WomanMagazine.pl

Wakacje z dzieckiem: niech będą bezpieczne! (cz. I)

Upragnione wakacje – czas szaleństw, nieregularnego trybu życia i ciągłych wyzwań. Także dla zdrowia! Kiedy spędzasz lato z dzieckiem, czekają Cię dodatkowe atrakcje. Musisz zadbać o bezpieczeństwo jego delikatnej skóry, która zewsząd narażona jest na niepożądane czynniki...

Standard Post with Image

Ukąszenia

Latem są szczególnie męczące, ponieważ jeździmy w miejsca, w których jest ich więcej, a nasze ciało w większym stopniu jest odkryte. To komary, meszki, pszczoły i osy. O ile dla nas nie stanowią szczególnego problemu, inaczej dzieje się w przypadku dzieci, których delikatna skóra jest bardzo wrażliwa. 

Owady żywiące się krwią, w swoim jadzie mają zawarte substancje hemolityczne. Jeśli jad przedostanie się do tkanek, może pojawić się stan zapalny, zaczerwienienie i ból. Jeśli bolące miejsca nie będą drażnione przez drapanie, szybko znikną. Wiemy jednak, jak jest z dziećmi, które nie rozumieją, że nie powinny. Dlatego koniecznie zaopatrz się w preparaty w sprayu, które ochronią delikatną skórę dziecka. Wybierając odpowiedni, upewnij się, że jest dopasowany do wieku dziecka.

Jeśli dojdzie do użądlenia, musisz działać szybko, ale spokojnie. Pszczoła, w odróżnieniu od osy, żądło zostawi. Kiedy będziesz usuwać żądło, uważaj na woreczek z jadem, który znajduje się na jego końcu. Po wyjęciu natychmiast zrób zimny okład w tym miejscu, możesz również zastosować preparat z mentolem.

Jeśli zobaczysz niepokojące objawy, dziecko zostało ukąszone w szyję lub język, nie czekaj, jedź z nim do szpitala!

 

Odparzenia

Nie trudno o nie latem, ale w równym stopniu możesz im zapobiec! Kiedy gorące słońce grzeje prosto na Was, uważaj. Nie tylko, kiedy odczuwacie upał, sytuacja może być niebezpieczna dla dziecka. Również wtedy, gdy spędzacie czas nad morzem lub jeziorem, a dziecko chłodzi się w wodzie, może być narażone na odparzenia. Pamiętaj, że słońce opala również z wiatrem. Skóra dziecka jest o wiele delikatniejsza niż skóra dorosłego, dlatego o wiele bardziej należy się o nią troszczyć. W pierwszej kolejności zaopatrz się w dobry krem z filtrem. Nigdy nie wystawiaj dziecka, szczególnie małego, na bezpośredni kontakt ze słońcem. Jeśli jednak przypadkiem dojdzie do odparzenia, zastosuj preparat z aloesem lub panteolem, które łagodzą i nawilżają.

 

Bezpiecznego wypoczynku! ;-)

 

Podobne artykuły

„Wakacje na Bali”, czyli naturalne kosmetyki marki HAGI

Jak złapać chwilę oddechu i świeżości w środku lata? Może dzięki zapachom: trawy cytrynowej, wanilii, grapefruita, szałwii i cedru - zamkniętym w wysokiej jakości naturalnych produktach..? Przedstawiamy Wam cudowną serię marki Hagi – „Wakacje na Bali”.

Czytaj więcej

Więź z dzieckiem

Pierwszy rok życia każdego dziecka to okres niezwykle ważny nie tylko dlatego, że to czas szybkiego rozwoju. To przede wszystkim miesiące, podczas których niemowlak odczuwa naturalną potrzebę bliskości. Wytworzenie silnej więzi między dzieckiem a dorosłym rzutuje na przyszłość malucha.

Czytaj więcej