WomanMagazine.pl

Jak pozbyć się cieni spod oczu?

Cienie pod oczami pojawiają się z różnych powodów, czasami wystarczy zarwana noc. Jak możemy sobie z nimi poradzić?

Standard Post with Image

Przyczyny powstawania cieni pod oczami są różne, czasami wynikają one z trybu naszego życia, niekiedy dlatego, że wraz z wiekiem zmienia się układ kości oczodołu. Zmniejsza się również poduszka tłuszczowa i bardziej prześwitują fioletowe naczynia żylne. Bez względu na powód sińce pod oczami nie wyglądają estetycznie. By prawidłowo poradzić sobie z sińcami pod oczami koniecznie musimy najpierw poznać ich przyczynę. Inaczej będziemy sobie z nimi radziły, jeśli są wynikiem schorzeń związanych z dolegliwościami skórnymi. W takim przypadku konieczna może okazać się wizyta u lekarza. Jeśli wiemy, że śpimy zbyt mało, nie pozostaje nam nic innego, jak zwiększyć ilość snu. Doraźnie pomoże nam również zastosowanie kremu na sińce pod oczami. 

Naturalne sposoby 

Oprócz wcześniej wspomnianego kremu pod oczy, wspomóc możemy się również plasterkami z zielonego ogórka, które najlepiej przechowywać w lodówce. Dobrze schłodzony ogórek redukuje opuchliznę oczu. Ogórki zawierają przeciwutleniacze i flawonoidy, które zmniejszają zaczerwienienia obrzęk i podrażnienia. Ogórka wystarczy pokroić w plastry i pozostawić w lodówce. Schłodzone ogórki kładziemy na każdym oku i pozostawiamy na około pół godziny. Podobnie działać będą ciepłe okłady z herbaty albo świetlika. Świetlik działa przeciwzapalnie oraz antybakteryjnie, dzięki czemu likwiduje obrzęki pod oczami. Ulgę opuchniętym oczom może przynieść rumianek, który działa antybakteryjnie, rumianek zmniejsza również zaczerwienienia wokół oczu, dzięki czemu nie będą wyglądać na zmęczone. Inne sposoby to surowy, schłodzony ziemniak, który działa ściągająco i pomaga usunąć zatrzymaną pod oczami wodę. Możemy spróbować również okładów z zimnego mleka, w którym zamaczamy waciki, które następnie kładziemy na zamknięte powieki. Jeśli nie mamy żadnego z wcześniej wymienionych składników w domu, możemy spróbować również z wcześniej pozostawioną w lodówce łyżeczką, którą następnie kładziemy na powieki. 

Przedstawione metody uważa się za doraźne sposoby, które pomagają działać w zakresie likwidowania sińców pod oczami. Warto zapobiegać powstawaniu sińców poprzez dostarczanie organizmowi odpowiedniej ilości snu, unikanie zmęczenia i stosowanie właściwej diety, która obfituje w zielone warzywa. Efekt spuchniętych i podkrążonych oczu możemy zatuszować makijażem na sińce pod oczami, pomoże też stosowanie specjalnych kosmetyków, które powinny zawierać takie naturalne składniki jak algi, świetlik, zielona herbata, powinny zawierać też w składzie witaminy, składniki regenerujące i nawilżające skórę. Po nałożeniu fluidu konieczne jest użycie korektora. Na górne powieki i okolice pod oczami  nakładamy korektor, który następnie delikatnie uklepujemy palcem. 

Podobne artykuły

MEZOTERAPIA MIKROIGŁOWA DAJE TAKIE EFEKTY JAK TRADYCYJNY LIFTING?

O mezoterapii mikroigłowej rozmawiamy z doświadczoną kosmetolog Kamilą Osowską. W swojej klinice w Krakowie posiada najnowocześniejsze rollery do wykonania zabiegu. Czy pozwalają uzyskać efekt liftingu bez skalpela? Jak wygląda zabieg? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziecie w naszej rozmowie.

Czytaj więcej

W SIDŁACH ZAZDROŚCI – JAK JĄ POKONAĆ?

Zazdrości pragniemy unikać jak ognia, w końcu już samo słowo wywołuje w nas nieprzyjemne skojarzenia, a często także złość. Dlaczego jest to uczucie tak często obecne w naszym życiu i czy zagraża stworzeniu szczęśliwego związku?

Czytaj więcej