Kierując się zasadą zrównoważonego i holistycznego rozwoju dzieci, w BeBaby wybieramy zabawy, które są w pełni dostosowane do ich możliwości i służą czynieniu postępów. Zabawa dostarcza dziecku nie tylko przyjemności, ale zapewnia także satysfakcję z osiąganych celów.
Kiedy niemowlę pozna smak pierwszych warzyw i owoców, nadchodzi czas na wprowadzenie do jego jadłospisu zbóż. Nie ma wątpliwości – są źródłem węglowodanów, a także cennych witamin i składników mineralnych, których młody organizm potrzebuje, by mógł się prawidłowo rozwijać.
Pływanie to aktywność, która nie tylko przynosi wiele zbawiennych skutków dla zdrowia fizycznego, ale także jest niezwykle przyjemną formą relaksu. Jednak nauka tego sportu wcale nie należy do najprostszych zadań. Patryk Zgiet z PAAR-naukaplywania.pl radzi, w jaki sposób rozpocząć naukę pływania, aby była łatwa, efektywna i przyjemna.
Coraz częściej w kontekście odżywiania słyszymy o tzw. superfoods. Są to produkty o wyjątkowo dobroczynnym wpływie na organizm, dlatego warto zadbać o ich obecność w diecie dziecka, a najlepiej wprowadzić do menu całej rodziny.
Mindfulness to w wielkim skrócie trening uważności, czyli jedna z technik ćwiczenia umysłu. Polega na nauce koncentrowania się tylko na wewnętrznych i zewnętrznych bodźcach występujących w danej chwili, co rozładowuje stres oraz negatywne emocje. Taką formę medytacji doskonale uzupełni rozwiązywanie łamigłówek i wykonywanie zadań ze słynnej już książki „Moja supermoc.
Karmienie piersią ma szczególne znaczenie dla prawidłowego rozwoju fizycznego, a także emocjonalnego dziecka. Podczas karmienia maluch otrzymuje od mamy pokarm, idealnie dopasowany do jego potrzeb. Dodatkowo bliskość mamy – jej dotyk, zapach i głos działają niezwykle korzystnie na dziecko.
Miejsc w żłobkach i nowych placówek opieki dla najmłodszych w Polsce stale przybywa. Jak podaje GUS w raporcie „Żłobki i kluby dziecięce w 2018 roku” liczba takich ośrodków wzrosła o 21%, a z ich oferty skorzystało niemal 24% dzieci więcej niż w roku poprzednim. Mimo to wciąż około miliona maluchów nie ma zapewnionej opieki instytucjonalnej.
Zabawy są dla wszystkich dzieci sposobem na poznawanie świata i uczenie się nowych rzeczy. Dzięki nim, rozwój maluchów jest wspomagany już od pierwszych miesięcy życia. Jeśli jesteś młodą mamą, z pewnością zainteresują Cię nasze propozycje zabaw. Podpowiadamy, jak możesz spędzać czas ze swoją pociechą mądrze i kreatywnie.
Każdy maluch potrzebuje bliskości swojego rodzica. Nie ma w tym niczego nadzwyczajnego, ponieważ jest to całkowicie naturalna potrzeba podyktowana instynktem. Pierwsze lata życia pociechy warto wykorzystać na zbudowanie więzi opartej na wzajemnym zrozumieniu. Dzięki relacjom wytworzonym we wczesnym dzieciństwie starsze dzieci będą bardziej otwarte w kontakcie z rodzicami.
Przyszła i karmiąca mama musi zadbać o potrzeby dietetyczne zarówno swoje, jak i dziecka. Oczywiście nie jest to równoznaczne z przysłowiowym „jedzeniem za dwoje”, trzeba jednak mieć na uwadze, iż w tym okresie kobieta potrzebuje więcej witamin i minerałów. W ciąży zapotrzebowanie na magnez wzrasta nawet dwukrotnie, co oznacza, że przyszłe mamy powinny spożywać 400 mg magnezu na dobę.
W żywieniu niemowląt i małych dzieci kluczowa jest zarówno prawidłowo zbilansowana pod kątem składników odżywczych dieta, jak również odpowiednia jakość wybieranych produktów. Jest to istotne, ponieważ organizm maluszka wciąż intensywnie się rozwija i jest wyjątkowo wrażliwy na wpływ czynników zewnętrznych – w tym również na spożywaną żywność.
Twoje maleństwo codziennie rano budzi się odkryte, a jego kołderka leży obok - niezależnie od tego, ile razy je w nocy przykrywałeś? Problem rozkopujących się dzieci to zmora wielu rodziców. Pojawia się pytanie: w jaki sposób zapewnić maluszkowi ciepło w trakcie snu? Najlepiej sprawdzą się tu śpiworki, które idealnie zastąpią kołderkę czy kocyk, jednocześnie zapewnią swobodę ruchów i ciepło.
Zyskał miano pokarmu „inteligentnego”. Podczas jednego karmienia zmienia się pod względem zawartości składników odżywczych oraz ilości wody. Początkowo głównie zaspokaja pragnienie, a dopiero później stopniowo także głód. Im dłużej w trakcie jednego karmienia jest spożywany przez dziecko, tym bardziej staje się kaloryczny. Wiesz, o czym mowa?
Ponad 82 proc. dzieci i nastolatków codziennie łączy się z siecią. Internet to zarówno pozytywne aspekty, związane z rozwijaniem kompetencji cyfrowych czy nowoczesną edukacją, jak i zagrożenia, jak hejt, patostreaming czy treści pornograficzne. Bezpieczeństwo dzieci i młodzieży w internecie to wyzwanie, które wymaga aktywnego zaangażowania rodziców i opiekunów.
Dziecko to niezwykle wymagający pacjent, dlatego też lekarze specjalizujący się w diagnozowaniu maluchów muszą mieć nie tylko odpowiednie podejście, ale również dużą dozę empatii i cierpliwości. Dzięki takiej postawie dzieci czują się bezpiecznie i swobodnie, a rodzice wiedzą, że zostawiają swoje pociechy w najlepszych rękach.