WomanMagazine.pl

Wybieramy okulary przeciwsłoneczne

Latem trudno wyobrazić sobie bez nich przebywanie na zewnątrz. Docenimy je nie tylko w czasie pieszych wędrówek, ale i podczas uprawiania sportu. Na co powinnyśmy zwrócić uwagę wybierając okulary przeciwsłoneczne?

Standard Post with Image

Nie tylko styl

Bardzo często okulary wybieramy na podstawie dopasowania do stroju, tak by pasowały do naszej kreacji. Ale czy tylko na to powinniśmy zwrócić uwagę? Często zapominamy, że okulary powinny przede wszystkim chronić przed szkodliwym wpływem promieni UV, pyłkami, kurzem oraz wiatrem. Okulary chronią też skórę twarzy w okolicach oczu. Promienie słoneczne dostające się do oka mogą być przyczyną wielu chorób, właśnie dlatego tak ważne jest ich właściwe dobranie. Właściwie dobrane okulary słoneczne chronią przed zaćmą czy czerniakiem. Nadmiar światła słonecznego może wywołać również zapalenie spojówek albo zaczerwienienie i łzawienie. 

Wybieramy okulary

Na półkach sklepowych znajdziemy okulary ze szkłami zwykłymi oraz z polaryzacją. Te drugie zapewnią nam neutralizację oślepiających odblasków światła pochodzących z odbicia światła od wody lub śniegu. Dobre okulary powinny zapewnić 100 procent ochrony przed promieniowaniem UVA, UVB, UVC i IR. Powinny być wygodne, nie zsuwać się z nosa, ani nie uciskać go. Równie istotny jest również komfort widzenia. Obraz powinien być wyraźny i nieograniczony. Okulary nie powinny również fałszować kształtów czy kolorów. Okulary powinny posiadać również atest CE, potwierdzający, że zostały wyprodukowane zgodnie ze standardami UE. Najlepszą ochronę zapewniają szkła o barwie brązowej, niebieskiej i szarej. Okulary powinny zasłaniać oczy aż po łuk brwiowy.

Podobne artykuły

Wybieramy dzbanek filtrujący

Jeśli pijemy dużo wody po jakimś czasie może przyjść nam do głowy, że jej nieustanne kupowanie i wyrzucanie butelek jest bez sensu i postanowimy zainwestować w dzbanek filtrujący. Na co warto zwrócić uwagę podczas dokonywania jego zakupu?

Czytaj więcej

Wybieramy idealną choinkę

Do Wigilii coraz mniej czasu, w niektórych domach stoją już ustrojone choinki inni dopiero wybiorą się po swoje drzewko. Doradzamy jaką choinkę wybrać, by stanowiła prawdziwą ozdobę.

Czytaj więcej