WomanMagazine.pl

Nike wspiera kobiety

W sieci pojawiła się kolejna zagrzewająca do walki reklama Nike. Jest nią ”Dream Crazier” z udziałem sportsmenek.

Standard Post with Image

Marka po raz kolejny stawia na społeczną reklamę, tym razem mierząc się ze stereotypami dotyczącymi kobiet i zapowiada - "Chcą cię nazwać wariatką? To pokaż im na co tę wariatkę stać". Reklama osiągnęła 3,5 mln wyświetleń w niespełna dobę.

„Gdy okazujemy emocje, mówi się, że dramatyzujemy. Gdy chcemy grać przeciwko mężczyznom – mówi się, że chyba zwariowałyśmy. Jeśli chcemy mieć równe szanse, że coś nam się uroiło. Kiedy jesteśmy zbyt dobre, że coś jest z nami nie tak" - mówi w reklamie tenisistka Serena Williams, która pełni rolę narratorki. Jej słowa wybrzmiewają na tle obrazów związanych ze sportem. Reklama pokazuje między innymi, że jeszcze w latach 60 udział kobiet w maratonie był szalonym pomysłem. Podobnie traktowano trenerki, bokserki czy koszykarki. Ze względu na płeć musiały się ona starać bardziej i do dzisiaj często mają trudniej.

Reklama miała premierę w czasie 91. gali rozdania Oscarów. Stanowi kontynuację spotu z zeszłego roku, zatytułowanego "Dream Crazy". Nike pokazał w nim sportowców, którzy osiągnęli wiele pomimo przeciwności losu. Wśród nich były właśnie siostry Williams, które wychowywały się w niebezpiecznej dzielnicy. 90- sekundowy film stanowi jednocześnie kolejny etap kampanii "Dream Crazy" zapoczątkowanej przez Colina Kaepernicka na jesieni ubiegłego roku dla uczczenia 30-lecia sloganu "Just Do It".

Podobne artykuły

Kobiety Zwyczajne – Niezwyczajne: Wywiad z Anną Sobańską

Kolejną bohaterką naszej akcji "Kobiety Zwyczajne - Niezwyczajne" jest poetka Anna Sobańska. Zapraszamy do lektury wywiadu z Nią oraz Jej wierszy.

Czytaj więcej

Kobiety Zwyczajne – Niezwyczajne: felieton Joanny Mazurek

Dzisiaj w ramach akcji „Kobiety Zwyczajne – Niezwyczajne” zapraszamy Was do inspirującego felietonu Joanny Mazurek. Jej przyjaciele wskazują na jej społeczne zacięcie i ogromne serce do tego, by kobiety nareszcie zaczęły wykorzystywać pełnię swoich możliwości.

Czytaj więcej