Turystyka w Polsce paradoksalnie może skorzystać na koronawirusie

Tegoroczny sezon z uwagi na pandemię koronawirusa stwarza nowe szanse dla lokalnej turystyki. Polacy wciąż obawiają się zarażenia, ale nie chcą rezygnować z wypoczynku. – To jest szansa dla biur podróży, które zwykle oferują wycieczki po Polsce klientom z zagranicy.

Czytaj więcej

Twórcy „Twój Vincent” pracują nad ekranizacją „Chłopów”

Autor: Ewelina Szczęszek

Studio BreakThruFilms rozpoczęło pracę nad nowym projektem – „Chłopi” na podstawie powieści Władysława Reymonta. Premiera przewidziana jest na 2022 rok.

Czytaj więcej

Morski tryptyk Banksy’ego wesprze dzieci z Betlejem

Autor: Ewelina Szczęszek

Morski tryptyk autora jednego z najbardziej tajemniczych współczesnych artystów został sprzedany za prawie 11 milionów.

Czytaj więcej

Niepewna przyszłość teatrów

Zgodnie z wytycznymi GIS i resortu zdrowia teatry mogą grać przy maksymalnie 50 proc. zajętych miejsc na widowni, a publiczność jest zobowiązana do noszenia maseczek i podawania swoich danych osobowych w celu identyfikacji, w razie gdyby doszło do zakażenia. Placówki – dla których wpływy z biletów to główne źródło przychodów – liczą na zniesienie tych obostrzeń.

Czytaj więcej

Wystawa Jean Michela Basquiata do obejrzenia online za darmo

Autor: Ewelina Szczęszek

Jean Michel Basquiat to jeden z najbardziej charyzmatycznych, ale także kontrowersyjnych artystów XX wieku. Tworzył graffiti, malował obrazy i był muzykiem. Jest najdroższym malarzem współczesnym. Prywatna nowojorska galeria The Brant Foundation udostępniła wystawę jego dzieł całkowicie za darmo.

Czytaj więcej

Od września LOT planuje wrócić na trasy biznesowe i na Daleki Wschód

Podstawą siatki połączeń PLL LOT od września nadal mają być kierunki europejskie, ale przewoźnik chce się otworzyć na trasy biznesowe i stopniowo wracać na Daleki Wschód. W ramach trwającej akcji #LOTnaWakacje w ciągu miesiąca sprzedało się ponad 260 tys. biletów do popularnych turystycznych miejsc w Europie, głównie Chorwacji, Grecji i Bułgarii.

Czytaj więcej

Branża eventowa mocno odczuła pandemię i pewnie długo będzie się odbudowywać

Dziennikarka Agnieszka Hyży przyznaje, że pandemia koronawirusa znacząco osłabiła branżę eventową. Znaczna część społeczeństwa nadal boi się uczestniczyć w imprezach i wydarzeniach kulturalnych. Ludzie w obawie przed zarażeniem unikają tłumnych zgromadzeń.

Czytaj więcej

Powstała pierwsza samoobsługowa biblioteka w Polsce

Autor: Ewelina Szczęszek

W Łodzi powstała pierwsza samoobsługowa biblioteka. Z Szuflandii, bo taką nosi nazwę można korzystać całą dobę.

Czytaj więcej

Pracujesz zdalnie? Zamieszkaj na Barbadosie w ramach nowej inicjatywy rządu

Autor: Ewelina Szczęszek

Zamiast pracować z domu, możesz pracować z rajskiej wyspy na Karaibach. Barbados oferuje roczny pobyt dla zdalnych pracowników z całego świata. To pomysł rządu na odmrożenie gospodarki, która mocno ucierpiała na skutek pandemii.

Czytaj więcej

Empik, Wedel i Omenna Fundation wspierają edukację

Autor: Ewelina Szczęszek

W ramach akcji charytatywnej „#Każdy plakat pomaga” od 25 czerwca rozpoczęła się sprzedaż limitowanych plakatów Jana Kallwejta, cenionego polskiego ilustratora. Dochód ze sprzedaży zostanie przekazany na zakup komputerów dla domów dziecka.

Czytaj więcej

Kino na wodzie w Paryżu

Autor: Ewelina Szczęszek

Mimo, że zagrożenie zarażeniem się koronawirusem wciąż jest spore, to życie mieszkańców Europy powoli wraca do normy. Rządy większości państw zniosły już część obostrzeń, jednak otwarcie restauracji, teatrów, czy innych miejsc publicznych obowiązują specjalne zasady zachowania dystansu społecznego i higieny.

Czytaj więcej

Jak wygląda powrót do pracy w środowisku teatralnym?

Na to pytanie odpowiada Daria Widawska, która 31 lipca po raz pierwszy od siedmiu miesięcy zagra w spektaklu.

Czytaj więcej

Frida Kahlo meksykańska bogini

Autor: Ewelina Szczęszek

W 113 rocznicę urodzin ekscentrycznej, pełnej życia artystki przypomnijmy jej wyjątkową historię.

Czytaj więcej

Turystyka na skraju zapaści

Hotele i obiekty noclegowe mają minimalne obłożenie, wciąż sparaliżowana jest też turystyka przyjazdowa, przewoźnicy autokarowi, duże wydarzenia i targi. – Istnieje niebezpieczeństwo, że wiele firm i obiektów turystycznych zbankrutuje, bo jeżeli nie ma popytu, to nie będą w stanie pokryć kosztów – mówi Andrzej Hulewicz, wiceprezes Mazurkas Travel.

Czytaj więcej

Niezwykła cyfrowa wystawa dzieł Gustava Klimta

Autor: Ewelina Szczęszek

W galerii cyfrowej Bassins de Lumières w Bordeaux ukazała się wystawa Gustava Klimta. To pierwsza taka inicjatywa z udziałem prac wiedeńskiego artysty.

Czytaj więcej