kobietę, aby tak się stało musimy ją wspierać, bo wychowanie i dzieciństwo mają niebagatelny wpływ na dorosłość naszego dziecka.

Czytaj więcej

Książeczki sensoryczne - doskonały prezent dla malucha

Autor: WomanMagazine

Każda z nas chciałaby, aby jej dziecko rozwijało się jak najlepiej, dlatego dokładamy wszelkich starań, aby tak właśnie było. Jednym ze sposobów wspierania rozwoju naszego dziecka są książeczki sensoryczne.

Czytaj więcej

Co Ja Na To? - recenzja Woman Magazine - Moja supermoc. Uważność i spokój żabki, Chciejskie potwory. Jak przestały rządzić moim światem, Mały rybi król

Autor: WomanMagazine

Znacie niewielkie niezależne wydawnictwo „Co Ja Na To”? Jeśli nie, koniecznie musicie poznać – zwłaszcza jeśli jesteście rodzicami, dziadkami, ciotkami lub wujaszkami;-)

Czytaj więcej

Karolina Malinowska: mój najstarszy syn przygotował paczki dla potrzebujących za pieniądze z komunii świętej

Autor: Woman Magazine/Newseria

Dla moich dzieci pomaganie jest czymś tak oczywistym, jak oddychanie – mówi modelka. Sama od lat angażuje się w działalność dobroczynną i uczy swoich synów otwartości na potrzeb innych.

Czytaj więcej

„Rozwiń swoją wyobraźnię” – zachęca Temple Gradin

Autor: Woman Magazine/materiały prasowe

Co sprawia, że latawiec lata, a łódka pływa? Skąd bierze się symetria płatków śniegu? W jakim celu piłeczki do golfa pokrywa się siatką kolistych wgłębień? Jak działa zapięcie na rzepy, kalejdoskop i dźwignia? Poszukiwanie odpowiedzi na te i wiele innych – czasem z pozoru oczywistych – pytań może być wspaniałym źródłem inspiracji, kreatywności i innowacyjności.

Czytaj więcej

Szkrab w kimonie. Co karate daje dzieciom?

Autor: Woman Magazine

Z Kamilą Krzak, aktualną Mistrzynią Europy, wielokrotną medalistką zawodów na szczeblu krajowym, jak i międzynarodowym, zawodniczką Sosnowieckiego Klubu Karate, a przy tym mamą oraz trenerką małych adeptów Karate Kyokushin w Centrum Zdrowego Aktywnego Dziecka "ALE CZAD!", rozmawiałyśmy o zaletach dziecięcego treningu tej sztuki walki.

Czytaj więcej

Czy warto posłać dziecko do szkoły alternatywnej?

Autor: WomanMagazine

W ostatnim czasie coraz popularniejsze stają się alternatywne do standardowych szkół publicznych formy nauczania takie jak szkoły waldorfskie czy placówki Montessori. Czy warto posłać do nich nasze dziecko?

Czytaj więcej

Jesienne propozycje dla dzieci Wydawnictwa Dwie Siostry

Autor: Woman Magazine

Wydawnictwo Dwie Siostry przygotowało na te jesień moc wspaniałych nowości książkowych dla dzieci. Jesteście ciekawi czym tym razem nas zaskoczy?

Czytaj więcej

Jak dbać o skórę kobiet w ciąży i karmiących piersią? - wywiad z Iwoną Czopek zw. z marką BodyBoom

Autor: Woman Magazine

Okres ciąży, połogu i karmienia piersią to czas szczególny dla każdej kobiety. Każda z nas zasługuje wtedy na nieograniczone pokłady troski i uważności ze strony bliskich. Powinnyśmy także same o siebie bardziej zadbać, nie zapominając o… swojej skórze.

Czytaj więcej

Czy joga jest dla dzieci? – wywiad z Emilią Burkiewicz

Autor: Woman Magazine

Czy dzieci mogą praktykować jogę? Czy zajęcia różnią się od tych dla dorosłych? Czy zajęcia z jogi i uważności mają szansę zawitać w przedszkolach i szkołach - o tym rozmawiamy z Emilią Burkiewicz, certyfikowaną nauczycielką jogi dziecięcej.

Czytaj więcej

Z Podwórka na Stadion

Autor: WomanMagazine

Ruszyła XIX edycja turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”, będącego przepustką do marzeń o sportowej karierze dla setek tysięcy chłopców i dziewczynek z całego kraju. Tylko do 30 września na stronie turnieju nauczyciele i trenerzy mogą zgłaszać drużyny w trzech kategoriach wiekowych: do lat 8, 10 i 12. Zwycięzców poznamy – tradycyjnie już – w maju na stadionie PGE Narodowym.

Czytaj więcej

Jak zrobić domową ciastolinę?

Autor: WomanMagazine

Wrzesień kojarzy nam się co prawda przede wszystkim z powrotem do szkoły lub przedszkola. Jest to jednak też czas gorszej pogody, gdy wolny czas będziemy spędzać w domu.

Czytaj więcej

„Ja, joga” i „Ja, spokój. Księga uważności” - recenzja Woman Magazine

Autor: Woman Magazine

Otrzymaliśmy od wydawnictwa MAMANIA dwie małe, niepozorne książeczki do recenzji: „Ja, joga” i „Ja, spokój. Księga uważności”. Choć niezbyt bogate w słowa, obie okazały się niezwykle pojemne jeśli chodzi o ilość wrażeń, przeżyć i doświadczeń...

Czytaj więcej