WomanMagazine.pl

Niebezpieczne trendy randkowe

Znalezienie właściwego partnera może być niełatwe, choć portale randkowe miały nam ułatwić to zadanie, to czasami stwarzają dodatkowe zagrożenie. Oto kilka niebezpiecznych trendów, na które powinnyśmy uważać.

Standard Post with Image

 

Orbiting

Z jednej strony dotyczy on osób, które co prawda decydują się na rozstanie z nami, ale wciąż śledzą nas w mediach społecznościowych, reagując na nasze aktywności. Z drugiej, może przydarzyć się osobom, które spotykały się, po czym jedna z nich niespodziewanie zerwała kontakt. W efekcie nie odpisuje na wiadomości, nie odbiera telefonów, pozostawia jednak po sobie ślad w mediach społecznościowych, odtwarzając nasze relacje czy dając polubienia. Taka osoba śledzi nas więc w dalszym ciągu w sieci, choć w żaden inny sposób nie nawiązuje z nami interakcji.

Ghosting

W pewien sposób przypomina orbiting. Spotykasz się z jakąś osobą, wszystko jest w porządku i nagle kontakt się urywa, nie pisze, nie dzwoni. Partner po prostu z dnia na dzień bez żadnych słów znika z naszego życia i nie odbiera telefonów, nie odpowiada na maile, smsy. Może wydarzyć się to zarówno na początku znajomości, jak i po kilku latach trwania relacji.

Mosting

Z mostingiem mamy do czynienia, gdy jedna ze stron wycofuje się z relacji nagle, gdy wszystko wydaje się układać. Pozostawia ona rozkochanego partnera bez słowa wyjaśnienia.

Pigging

To trend, który pojawił się kilka la temu, polega na wykorzystaniu dziewczyny, którą uważamy za nieatrakcyjną, po to, by ją porzucić. Działa to zawsze tak samo, jedna ze stron uważa drugą, za nieatrakcyjną, jednak spotykają się, tylko po to, by na koniec nieatrakcyjna strona usłyszała, że była brzydka i że to był tylko żart.

Curving

Polega na zwodzeniu i nieangażowaniu się, mimo zaangażowania drugiej strony. Partner tak naprawdę dawno już zakończył tę relację, choć my o tym nie wiemy. Taka osoba może zwodzić nas przez długi czas. W jaki sposób się to objawia? Druga strona może się z nami umówić i w ostatniej chwili odwołać spotkanie, informując, że coś jej wypadło. Czasami wcale nas nie informuje. Często zwleka z odpowiedzią, w końcu po jakimś czasie odpisuje. Osoby stosujące takie zachowanie bardzo często lubią przeciągać zakończenie związku i nie dają partnerowi jednoznacznej odpowiedzi, że to koniec relacji.

Catfishing

Czyli podszywanie się pod zupełnie inną osobę, która istnieje naprawdę lub nie. Czasami z wykorzystaniem jej danych i zdjęć. Nie zdradzamy swojej tożsamości, jesteśmy kimś inny. Taki romans oparty na fałszywej tożsamości może trwać miesiącami.

Kittenfishing

To trochę lżejsza odmiana catfischingu, gdy próbujemy zaprezentować się drugiej osobie w przesadnie pozytywny sposób. Od samego początku pokazujemy tylko pozytywne strony i na nie kierujemy uwagę naszego partnera. Koloryzujemy nasze życie, ukrywamy wady i nasze problemy. W ten sposób tworzymy nierealny obraz siebie.

Benching lub breadcrumbing

Polega na tym, że ktoś odzywa się do nas od czasu do czasu, z podobną częstotliwością się z nami spotykając. Daje nam w ten sposób nadzieję na związek, ale tak naprawdę jesteśmy wyjściem awaryjnym, gdyby jej się nie powiodło z kimś innym.

Podobne artykuły

TRENDY WIOSENNEGO MANICURU

W nowym sezonie manicure przechodzi prawdziwą rewolucję. Chociaż projektanci usilnie nawiązują do poprzednich sezonów, w naszych kosmetyczkach pojawią się nowe kolory i sposoby wykończenia, często bardzo zróżnicowane!

Czytaj więcej

TRENDY ŻYWIENIOWE W 2016!

Każdy rok to nowe wyzwania i niespodzianki. Tak samo jak moda, tak i dziedzina żywienia podlega nowym trendom. Co nowego pojawi się w tym roku?

Czytaj więcej