WomanMagazine.pl

To może zaszkodzić Twojemu związkowi

Nie istnieją czynniki, które z całą pewnością zwiastują rozstanie. To, co dla jednej pary będzie powodem do zakończenia związku, dla drugiej będzie przyczyną kryzysu, po któym związek stanie się silniejszy. Niektóre zachowania i czynniki mogą jednak znacząco go nadwątlić lub zwiększyć prawdopodobieństwo rozstania.

Standard Post with Image

Zbyt młody wiek

Statystyki twierdzą, że im wcześniej para wejdzie w związek, tym większe prawdopodobieństwo, że się rozstanie. Niektórzy twierdzą, że małżeństwo zawarte w przedziale wiekowym pomiędzy 19 a 24 rokiem życia, ma dwukrotnie mniejszą szansę na przetrwanie, niż związek zawarty po 35 roku życia. Z jednej strony wynika to z braku naszej dojrzałości i mniejszego nacisku, na istotne dla nas kwestie podczas wybierania partnera życiowego, z drugiej, z ilości lat, które przyjdzie nam razem spędzić.


Uzależnienia i przemoc

Uzależnienia to kolejny z elementów, który może znacząco przyspieszyć rozstanie. Nadużywanie alkoholu, gry hazardowe czy pornografia - każdy z tych czynników, jeśli wymknie nam się spod kontroli, może być elementem rozbijającym nasz związek. Uzależnienie przejmuje bowiem kontrolę nad nami i nie jesteśmy w stanie w pełni świadomie myśleć. Innym rodzajem uzależnienia jest przemoc i agresja, jeśli partner w gniewie nas uderzy nie jest to dobrym znakiem, oznacza bowiem, że ma trudności z panowaniem nad własnymi emocjami.

Kłótnie

Częste kłótnie nie muszą być powodem rozstania, jeśli wynika z nich coś konstruktywnego. Jeśli wydaje nam się, że w dobrym związku ludzie nigdy się nie kłócą, to wierzymy w kłamstwo. Kłótnie często pokazują, że wciąż zależy nam na partnerze i relacji, jednak nie odpowiada nam sposób w jaki ona obecnie działa. Dlatego walczymy o coś, co jest dla nas istotne. Jeśli jednak nieustannie kłócimy się o to samo lub prowokujemy kłótnie tylko po to, by zranić drugą osobę, wtedy powinnyśmy się zastanowić w jaki sposób możemy to zmienić. Po kłótni partnerzy powinni też starać się zadbać o siebie bardziej, by odbudować nadwątloną bliskość. Niszcząca dla związku może być również obojętność i chłód emocjonalny, jeśli przestaje nam zależeć na partnerze, stajemy się obojętne i przestajemy się starać.

Podobne artykuły

Diabetyk nie może jeść czekolady? To mit!

Z radością obalamy mit, mówiący o tym, że osoby z cukrzycą nie mogą jeść czekolady. Mogą, ale nie każdy rodzaj i nie w każdej ilości. Raz na jakiś czas, każdy może zjeść jedną lub dwie kostki gorzkiej czekolady. Najlepiej, gdy zawartość kakao przekracza 70%.

Czytaj więcej

FLEKSITARIANIZM – NOWA MODA, A MOŻE ZŁOTY ŚRODEK?

Fleksitarianizm to stosunkowo nowe pojęcie, możliwe jednak, że wiele z naszych czytelniczek jest fleksitariankami i o tym nie wie. Fleksitarianizm to odmiana semiwegetarianizmu, oznaczająca okazjonalne jedzenie mięsa.

Czytaj więcej