WomanMagazine.pl

Jak kompleksowo zadbać o swoje włosy?

Aby włosy były piękne i zdrowe, należy o nie dbać każdego dnia. Jak robić to kompleksowo?

Standard Post with Image

Na zewnątrz

W codziennej pielęgnacji kluczową rolę odgrywają odpowiednie preparaty. Dotychczas bardzo popularne były szampony wielofunkcyjne, pieniące się i zawierające tzw. sylikony. Zapewniają one połysk i gładkość uczesania, a hasła na opakowaniach obiecują jednoczesne odżywianie, wzmacnianie, zwiększenie objętości, jak i poprawę koloru. W większości sytuacji są one skuteczne, ale… tylko tuż po umyciu. Z biegiem czasu substancje „pielęgnujące” nadbudowują się na łusce włosa, tworząc ciężko zmywalny filtr, ograniczając tym samym możliwość wchłaniania substancji odżywczych - czego rezultatem stają się włosy przeciążone, matowe i potrzebujące mycia codziennie.

Kiedy wybierzemy kosmetyki o prostszym składzie i zaczniemy korzystać z delikatnych produktów myjących, szybko zdamy sobie sprawię, że głowę możemy myć raz na trzy, cztery dni, a ich ogólna kondycja ulegnie poprawie. Włączając do regularnej pielęgnacji naturalne odżywki, maski i oleje sprawimy, że nasze włosy odżyją i będą wyglądać spektakularnie!

Od środka

Integralną częścią codziennej pielęgnacji jest też odpowiednia dieta. Pamiętajmy, że jakiekolwiek niedobory witamin i minerałów najszybciej widać właśnie po pogarszającej się kondycji włosów i paznokci. Aby tego uniknąć najlepiej przyjrzeć się naszemu jadłospisowi i rozważyć jego suplementację. Bohaterami w tej sytuacja są głównie witaminy z grupy B, witamina A, miedź, cynk i krzem. Skóra głowy z kolei potrzebuje witaminy C, którą znajdziemy w ciemnozielonych warzywach (szpinak, brokuły, brukselka, sałata) i kolorowych (papryce, pomidorach i marchwi), w fasoli i strączkach, orzechach i nasionach, a także w białym mięsie i jajach.

Suplementacja

Jeżeli mimo starań nasze włosy nadal nie wyglądają tak, jak tego oczekiwaliśmy warto skorzystać z kuracji, która pomoże nam w pełni odżywić zmęczoną tkankę i pozwolić nam na całkowity restart. Jednym ze skuteczniejszych suplementów dostępnym na Polskim rynku jest Keratin Hair Complex firmy DuoLife. Kuracja bazująca w 100% na naturalnych składnikach, w ciągu kilku tygodni pomoże pobudzić wzrost włosów, jak i sprawi, że zaczną rosnąć nam nowe mieszki, tzw. Baby Hair. Z drugiej strony unikalna kompozycja została dobrana tak, aby zapobiec nadmiernemu wypadaniu, optymalizując proces ich odbudowy.

Bomba witaminowa zawarta w codziennej dawce suplementu odżywi każdą cebulkę, a łodygi staną się silniejsze, dzięki ulepszonej strukturze i uszczelnieniu ich warstwy ochronnej. W rezultacie włosy nie tylko będą wyglądać zdrowiej, ale faktycznie staną się silniejsze i zdrowsze. To kompleksowe działanie w trzech krokach sprawi, że będziemy dumni z naszej fryzury, a czapki będą schowane w szafach do następnej zimy!

Podstawą pielęgnacji powinny być przemyślane decyzje zarówno o kosmetykach jak i jedzeniu, na które się codziennie decydujemy. Jeżeli jesteśmy nieusatysfakcjonowani, nie warto zwlekać – w końcu nasze włosy to nasza wizytówka! Czas, aby odkryć ich potencjał!

Podobne artykuły

MEZOTERAPIA MIKROIGŁOWA DAJE TAKIE EFEKTY JAK TRADYCYJNY LIFTING?

O mezoterapii mikroigłowej rozmawiamy z doświadczoną kosmetolog Kamilą Osowską. W swojej klinice w Krakowie posiada najnowocześniejsze rollery do wykonania zabiegu. Czy pozwalają uzyskać efekt liftingu bez skalpela? Jak wygląda zabieg? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziecie w naszej rozmowie.

Czytaj więcej

JAK SUROWE WYCHOWANIE WPŁYWA NA DZIECKO?

Surowe, twarde wychowanie dziecka uznawane było niegdyś za odpowiednie. Wydawało się, że dziecko, któremu nie pozwalano na swobodę, będzie w przyszłości bardziej samodzielne i silne psychicznie. Dzisiejsze badania pokazują, że nic bardziej mylnego. Dzieci wychowywane w ten sposób bardziej narażone są na zaburzenia psychiczne oraz spadek samooceny!

Czytaj więcej