WomanMagazine.pl

Woman Magazine testuje… kubek termiczny Contigo West Loop 2.0

Pewnego dnia do naszej redakcji dotarła przesyłka. Było to średniej wielkości pudełko z niespodzianką – dwoma okazałymi kobiecymi kubkami! Tak rozpoczęła się przygoda naszych redaktorek z kubkami termicznymi Contigo, która trwa do dziś i raczej szybko się nie zakończy ;)

Standard Post with Image

Ciepła do ostatniej kropli ulubiona herbata, w drodze do pracy, w szczelnym i poręcznym kubku termicznym? Brzmi jak dobrze rozpoczęty poranek! W aucie, w tramwaju, podczas rodzinnej wycieczki w góry – w torebce, w plecaku, cały czas w ręce... Pasuje wszędzie! Poznajcie kubek termiczny Contigo West Loop 2.0, który z przyjemnością prezentujemy w dzisiejszym artykule.

 

Opis produktu

Producent: Contigo

Seria: West Loop

Pojemność: 470 ml

Gwarancja: 24 miesiące

 

Pierwsze wrażenie: Radość, bo różowy i to nie taki infantylny, jak dla małej dziewczynki, ale elegancki, stylowy, dopasowany do dorosłej kobiety.

Wielkie wow! Nie sądziłam, że kubek będzie tak duży. Bardzo podoba mi się również kolor – turkusowy, metaliczny. Kubek wygląda na produkt dobrej jakości, a nie chińszczyznę, z którą spotykałam się dotychczas.

 

Wygląd: Bardzo efektowny, od razu robi wrażenie porządnego i… drogiego. Podoba mi się wizualnie.

Jak wcześniej wspomniałam, na pierwszy plan wychodzi dobra jakość produktu, a metaliczny połysk z pewnością przyciąga wzrok w komunikacji miejskiej ;) Turkusowy także może być kobiecy!

 

Termika: W pierwszą trzygodzinną podróż zabrałam go już pierwszego dnia. Cóż mogę powiedzieć… Wlałam do środka herbatę z wrzątkiem, wrzuciłam cytrynę i niczego nieświadoma szybko zamknęłam. Nie było to dobrym pomysłem, ponieważ długo nie mogłam pić swobodnie. Herbata była zbyt gorąca! Wyjściem z tej sytuacji okazało się otworzenie wieczka i ostudzenie, co jednak chwilę trwało… Kolejnym razem byłam bardziej ostrożna i wodę lekko przestudziłam, dzięki czemu mogłam swobodnie pić ulubioną herbatę. Tym razem także nie udało mi się sprawdzić, jak długo kubek wytrzyma ciepło, ponieważ… herbata zniknęła po godzinie jazdy!

Bardzo spodobał mi się sam sposób picia – aby zaczerpnąć łyk napoju, należy nacisnąć kolorowy kafelek, umiejscowiony idealnie pod trzymającymi palcami. Podekscytowana pierwszymi próbami bardzo często z niego korzystałam ;) Dopiero kolejnym razem udało mi się sprawdzić, jak długo kubek trzyma ciepło i przyznaję, 4-5 godzin – daje radę! Ale… kto by tak długo wytrzymał bez ulubionego napoju :)

Bez zarzutów, doskonale trzyma ciepło, nawet do 5 godzin, jak reklamuje producent. Do przenoszenia zimnych napojów równie dobry. Idealny, by zabrać na spacer do parku chłodny sok lub drinka i nie zwracać na siebie uwagi :)

 

Funkcjonalność: Dzięki wyprofilowanym kształtom idealnie dopasowuje się do dłoni. Jest bardzo zgrabny, stąd nie jest problemem umiejscowienie go w torebce czy plecaku. Bardzo podoba mi się cały mechanizm, z którym wcześniej się nie spotkałam: kubek jest zakręcany. Wystarczy wykonać delikatny skręt i całość jest na swoim miejscu, nieprzemakalna! Następnie, by zacząć pić, nie wystarczy przechylić całości – tutaj zaczyna się cała zabawa... Trzeba nacisnąć wielki przycisk z napisem „autoseal”, który działa lekko i znajduje się w miejscu, w którym trzymamy kubek.

Nie ma tutaj mowy o przypadkowym wylaniu się płynu – w celu zabezpieczenia naszego napoju wystarczy kliknąć u góry czarną kłódeczkę, dzięki której zablokujemy cały mechanizm i mamy pewność, że nic nam się nie wyleje (na przykład w torebce).

Użycie tego jest banalne i bardzo intuicyjne, a efekt robi wrażenie! Myślę, że to właśnie wielka przewaga kubków Contigo – kilka sprężynek, które dają niesamowite rezultaty i bardzo umilają życie.

 

Waga: Tutaj początkowo pojawił się problem. Wydawało mi się, że kubeczek może ważyć zbyt wiele. Po kilku dniach (zwykle noszę mały plecak) problem okazał się błahostką. Nie szczególnie czułam ten dodatkowy „ciężar”, a gdy dość szybko „spożywałam” jego zawartość, zupełnie zapominałam o całym gabarycie.

Trochę ciężki, ale w damskiej torebce efekt ten prawie znika :)

 

Zgodność produktu z opisem: Na stronie internetowej kubekcontigo.pl znalazłam informację, że firmie zdarzyło się dostać reklamację, bo produkt był za długo gorący! Musi być w tym trochę prawdy ;)

Bardzo długo utrzymuje ciepło, jest szczelny i tak jak w opisie, obsługuje się go jedną ręką!

 

Mycie: Dolną część myje się bardzo łatwo. Nie potrzeba specjalnych myjek, by dosięgnąć najdalszych zakamarków kubka. Bardzo zafascynowała mnie górna odkręcana część i to, co skrywa w środku. To cały mechanizm, który odróżnia Contigo od innych dostępnych na rynku marek. Część służąca do picia, także nie sprawiła mi trudności, chociaż na początku musiałam się zastanowić, co do czego służy.

 

Plusy: Wygląd, przyciąganie uwagi, elegancja, łatwość czyszczenia, duża szczelność :), trzymanie temperatury, poręczność, łatwość w „obsłudze”.

 

Minusy: Być może dla niektórych wyda się nieco ciężki, ale to chyba normalne wśród kubków termicznych. Zbyt długo trzyma ciepło? Nie potrafię rozstrzygnąć, czy to wada, czy zaleta ;)

 

W celu obejrzenia pełnej oferty Contigo, zapraszamy na: kubekcontigo.pl

Dziękujemy za możliwość testowania :)

Podobne artykuły

WOMAN MAGAZINE OTWARTY!

W piątkowy wieczór 8 kwietnia 2016 w krakowskim Hotelu Kossak odbyła się Wielka Gala otwarcia naszego magazynu internetowego! Od tygodni czekaliśmy, by w końcu oficjalnie przypieczętować rozpoczęcie tworzenia nowego miejsca w sieci, dedykowanego współczesnej kobiecie.

Czytaj więcej

GALA OTWARCIA WOMAN MAGAZINE

8 kwietnia 2016 r. w Hotelu Kossak w Krakowie odbędzie się gala otwarcia nowego magazynu online, dedykowanego współczesnym kobietom. Event rozpocznie się o godzinie 19 i potrwa do ok. 22. Dla gości przewidziano wiele atrakcji! Wstęp wolny!

Czytaj więcej