WomanMagazine.pl

PRZYGOTUJ WŁOSY NA WIOSNĘ

Nadejście wiosny oznacza jedno: czapki z głów. To z kolei wiąże się z koniecznością zadbania, by były piękne i lśniące po zimie, która mogła je doszczętnie wysuszyć i osłabić. W końcu włosy to Twoja wizytówka, więc muszą się doskonale prezentować. Oto kilka porad, które pozwolą im wrócić do dawnej formy!

Standard Post with Image

Dopasowanie

Pierwszym krokiem na drodze do pięknych włosów jest dobranie odpowiedniego szamponu i odżywki. Każde włosy są inne, stąd też szeroka gama produktów na sklepowych półkach, w której można przebierać do woli. Znajdź swoją indywidualną kombinację! Najlepiej stosować zasadę: szampon odpowiedni do skóry głowy, a odżywka dopasowana do typu włosów. Voila!

Nawilżenie

W każdym calu! Zwłaszcza jeśli Twoje włosy są cienkie i wysuszone. Możesz stosować odżywki nawilżające lub sprawdzone domowe sposoby np. olej rycynowy, który wzmacnia i zapobiega wypadaniu włosów. Ważne, żeby robić to systematycznie, bo tylko wtedy osiągniesz upragnione efekty.

Domowo

Popularną metodą jest wykorzystanie płukanki z soku z cytryny. W momencie płukania zakwaś wodę cytryną lub kilkoma kroplami octu. Sprzyja to regeneracji zniszczonych włosów, także ogranicza puszenie i elektryzowanie.

Na chłodno

Umyte włosy spłukuj chłodną wodą. Zbyt wysoka temperatura będzie dla nich nie lada torturą, ale to nie jedyny powód, dla którego warto odkręcić strumień zimnej wody – zamyka ona łuski włosów, dzięki czemu stają się gładkie i zdrowiej wyglądają.

Bądź delikatna

Zwłaszcza jeśli Twoje włosy są cienkie i łamliwe. Zaraz po umyciu wycieraj je powoli, a susz dopiero wtedy, gdy trochę przeschną – chłodnym powietrzem z suszarki. To samo z rozczesywaniem – jeśli tylko znajdziesz czas, szczotkuj dopiero po wyschnięciu, dzięki temu unikniesz niepotrzebnego szarpania i powstałych przy okazji urazów.

Wzmacniające suplementy?

Czemu nie! Zwłaszcza jeśli jesteś zabieganą kobietą i nie zawsze masz czas na systematyczną pielęgnację. Wystarczy kupić specjalne tabletki i zażywać o wygodnej dla Ciebie porze.

Niecodziennie

Myj włosy, kiedy naprawdę zachodzi taka potrzeba. Jeśli zostajesz na sobotę w domu, zastanów się, czy jest sens je moczyć. Być może dodatkowy dzień wolnego dobrze im zrobi? Tobie również. ;-)

 

 

Podobne artykuły

2 KROKI DO IDEALNYCH NÓG NA WIOSNĘ

Świąteczne kalorie próbują odłożyć się w Twoich udach? Nie pozwól, aby zawładnęły nimi na stałe. Nadchodząca wiosna coraz bardziej daje się we znaki, a lada dzień zagości na ulicznych chodnikach. Bądź na to gotowa i zadbaj o idealny wizerunek swoich nóg – niech z dumą wkroczą w nowy sezon razem z Tobą!

Czytaj więcej

UWOLNIJ ORGANIZM NA WIOSNĘ!

Czujesz, że z końcem zimy Twój organizm jest ociężały, a Ty ciągle jesteś śpiąca i rozdrażniona? Nic dziwnego... Metabolizm zapadł w sen zimowy i zapewne nie miał okazji do oczyszczenia z toksyn. Aby poczuć się lepiej we własnej skórze i rozpocząć wiosnę w pełnej krasie, wypróbuj metodę, za którą Twoje ciało będzie Ci wdzięczne!

Czytaj więcej