WomanMagazine.pl

Jak skończyć z byciem zbyt miłą?

Cierpliwa bez miary, dostępna na każde skinienie, nie potrafisz się zbyt długo gniewać. Z drugiej strony sfrustrowana tym, że jesteś tak ugodowa. Czy ten opis pasuje do Ciebie? Jeśli tak, to może być znak, że jesteś osobą przesadnie miłą.

Standard Post with Image

Czujesz, że pomagasz innym, że bierzesz na siebie dużo, mówisz – ja to załatwię, a później masz do siebie żal, bo nikt nie docenia Twoich starań, a pracy nie ubywa? Jeśli masz tendencje do tłumienia swoich uczuć i wyrażania ich, bo nie chcesz robić nikomu problemu, kiedy czujesz się nieswojo, gdy ktoś się obraża i szybko się godzisz, byle nie było problemu, to jesteś osobą przesadnie miłą. Ludzie to widzą i wbrew temu, że oczekujesz, że kiedyś to docenią, przyzwyczajają się do takiego stanu rzeczy i chcą więcej i więcej.

Kiedy jeszcze możesz poznać, że jesteś osobą zbyt miłą? Jeśli zawsze podczas kłótni szukasz winy tylko w sobie. Oczywiście, każda z nas popełnia błędy i czasami coś zawali, wtedy powinnyśmy się przyznać do tego i naprawić błąd, na ile to możliwe. Jeśli jednak za każdym razem, gdy się z kimś pokłócisz, przepraszasz pierwsza, to powinnaś uświadomić sobie, że druga strona też powinna się postarać. Nieustanne branie winy na siebie może i ułatwi innym życie, ale na pewno nie Tobie. Dlatego nie bój się wyznaczania granic, to one stanowią podstawę do tego, by inni ludzie szanowali Cię i wiedzieli, że na pewne rzeczy nie mogą sobie w stosunku do Ciebie pozwolić. Jednocześnie, jeśli do tej pory zawsze byłaś miła i ugodowa, to gdy zaczniesz stawiać granice, inni mogą być zdziwieni, że stawiasz opór. W końcu zawsze robiłaś to, czego chcą, teraz musisz ich tego oduczyć. Może dotyczyć to nie tylko spełniania próśb, przysług, ale też życia w określony sposób. Jeśli do tej pory realizowałaś każdą z rodzinnych rad, a teraz stwierdziłaś, że sama wiesz, co jest dla Ciebie dobre, to może być to dla nich powodem do zdziwienia. Pamiętaj o tym, że masz prawo żyć tak, jak uznasz za stosowne i nikt nie powinien tego podważać.

Jeśli koleżanka po raz kolejny prosi Cię, byś coś dla niej zrobiła, a Ty wiesz, że przez to zawalisz istotne dla siebie rzeczy, wtedy odmów. Boisz się, że ludzie przestaną Cię lubić? Naprawdę chcesz otaczać się kimś, kto lubi Cię tylko wtedy, gdy spełniasz jego oczekiwania? Inni powinni cenić Cię za cechy charakteru, a nie to, co dla nich robisz. Pamiętaj, że zmiana wymaga czasu, więc krok po kroku stawiaj granice i pamiętaj, że to Ty jesteś najważniejszą osobą w swoim życiu. Jeśli masz wątpliwości, czy nie popadasz w przesadę, porozmawiaj z kimś zaufanym. Pozwoli Ci to nabrać dystansu. 

Powodzenia!

Podobne artykuły

MEZOTERAPIA MIKROIGŁOWA DAJE TAKIE EFEKTY JAK TRADYCYJNY LIFTING?

O mezoterapii mikroigłowej rozmawiamy z doświadczoną kosmetolog Kamilą Osowską. W swojej klinice w Krakowie posiada najnowocześniejsze rollery do wykonania zabiegu. Czy pozwalają uzyskać efekt liftingu bez skalpela? Jak wygląda zabieg? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziecie w naszej rozmowie.

Czytaj więcej

Jak prawidłowo zrobić zastrzyk insulinowy?

Nie taki zastrzyk straszny, jak go malują. Przekonaj się o tym, czytając poniższy tekst. Insulinoterapia nie musi być piekłem na ziemi!

Czytaj więcej