WomanMagazine.pl

Jak dać dziecku dobry przykład?

Każdy rodzic daje z siebie wszystko, by jak najlepiej wychować swoje dziecko. Niekiedy zdarzy nam się jednak popełnić błąd. Jakich zachowań powinniśmy unikać?

Standard Post with Image

Płacz to nie zbrodnia

Powszechne jest przekonanie o tym, że płacz to oznaka słabości. Może dlatego, kiedy nasze dziecko płacze, bardzo często słyszy, że nie powinno być mazgajem. Tymczasem w przyszłości może skutkować to tym, że będzie miało problemy z wyrażaniem swoich emocji. W końcu płacz stanowi naturalną reakcję człowieka na, to by wyrazić smutek albo stratę. Dlatego, zamiast karcić zapytajmy, dlaczego płacze i postawmy na rozmowę, a nie na krzyk i wydawanie ocen.

Kłopoty to część życia

Chcielibyśmy chronić nasze dziecko, tak długo, jak możemy, a jednak prędzej, czy później przekona się ono o tym, że kłopoty to naturalna część życia. To, w jaki sposób dziecko będzie sobie z nimi radziło, uzależnione jest również od tego, w jaki sposób na nie reagujemy. Jeśli podchodzimy do nich konstruktywnie, dziecko zauważy, że nie warto się poddawać.

Okazuj uczucia

Nie zawsze chcemy okazywać nasze uczucia wobec partnera przy dziecku, a jednak, obserwując naszą miłość dziecko czuje się bezpieczniej. Uczy się również tego, że warto okazywać swoje uczucie drugiemu człowiekowi. Nie wahajmy się też, by okazywać uczucia naszemu dziecku, niech wie, ze je kochamy.

Sport to zdrowie

Aktywność fizyczna to nawyk, który warto wpoić naszemu dziecko, dlatego warto ćwiczyć wspólnie z nim. Wpłynie to pozytywnie nie tylko na jego zdrowie, ale i psychikę. Wskaże, też dziecku, że pośród codziennych zajęć warto znaleźć czas na sport.

Kontroluj finanse

Finanse to trudna sprawa, a jednak koniecznie powinniśmy zaznajamiać je z tym obszarem od najmłodszych lat. Nie musimy pokazywać maluchowi szczegółowo każdego rachunku, nie zaszkodzi jednak pokazać, że oszczędzamy na wymarzone wakacje, czy, że nie wydajemy pieniędzy na zbędne drobiazgi.

Szacunek do innych

Szacunek do innych ludzi to podstawa, aby chcemy, by nasze dziecko szanowało nas oraz naszych bliskich, samem musimy odnosić się z szacunkiem do naszych rodziców czy partnera. W ten sposób dajemy naszemu dziecku dobry przykład.

Nie zapominajmy, że uczy się najlepiej poprzez obserwowanie, dlatego dajmy mu dobry przykład i zachowujmy się w taki sposób, w jaki chcemy by i ono się zachowywało.

Podobne artykuły

MEZOTERAPIA MIKROIGŁOWA DAJE TAKIE EFEKTY JAK TRADYCYJNY LIFTING?

O mezoterapii mikroigłowej rozmawiamy z doświadczoną kosmetolog Kamilą Osowską. W swojej klinice w Krakowie posiada najnowocześniejsze rollery do wykonania zabiegu. Czy pozwalają uzyskać efekt liftingu bez skalpela? Jak wygląda zabieg? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziecie w naszej rozmowie.

Czytaj więcej

W SIDŁACH ZAZDROŚCI – JAK JĄ POKONAĆ?

Zazdrości pragniemy unikać jak ognia, w końcu już samo słowo wywołuje w nas nieprzyjemne skojarzenia, a często także złość. Dlaczego jest to uczucie tak często obecne w naszym życiu i czy zagraża stworzeniu szczęśliwego związku?

Czytaj więcej