Plecak, tornister czy walizka dla dziecka?

Autor: WomanMagazine

Przyjmuje się, że szkolny plecak nie powinien ważyć więcej niż 10% masy dziecka. Czy tak jest w rzeczywistości? Sami wiemy najlepiej... Dlatego zatroszczmy się o zdrowie naszych dzieci i wybierzmy najlepszą opcję. Plecak, tornister lub torba na kółkach to bardzo ważna inwestycja, od której zależy komfort i prawidłowa postawa naszych dzieci!

Czytaj więcej

Jakie zajęcia pozalekcyjne wybrać dla dziecka?

Autor: WomanMagazine

Początek września to powrót do szkolnych ławek po kilku tygodniach beztroskich wakacji. Jak przedłużyć ten czas dzieciom, by zabawa trwała cały rok? Wybrać razem z nimi ciekawe zajęcia pozalekcyjne.

Czytaj więcej

Jak wrócić do formy po ciąży?

Autor: WomanMagazine

Przeglądając kolorowe magazyny czy portale internetowe, można nabrać przekonania, że powrót do formy po ciąży to kwestia miesiąca. Czy jednak tempo celebrytek, najczęściej wspieranych przez trenera, dietetyka i oczywiście opiekunkę do dziecka ma dużo wspólnego z rzeczywistością większości z nas? Niestety raczej nie, ale nie powinnyśmy się tym przejmować.

Czytaj więcej

Wakacje z dzieckiem: niech będą bezpieczne! (cz. III)

Autor: WomanMagazine

Przed nami ostatnie dwa tygodnie wakacji. Dla niektórych będzie to powrót do szkoły, dla innych pierwsze dni w przedszkolu czy żłobku. Z pewnością wiele z nas wykorzysta ostatnie słoneczne tygodnie na wakacyjny wyjazd. Jeśli planujemy wybrać się na niego z dzieckiem, niech będzie bezpieczny. Zapraszamy do ostatniej - trzeciej części naszego wakacyjnego cyklu! ;)

Czytaj więcej

Dzieci karmione piersią jedzą więcej warzyw i piją więcej wody!

Autor: WomanMagazine

Dbałość o odpowiednie żywienie w pierwszych latach życia dziecka, w 1000 pierwszych dni, już od poczęcia, jest niezwykle istotna. Do ukończenia przez dziecko około 3 lat dochodzi do tzw. programowania metabolicznego organizmu oraz do rozwoju preferencji smaku. Błędy żywieniowe popełniane przez matki w tym newralgicznym okresie życia przekładają się na ryzyko wystąpienia otyłości.

Czytaj więcej

Znana dziennikarka sportowa zdradza sposób na szczęśliwe dzieciństwo

Autor: WomanMagazine

Jeśli Twoje dziecko ma problemy z zasypianiem, jedzeniem i wahaniami nastroju, być może po prostu brakuje mu bezcennej dawki aktywności fizycznej. O tym, jak sprawić, by ruch stał się zdrowym nawykiem Twoich maluchów, opowiada Daria Kabała-Malarz, znana dziennikarka sportowa, żona piłkarza Legii Warszawa Arkadiusza Malarza i mama dwóch niezwykle aktywnych 5-letnich bliźniaków, Bruna i Iwa.

Czytaj więcej

Produkty zbożowe są ważnym elementem jadłospisu niemowlęcia i małego dziecka

Autor: WomanMagazine

Kaszki zbożowe z mlekiem modyfikowanym są źródłem węglowodanów złożonych, przede wszystkim skrobi, a także witamin z grupy B oraz cennych składników mineralnych. Produkty przeznaczone dla dorosłych mogą być nieodpowiednie dla najmłodszych.

Czytaj więcej

Wakacje z dzieckiem: niech będą bezpieczne! (cz. II)

Autor: WomanMagazine

Bezpieczeństwo podczas wakacji to nie tylko ochrona przed słońcem i owadami. Dziś piszemy o podróży, spotkaniach z nieznajomymi i zagubieniu. Zapraszamy do kolejnej części naszego bezpiecznego cyklu!

