WomanMagazine.pl

Jak odzyskać formę po zimie?

Zima to okres, w którym wiele z nas chętniej spędza czas siedząc na kanapie z kubkiem herbaty i książką, niż wybierając aktywność fizyczną. Nadchodzące ciepłe dni mogą zachęcić nas do powrotu do aktywności fizycznej, jak to zrobić z głową?

Standard Post with Image

Zachowaj umiar

Najlepiej byłoby dbać o sylwetkę przez cały rok, zarówno poprzez dietę, jak i ćwiczenia, nie zawsze nam się jednak to udaje. Dlatego miejmy na uwadze, że w zależności od długości przerwy, będziemy musiały włożyć więcej wysiłku w powrót do formy. Wysiłek powinnyśmy również dostosować do naszych upodobań. Jeśli wolimy aktywności poza domem, warto sprawdzić, czy po drodze do pracy nie mamy siłowni. Zaletą jest na pewno możliwość skorzystania z profesjonalnej porady trenera, który nie tylko pomoże nam dobrać odpowiednie dla nas aktywności, ale i skoryguje ewentualne błędy. Coraz popularniejsze są również siłownie na świeżym powietrzu. Inne aktywności na świeżym powietrzu to oczywiście jazda na rowerze, bieganie czy spacerowanie. Dostępność programów szkoleniowych w internecie umożliwia nam również wykonywanie ćwiczeń w domu. Niezbędne może okazać się jednak zakupienie takich przyrządów jak mata czy ciężarki.

Systematyczność

Pamiętajmy o tym, by postawić nie na intensywność, a na systematyczność. Pozwoli nam ona zauważyć efekty oraz na ile to możliwe, uchroni przed przetrenowaniem. Do formy nie uda nam się również wrócić, jeśli nie włączymy do naszego stylu życia diety. Zrezygnujmy też z nawyków takich jak wieczorne podjadanie, czy jedzenie fast foodów.

Cierpliwość

Nie zapominajmy, że powrót do dawnej kondycji zajmie nam nieco czasu. Dlatego bądźmy cierpliwe. Potrzeba czasu, by przyzwyczaić na nowo swój organizm do wysiłku. Dlatego wejdźmy w rytm spokojnie, zamiast od razu stawiać na nadmierne obciążenia. Spodziewajmy się też początkowo zakwasów. Zacznijmy od lekkich aktywności, spacery, rower, basen. Dzięki czemu zwiększymy pojemność płuc i usprawnimy metabolizm. Jeśli zdecydujemy się na trening siłowy, powinien być on również odpowiednio dobrany pod względem intensywności czy obciążeń. Pamiętajmy o metodzie małych kroków, powoli zwiększajmy swój potencjał, i zbliżajmy się do celu. Zamiast stawiać na duże kroki i się uszkodzić. Na początku wystarczą 2-3 treningi tygodniowo po 45 minut. Koniecznie pamiętaj o rozgrzewce, która przygotuje nasze ciało do wysiłku, a trening zakończmy rozciąganiem, które zmniejszy ryzyko wystąpienia urazów oraz przyspiesza regenerację mięśni. Tym sposobem powoli wrócimy do formy.

Podobne artykuły

MEZOTERAPIA MIKROIGŁOWA DAJE TAKIE EFEKTY JAK TRADYCYJNY LIFTING?

O mezoterapii mikroigłowej rozmawiamy z doświadczoną kosmetolog Kamilą Osowską. W swojej klinice w Krakowie posiada najnowocześniejsze rollery do wykonania zabiegu. Czy pozwalają uzyskać efekt liftingu bez skalpela? Jak wygląda zabieg? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziecie w naszej rozmowie.

Czytaj więcej

W SIDŁACH ZAZDROŚCI – JAK JĄ POKONAĆ?

Zazdrości pragniemy unikać jak ognia, w końcu już samo słowo wywołuje w nas nieprzyjemne skojarzenia, a często także złość. Dlaczego jest to uczucie tak często obecne w naszym życiu i czy zagraża stworzeniu szczęśliwego związku?

Czytaj więcej