WomanMagazine.pl

Obalamy mity dotyczące insulinoterapii. Mit V

Mit 5 – 20 lat temu byłem świadkiem hipogliekemii u mojego kolegi. Zabrała go karetka. To było bardzo przykre przeżycie. Boję się hipoglikemii i nie chcę tego doświadczyć.

Standard Post with Image

Zdarza się, że pacjenci nie chcą zgodzić się na insulinoterapię z powodu obaw przed niedocukrzeniem. Rzeczywiście hipoglikemia to stan zarówno bardzo nieprzyjemny, jak i niebezpieczny. Sposoby leczenia, które były dostępne 20 lat temu, często wywoływały hipoglikemię. Obecnie dysponuje skuteczniejszymi metodami i lepiej opracowanymi preparatami insuliny. Współczesna medycyna i nowoczesne technologie nastawione są na produkcję leków, które eliminują występowanie hipoglikemii do minimum.

Cukrzycę należy leczyć skutecznie, doprowadzając w rezultacie do normoglikemii. Dążenie do uzyskania prawidłowych wartości glikemii niesie za sobą ryzyko niedocukrzenia. Należy zatem zrobić wszystko co możliwe, aby uchronić się przed wystąpieniem tego niebezpiecznego stanu.

Pierwszą i podstawową zasadą uniknięcia niedocukrzenia jest posiadanie wiedzy na temat rozpoznawania, postępowania i zapobiegania hipoglikemii. Będąc świadomym pacjentem, możesz zmniejszyć ryzyko wystąpienia niedocukrzenia do minimum.

Podsumowując: pamiętaj, że poradzisz sobie z niedocukrzeniem, jeśli wiesz o nim dużo, znasz pierwsze symptomy, potrafisz na nie zareagować i stosujesz odpowiednie leczenie.

Podobne artykuły

Diabetyk nie może jeść czekolady? To mit!

Z radością obalamy mit, mówiący o tym, że osoby z cukrzycą nie mogą jeść czekolady. Mogą, ale nie każdy rodzaj i nie w każdej ilości. Raz na jakiś czas, każdy może zjeść jedną lub dwie kostki gorzkiej czekolady. Najlepiej, gdy zawartość kakao przekracza 70%.

Czytaj więcej

Soda i miód medyczny mit czy hit?

Co jakiś czas internet obiega zaskakująca informacja o tym, że odkryto cudowny lek. Nie inaczej było w przypadku sody oczyszczonej, która podobno ma leczyć nowotwory. Ile w tym prawdy?

Czytaj więcej