WomanMagazine.pl

Soda i miód medyczny mit czy hit?

Co jakiś czas internet obiega zaskakująca informacja o tym, że odkryto cudowny lek. Nie inaczej było w przypadku sody oczyszczonej, która podobno ma leczyć nowotwory. Ile w tym prawdy?

Standard Post with Image

W internecie znaleźć możemy liczne informacje dotyczące tego, że soda oczyszczona to bezpieczne i skuteczna metoda leczenia nowotworów. Kuracja taka ma polegać na spożywaniu sody oczyszczonej oraz słodkiej substancji takiej jak miód. Guzy lubią żywić się cukrem, dlatego słodka substancja staje się nośnikiem sody. W ten sposób nowotwór łyka miód albo melasę i wchłania sodę. W internecie znajdziemy mnóstwo osób, które uważają wodorowęglan sodu za bezpieczną i bardzo skuteczną metodę leczenia nowotworów.

Soda oczyszczona występuje w naszym organizmie naturalnie, utrzymuje właściwy stopień kwasowości pH w krwiobiegu. Możemy znaleźć ją w ślinie i w żołądku. Soda neutralizuje kwasy oraz utrzymuje pH na naturalnym poziomie. Z drugiej strony jednak regularne dodawanie roztworu zasadowego do soku żołądkowego może podnieść jego pH oraz zaburzyć wchłanianie białek z przewodu pokarmowego. W ten sposób zaburzamy również ilość sodu w organizmie, co jest odradzane przy nadciśnieniu i zatrzymywaniu wody w organizmie.

Jednocześnie faktem jest, że obecnie spożywamy bardzo dużo cukru, a choroby nie powstają w organizmie o charakterze alkalicznym. Jednak tak naprawdę poprzez odpowiednią terapię można podnieść środowisko organizmu do bardziej zasadowego. Można na przykład postawić na alkalizację głodówką warzywną. Jeśli zaś chodzi o skuteczność przyjmowania sody, długotrwale trudno stwierdzić czy tak jest. Zwolennicy tej teorii zalecają, by w przypadku profilaktyki przyjmować sodę w mieszance - 1 łyżeczka miodu, 1 łyżeczka sodu i filiżanka ciepłej wody 2 razy dziennie przez 3 dni. Skutkiem ubocznym jej przyjmowania może być wystąpienie biegunki. Udowodniono natomiast skuteczność sody w przypadku inhalacji i walki z katarem oraz zapaleniem górnych dróg oddechowych. SodapPomaga też przy leczeniu aft czy podczas płukania chorego gardła.

Podobne artykuły

Opieka Osób starszych Niemcy

Czy warto wyjeżdżać do Niemiec, żeby pracować jako opiekunka osób starszych?

Od kilkunastu lat obserwujemy proces starzenia się społeczeństwa, szczególnie w zachodniej i północnej Europie. Niemcy i Skandynawowie, pomimo dobrze rozwiniętego systemu opieki zdrowotnej, borykają się z brakiem wystarczającej liczby opiekunów osób starszych w stosunku do rosnącego zapotrzebowania. To otwiera szansę przed Polkami i Polakami, którzy dysponują odpowiednim przygotowaniem do zawodu.

Czytaj więcej

Diabetyk nie może jeść czekolady? To mit!

Z radością obalamy mit, mówiący o tym, że osoby z cukrzycą nie mogą jeść czekolady. Mogą, ale nie każdy rodzaj i nie w każdej ilości. Raz na jakiś czas, każdy może zjeść jedną lub dwie kostki gorzkiej czekolady. Najlepiej, gdy zawartość kakao przekracza 70%.

Czytaj więcej