WomanMagazine.pl

Bezpieczne wakacje z dziećmi

Marzysz o wakacyjnym wyjeździe, ale czasy, gdy jeździłaś sama minęły bezpowrotnie, a Ty zastanawiasz się, czy możesz zabrać ze sobą dzieci? Nic nie stoi na przeszkodzie, jeśli tylko będziesz przestrzegać kilku zasad.

Standard Post with Image

Wybierz właściwy hotel

Dla rodziców wyjazd to z jednej strony okazja do wypoczynku, z drugiej wielka odpowiedzialność i często też bardzo duża dawka stresu. Nic w tym dziwnego, w końcu troszczymy się o bezpieczeństwo naszego dziecka. Dlatego w pierwszej kolejności warto przyjrzeć się miejscu, w którym się zatrzymamy. Zwróćmy uwagę, czy hotel lub hostel, w którym będziemy nocować, nie znajduje się przy ulicy. Może to utrudniać zasypianie. W zależności od tego, gdzie wyjeżdżamy sprawdźmy, jak daleko będziemy mieli do plaży, głównych atrakcji czy górskich szlaków. Dowiedzmy się też, czy w danym miejscu istnieje możliwość zostawienia dziecka pod opieką animatora lub opiekunki.

Na plaży

Wakacje wiążą się ze zwiększoną liczbą osób, zwłaszcza na plaży. Dlatego pilnujmy dziecka, nie spuszczajmy go z oczu ani na chwilę, bo trudno będzie mu wśród innych plażowiczów znaleźć drogę powrotną do naszego posłania. Warto zainwestować w charakterystyczne nakrycie głowy, które będzie się wyróżniało i łatwiej pozwoli nam dostrzec dziecko. Załóżmy też maluchowi na rękę bransoletkę z naszymi danymi i numerem telefonu. Zadbajmy o to, by zabezpieczyć je przed słońcem stosując krem z filtrem z wysokim faktorem. Aplikujmy go na pół godziny przed wyjściem na plażę, następnie po dwóch godzinach i po każdym wyjściu z wody.

Jeśli chcemy uniknąć największego upału udajmy się na plażę o poranku lub po godzinie 15:00. Południe to idealny czas na przekąskę lub drzemkę w chłodnym miejscu.
Nie zapomnijmy też uczulić dziecko o najważniejszych zasadach, zanim wejdzie do wody. Dozwolona jest kąpiel tylko w miejscach oznakowanych i przeznaczonych do tego celu. Najlepiej pod nadzorem ratownika, ale nawet w jego obecności nie pozwólmy dziecku na samotne wycieczki do wody. Pouczmy też, by stopniowo się ochładzało, zamiast wbiegać w całości z gorącego powietrza do chłodnej wody, bo może doznać szoku termicznego.

W górach

Nieco bardziej aktywną formą wakacji jest wyjazd w góry. Planując go weźmy pod uwagę, że pogoda w górach bywa kapryśna i może nas zaskoczyć. Dlatego koniecznie wyposażmy dziecko nie tylko w wygodne buty i ubranie, ale i płaszcz przeciwdeszczowy. Również podczas takiej wycieczki niezbędne jest zabezpieczenie naszej pociechy przed słońcem. Wybierając trasę przemarszu zwróćmy uwagę na to, by była ona na tyle łatwa, by mogło ukończyć je nasze dziecko. Być może warto przemyśleć zakup nosidełka turystycznego.

Górskie wycieczki to też sposobność do obcowania z owadami takimi jak komary, kleszcze czy osy Ich ugryzienia mogą być bardzo bolesne, dlatego wyruszając na łono natury, wykorzystajmy preparat odstraszający insekty. Uważajmy też na słodkości, które wabią ostatnie z nich. Bez względu na miejsce wyjazdu pamiętajmy o właściwym nawodnieniu, jest ono istotne zwłaszcza latem, gdy tak szybko tracimy płyny z organizmu. 

Podobne artykuły

„Wakacje na Bali”, czyli naturalne kosmetyki marki HAGI

Jak złapać chwilę oddechu i świeżości w środku lata? Może dzięki zapachom: trawy cytrynowej, wanilii, grapefruita, szałwii i cedru - zamkniętym w wysokiej jakości naturalnych produktach..? Przedstawiamy Wam cudowną serię marki Hagi – „Wakacje na Bali”.

Czytaj więcej

Wakacje z dzieckiem: niech będą bezpieczne! (cz. I)

Upragnione wakacje – czas szaleństw, nieregularnego trybu życia i ciągłych wyzwań. Także dla zdrowia! Kiedy spędzasz lato z dzieckiem, czekają Cię dodatkowe atrakcje. Musisz zadbać o bezpieczeństwo jego delikatnej skóry, która zewsząd narażona jest na niepożądane czynniki...

Czytaj więcej