WomanMagazine.pl

Jak dotrzymać noworocznych postanowień?

Nowy Rok to dla wielu okazja do tego, by zrobić nie tylko rozliczenie mijającego roku, ale i podjąć plany na przyszłość, które nareszcie chcielibyśmy spełnić. Co zrobić, by i tym razem nie zrezygnować zbyt szybko i by udało się wprowadzić je na dłużej?

Standard Post with Image

Wyznacz cel

Jeśli nie wyznaczysz celu, skąd będziesz wiedziała, dokąd zmierzasz? Właśnie dlatego tak istotne jest zastanowienie się nad tym, czego tak naprawdę chcemy. Podczas formułowania celu zwróćmy uwagę na to, by miał pozytywną formę. Cel nie powinien zawierać słowa nie. Nie może być to też postanowienie ogólne, powinniśmy dokładnie określić jaki efekt chcemy osiągnąć, na przykład: schudnę 5 kilogramów. Dodatkowo określmy, w jakim czasie tego dokonamy i w jaki sposób. Cel powinien być dla nas atrakcyjny i powinien stanowić wyzwanie, jednak mierz siły na zamiary. Jeśli będzie niewykonalny, szybko się zniechęcimy, nie powinno być więc ani zbyt trudno, ani za łatwo. Ogólnie sformułowany cel doprecyzujmy możliwie szczegółowo, określmy też, po czym poznamy, że go osiągnęłyśmy.

Wyznaczone postanowienia zapiszmy, łatwiej będzie nam je później sprawdzić. Warto też zastanowić się, dlaczego chcemy daną rzecz wprowadzić w życie, może nas to zmotywować do działania. Przyda nam się to zwłaszcza wtedy, gdy poczujemy spadek formy. Możemy też opowiedzieć innym o tym, że zamierzamy wprowadzić do naszego życia określone zmiany, co dodatkowo nas zmobilizuje.

Działaj z głową

Jeśli sam nie masz tyle motywacji, by w pojedynkę wprowadzić zmiany, znajdź partnera do osiągnięcia celu. Na przykład kogoś, kto będzie chodził z tobą na siłownię. Nie wyrzucaj sobie też, jeśli raz nie uda ci się wypełnić postanowienia. Działajmy dalej. Jeśli cię to mobilizuje, możesz wprowadzić system drobnych kar i nagród za złamanie lub dotrzymanie postanowienia. System ma zachęcać ,a nie zniechęcać, dlatego kary nie powinny być przesadnie dotkliwe. 


Nie jest dobrym pomysłem wprowadzenie licznych zmian w tym samym czasie, lepiej skupić się na jednej, ale konsekwentnie dążąc do jej urzeczywistnienia. Na wprowadzenie kilku zmian jednocześnie może nam nie starczyć sił, przez co odpuścimy wszystko. Właśnie dlatego lepiej wprowadzić jedną zmianę krok po kroku, a później myśleć ewentualnie o kolejnych. Po dokładnym sprecyzowaniu i zapisaniu celu, podzielmy go na etapy określając, kiedy będziemy wprowadzać je w życie.

Podobne artykuły

MEZOTERAPIA MIKROIGŁOWA DAJE TAKIE EFEKTY JAK TRADYCYJNY LIFTING?

O mezoterapii mikroigłowej rozmawiamy z doświadczoną kosmetolog Kamilą Osowską. W swojej klinice w Krakowie posiada najnowocześniejsze rollery do wykonania zabiegu. Czy pozwalają uzyskać efekt liftingu bez skalpela? Jak wygląda zabieg? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziecie w naszej rozmowie.

Czytaj więcej

W SIDŁACH ZAZDROŚCI – JAK JĄ POKONAĆ?

Zazdrości pragniemy unikać jak ognia, w końcu już samo słowo wywołuje w nas nieprzyjemne skojarzenia, a często także złość. Dlaczego jest to uczucie tak często obecne w naszym życiu i czy zagraża stworzeniu szczęśliwego związku?

Czytaj więcej