WomanMagazine.pl

TRENDY ŻYWIENIOWE W 2016!

Każdy rok to nowe wyzwania i niespodzianki. Tak samo jak moda, tak i dziedzina żywienia podlega nowym trendom. Co nowego pojawi się w tym roku?

Standard Post with Image

Bary w wersji pop-up

Może to być prywatne mieszkanie, galeria sztuki, zajezdnia tramwajowa… adres do końca pozostaje nieznany. Dzięki marketingowi szeptanemu czy facebookowemu profilowi pojawia się poczucie elitarności i wyjątkowości restauracji, choć grono znacznie się pomniejsza. Bary pop-up, czyli restauracje widmo pojawiają się i znikają, tym samym wzbudzając apetyt miłośników koreańskiej kuchni… i nie tylko.

Zwolnij i celebruj!

Idąc w parze z myślą slow life, która każe nam zatrzymać się nad chwilą obecną, w 2016 roku jeszcze bardziej zwiększy się popularność „wolnego jedzenia”. Tutaj już nie liczenie każdej kalorii będzie podstawą diety, a zatrzymanie się przy kuchni tradycyjnej i ochrona smaku prawdziwie regionalnych potraw. Slow food to także jawny sprzeciw wobec jedzenia typu fast food, żywienia się w ulicznych budkach z hamburgerami i zatracanie prawdziwego smaku potraw. Ruch slow bierze pod patronat m.in. polskie oscypki, zasada jest jedna – bez sztucznych barwników i dobrej jakości!

Zdrowe zupy

Nie sposób zapomnieć smaku pomidorowej strawy z dzieciństwa, czy niedzielnego rosołu u mamy. Wydawało się, że dwudaniowy obiad jest posiłkiem nieśmiertelnym, a w naszym szybkim życiu coraz trudniej o codzienną zupę. Pora to zmienić, bo w tym sezonie będzie to element obowiązkowy. Zupa zawiera mnóstwo niezbędnych składników odżywczych, w chłodne dni rozgrzewa, ale nie obciąża żołądka! To także źródło cennego błonnika i różnorodność smaków.

Miski górą!

W tym roku rządzić będą jednodaniowe posiłki. Talerze stają się coraz bardziej passe, a w łaski wkradają się małe zdobione miseczki. Kolorowe, ze wzorkami – wybór należy do Ciebie. Są nie tylko bardzo poręczne, ale idealne na małą przekąskę czy dobrą zupę. Bardziej wymagający może przyrządzić w nich owsiankę, ryż z kurczakiem czy sałatkę owocową. Miska kontroluje objętość posiłku czy przekąski, tak więc nie ma mowy o przesycie. ;-)

Podobne artykuły

Niebezpieczne trendy randkowe

Znalezienie właściwego partnera może być niełatwe, choć portale randkowe miały nam ułatwić to zadanie, to czasami stwarzają dodatkowe zagrożenie. Oto kilka niebezpiecznych trendów, na które powinnyśmy uważać.

Czytaj więcej

TRENDY WIOSENNEGO MANICURU

W nowym sezonie manicure przechodzi prawdziwą rewolucję. Chociaż projektanci usilnie nawiązują do poprzednich sezonów, w naszych kosmetyczkach pojawią się nowe kolory i sposoby wykończenia, często bardzo zróżnicowane!

Czytaj więcej