Czytaj więcej

Jak zachęcać do sportu córkę, a jak syna? Psycholog dziecięca radzi

Autor: WomanMagazine

Czy piłka nożna to faktycznie męska gra, a na lekcje baletu powinniśmy zapisywać tylko dziewczynki? Jak zachęcić syna lub córkę do ruchu i jaką rolę powinien odgrywać rodzic? Na te i inne pytania odpowiada Magdalena Chorzewska, psycholog dziecięca, specjalistka ds. żywienia oraz ekspert akcji „Rusz się z Kubusiem!”.

Czytaj więcej

Wakacje z dzieckiem: niech będą bezpieczne! (cz. I)

Autor: WomanMagazine

Upragnione wakacje – czas szaleństw, nieregularnego trybu życia i ciągłych wyzwań. Także dla zdrowia! Kiedy spędzasz lato z dzieckiem, czekają Cię dodatkowe atrakcje. Musisz zadbać o bezpieczeństwo jego delikatnej skóry, która zewsząd narażona jest na niepożądane czynniki...

Czytaj więcej

Misja: aktywne wakacje. Co zrobić, by Twoje dziecko spędziło je na sportowo?

Autor: WomanMagazine

Nie potrzeba wcale dalekich i kosztownych wyjazdów, aby zaplanować swojemu dziecku niezapomniane wakacje, pełne sportowych wyzwań i aktywnej zabawy. O tym, jak najlepiej wykorzystać wolny czas i piękną pogodę, opowiadają Monika Pyrek-Rokita, Daria Kabała-Malarz oraz Kamil Glik.

Czytaj więcej

Chwilę po zapłodnieniu... czyli rozwój dziecka w III trymestrze ciąży

Autor: WomanMagazine

Trzecia faza ciąży to czas, w którym dziecko bardzo szybko rośnie. Dlatego też niezbędne jest dostarczenie mu odpowiedniej ilości wartościowych składników odżywczych. Zobaczmy więc, co dzieje się z maleństwem w tym najbardziej wyczekiwanym okresie, aż do momentu pojawienia się na świecie!

Czytaj więcej

Deszczowy wyjazd z dziećmi

Autor: WomanMagazine

Dla wielu z nas, dziś zaczyna się, kolejny już w tym roku, długi weekend. Ruszamy nad morze, w góry, na Mazury, do rodziny, znajomych lub po prostu wypoczywamy w domu. Jak zawsze – liczymy na dobrą pogodę. Los nie zawsze bywa w tej kwestii łaskawy. Prognozy na ten weekend także nie napawają optymizmem. Co robić, gdy jednak się sprawdzą? I najważniejsze – jak zająć w tym czasie dzieci?

Czytaj więcej

Jak ćwiczyć z przedszkolakiem? Znana blogerka radzi

Autor: WomanMagazine

Ten tekst jest dla Ciebie niezależnie od tego, czy Twoje dziecko jest wulkanem energii, czy raczej woli leniuchować na kanapie. Dlaczego aktywność fizyczna jest w tym wieku kluczowa i jakie rodzaje ćwiczeń są idealne dla przedszkolaka – tłumaczy Aleksandra Różnowska, blogerka, trenerka personalna, autorka programów ćwiczeń dla mam oraz książki „SportsMama – wróć do formy w 12 tygodni po porodzie”.

Czytaj więcej

Sportowi rodzice radzą. Dzięki tym sposobom Twoje dziecko pokocha aktywną zabawę! + KONKURS

Autor: WomanMagazine

Aby zachęcić dzieci do aktywności nie potrzeba kosztownego sprzętu czy dalekich podróży. Wystarczy odrobina czasu i kreatywności. Sprawdzonymi pomysłami na aktywną zabawę dzielą się znani sportowi rodzice: Daria Kabała-Malarz, Monika Pyrek oraz Kamil Grosicki.

Czytaj więcej