WomanMagazine.pl

Wybieramy dzbanek filtrujący

Jeśli pijemy dużo wody po jakimś czasie może przyjść nam do głowy, że jej nieustanne kupowanie i wyrzucanie butelek jest bez sensu i postanowimy zainwestować w dzbanek filtrujący. Na co warto zwrócić uwagę podczas dokonywania jego zakupu?

Standard Post with Image

W zależności od tego, gdzie mieszkamy woda, którą mamy w kranie nie zawsze jest tak samo zdatna do spożycia, dlatego by ją oczyścić potrzebny jest nam dzbanek filtrujący wraz z filtrem. W jaki sposób działa dzbanek filtrujący? W każdym dzbanku zamontowany jest wymienny filtr, który zatrzymuje różnego rodzaju substancje, które mogą psuć smak wody i być szkodliwe dla organizmu człowieka.

Po co nam dzbanek filtrujący?

Na to pytanie niejako odpowiedzieliśmy wcześniej, filtr pozbawia wodę związków organicznych, metali ciężkich, takich jak ołów, miedź, czy nikiel. Dzięki temu woda jest zdrowsza oraz smaczniejsza, filtr zmiękcza też wodę i usuwa sole wapnia i magnezu.

Na co powinnyśmy zwrócić uwagę przy wyborze dzbanka?

Zwykle dzbanki nie różnią się wieloma parametrami, choć oferują podobną jakość wody. Różni je przede wszystkim cena, dostępność filtrów, pojemność, tworzywo z którego są wykonane czy wskaźnik zużycia. Najistotniejszym elementem wydaje się być pojemność dzbanka, miejmy na uwadze, że część miejsca zabiera górna pokrywa z filtrem, im więcej domowników tym większa powinna być pojemność dzbanka. Najczęściej spotyka się dzbanki o pojemności 1,4 litra, co jest wystarczające dla rodziny dwuosobowej. Kolejną kwestią, na która powinnyśmy zwrócić uwagę, to dostępność filtrów. Zwłaszcza w przypadku dzbanków mniej znanych firm. Warto też nieco wcześniej dowiedzieć się jaka jest cena filtrów, by nie okazała się ona zbyt wysoka. Wybierając dzbanek staniemy również przed wyborem tworzywa - szkło czy plastik? Wybór należy do nas, weźmy jednak pod uwagę, że dzbanek plastikowy będzie lżejszy, a jednocześnie bardziej odporny na uszkodzenia. Większość dzbanków posiada również wskaźnik zużycia filtrów, dzięki czemu łatwo sprawdzimy, kiedy należy wymienić filtr na nowy. Po każdej zmianie filtra musimy zrestartować wskaźnik, pamiętajmy, że nie bada on realnego zużycia filtra, a jedynie odlicza czas lub wskazuje datę. Jeden filtr wystarcza zazwyczaj na 2 - 4 tygodni. Uzależnione jest to od twardości wody oraz tego ile jej wypijamy.

Podobne artykuły

Wybieramy idealną choinkę

Do Wigilii coraz mniej czasu, w niektórych domach stoją już ustrojone choinki inni dopiero wybiorą się po swoje drzewko. Doradzamy jaką choinkę wybrać, by stanowiła prawdziwą ozdobę.

Czytaj więcej

Wybieramy olejki eteryczne

Zima to czas, kiedy więcej czasu spędzamy we wnętrzu naszego mieszkania. Nic więc dziwnego, że częściej dbamy o to, by ładnie w nim pachniało, na przykład za sprawą olejków eterycznych, które mogą poprawić również nasze samopoczucie.

Czytaj więcej