WomanMagazine.pl

TRENDY ŻYWIENIOWE W 2016!

Każdy rok to nowe wyzwania i niespodzianki. Tak samo jak moda, tak i dziedzina żywienia podlega nowym trendom. Co nowego pojawi się w tym roku?

Standard Post with Image

Bary w wersji pop-up

Może to być prywatne mieszkanie, galeria sztuki, zajezdnia tramwajowa… adres do końca pozostaje nieznany. Dzięki marketingowi szeptanemu czy facebookowemu profilowi pojawia się poczucie elitarności i wyjątkowości restauracji, choć grono znacznie się pomniejsza. Bary pop-up, czyli restauracje widmo pojawiają się i znikają, tym samym wzbudzając apetyt miłośników koreańskiej kuchni… i nie tylko.

Zwolnij i celebruj!

Idąc w parze z myślą slow life, która każe nam zatrzymać się nad chwilą obecną, w 2016 roku jeszcze bardziej zwiększy się popularność „wolnego jedzenia”. Tutaj już nie liczenie każdej kalorii będzie podstawą diety, a zatrzymanie się przy kuchni tradycyjnej i ochrona smaku prawdziwie regionalnych potraw. Slow food to także jawny sprzeciw wobec jedzenia typu fast food, żywienia się w ulicznych budkach z hamburgerami i zatracanie prawdziwego smaku potraw. Ruch slow bierze pod patronat m.in. polskie oscypki, zasada jest jedna – bez sztucznych barwników i dobrej jakości!

Zdrowe zupy

Nie sposób zapomnieć smaku pomidorowej strawy z dzieciństwa, czy niedzielnego rosołu u mamy. Wydawało się, że dwudaniowy obiad jest posiłkiem nieśmiertelnym, a w naszym szybkim życiu coraz trudniej o codzienną zupę. Pora to zmienić, bo w tym sezonie będzie to element obowiązkowy. Zupa zawiera mnóstwo niezbędnych składników odżywczych, w chłodne dni rozgrzewa, ale nie obciąża żołądka! To także źródło cennego błonnika i różnorodność smaków.

Miski górą!

W tym roku rządzić będą jednodaniowe posiłki. Talerze stają się coraz bardziej passe, a w łaski wkradają się małe zdobione miseczki. Kolorowe, ze wzorkami – wybór należy do Ciebie. Są nie tylko bardzo poręczne, ale idealne na małą przekąskę czy dobrą zupę. Bardziej wymagający może przyrządzić w nich owsiankę, ryż z kurczakiem czy sałatkę owocową. Miska kontroluje objętość posiłku czy przekąski, tak więc nie ma mowy o przesycie. ;-)

Podobne artykuły

TRENDY WIOSENNEGO MANICURU

W nowym sezonie manicure przechodzi prawdziwą rewolucję. Chociaż projektanci usilnie nawiązują do poprzednich sezonów, w naszych kosmetyczkach pojawią się nowe kolory i sposoby wykończenia, często bardzo zróżnicowane!

Czytaj więcej

Czytelnicze bestsellery 2016 roku

Koniec roku zawsze skłania do refleksji. W mediach pojawiają się liczne podsumowania, zestawienia dosłownie wszystkiego! W końcu trzeba jakoś zamknąć ten rok, upamiętniając wszystko, co było w nim wyjątkowe. My postanowiliśmy przedstawić listę… książkowych bestsellerów 2016!

Czytaj więcej