WomanMagazine.pl

UWOLNIJ ORGANIZM NA WIOSNĘ!

Czujesz, że z końcem zimy Twój organizm jest ociężały, a Ty ciągle jesteś śpiąca i rozdrażniona? Nic dziwnego... Metabolizm zapadł w sen zimowy i zapewne nie miał okazji do oczyszczenia z toksyn. Aby poczuć się lepiej we własnej skórze i rozpocząć wiosnę w pełnej krasie, wypróbuj metodę, za którą Twoje ciało będzie Ci wdzięczne!

Standard Post with Image

Skąd te toksyny?

Docierają do naszego organizmu różnymi drogami. Zarówno z pokarmami, które spożywamy, jak i w procesie oddychania. Czasem to nasz organizm je wytwarza, kiedy zachodzi w nim zbyt wiele niekorzystnych procesów chemicznych. To normalne, że toksyny się pojawiają, jednak w okresie zimowym gromadzimy ich tak wiele, że często organizm nie jest w stanie ich zwalczyć. Dlatego warto sobie pomóc i samemu przeprowadzić detoksykację!

 

Faza oczyszczania

Detoksykacja to dieta oczyszczająca, która trwa zwykle 10-14 dni i składa się z kilku etapów. W pierwszej kolejności oczyszczane są jelita z zalegających w nich resztek jedzenia. W tym celu zalecane jest spożywanie dużej ilości błonnika, którą znajdziemy w płatkach zbożowych, ciemnym pieczywie i kaszy. Zaleca się także jedzenie odpowiedniej ilości zdrowej żywności, owoców (np. grejpfruty, maliny, jagody, suszone śliwki, daktyle) i warzyw (np. buraki, brokuły, marchew).

 

Uwaga! Dieta oczyszczająca może obciążyć organizm, dlatego stosuj ją z rozwagą!

 

Zobacz, czy Twój organizm potrzebuje oczyszczenia:

 • Odczuwasz nieustanne zmęczenie
 • Jesteś senna
 • Czujesz, że Twoje nogi stały się obolałe i ociężałe
 • Twoje paznokcie szybko się łamią
 • Masz problemy trawienne
 • Twoja skóra nie wygląda zdrowo
 • Masz problemy z pamięcią lub koncentracją

 

Jeśli na większość punktów odpowiedziałaś TAK, warto zastanowić się nad podjęciem działań w celu przywrócenia dobrej kondycji swojemu organizmowi. To tylko niektóre z objawów nadmiaru toksyn. Okres wiosenny jest idealny do podejmowania działań, ponieważ mamy wtedy większy dostęp do świeżych warzyw i owoców.

 

Co jeszcze możesz zrobić, by zadbać o siebie podczas diety?

 • Postaw na ruch, dzięki któremu procesy metaboliczne ulegną przyspieszeniu
 • Rozejrzyj się za odpowiednimi suplementami diety
 • Zrezygnuj z dużej ilości kawy i herbaty
 • Uważaj na słodycze!
 • Wypróbuj herbatek ziołowych
 • Pij wodę! – najlepiej z listkiem mięty bądź melisy

 

Pamiętaj, że tylko połączenie kilku składników gwarantuje odpowiednie rezultaty diety. Oprócz zdrowego jedzenia niezbędny jest także ruch i spożywanie dużej ilości płynów. Później pójdzie jak z płatka!

Poczujesz się piękna na wiosnę. Nie tylko wizualnie. ;-)

 

Podobne artykuły

2 KROKI DO IDEALNYCH NÓG NA WIOSNĘ

Świąteczne kalorie próbują odłożyć się w Twoich udach? Nie pozwól, aby zawładnęły nimi na stałe. Nadchodząca wiosna coraz bardziej daje się we znaki, a lada dzień zagości na ulicznych chodnikach. Bądź na to gotowa i zadbaj o idealny wizerunek swoich nóg – niech z dumą wkroczą w nowy sezon razem z Tobą!

Czytaj więcej

PRZYGOTUJ WŁOSY NA WIOSNĘ

Nadejście wiosny oznacza jedno: czapki z głów. To z kolei wiąże się z koniecznością zadbania, by były piękne i lśniące po zimie, która mogła je doszczętnie wysuszyć i osłabić. W końcu włosy to Twoja wizytówka, więc muszą się doskonale prezentować. Oto kilka porad, które pozwolą im wrócić do dawnej formy!

Czytaj więcej