Dominika Gwit: Chcę kochać i być kochaną do końca życia. Mam nadzieję, że taki będzie każdy rok

Autor: WomanMagazine

Aktorka przyznaje, że doskonale czuje się w roli Charlotte w najnowszym przedstawieniu Teatru Palladium "Chcesz się bawić? Zadzwoń!". Jej bohaterka to kobieta pełna temperamentu, która uparcie dąży do celu i potrafi zaskakiwać.

Czytaj więcej

Jak utrzymać bliskość w związku?

Autor: WomanMagazine

Czasami trudno utrzymać bliskość w związku, gdy proza życia sprawia, że mamy dla siebie coraz mniej czasu, co możemy zrobić, jak z tym walczyć?

Czytaj więcej

Jak zrealizować postanowienia noworoczne?

Autor: WomanMagazine

Początek nowego roku to dla wielu osób czas, w którym konkretyzujemy cele na nadchodzący rok. Niestety, statystyki pokazują, że większość noworocznych postanowień nie dotrwa wiosny. Jak możemy zwiększyć prawdopodobieństwo wypełnienia noworocznych postanowień?

Czytaj więcej

Pierwsze święta po rozwodzie

Autor: WomanMagazine

Rozwód i rozstanie to trudny czas, każda z nas znosi go na swój sposób. Szczególnie trudnym czasem są dla nas święta, które z jednej strony wiążą się z pytaniami ze strony bliskich, a z drugiej z decyzjami dotyczącymi tego w jaki sposób możemy spędzić ten czas.

Czytaj więcej

Jak tanio kupić prezenty?

Autor: WomanMagazine

Święta coraz bliżej, rosną więc sklepowe kolejki, pełne osób, które chcą kupić prezent dla swoich bliskich. Podpowiadamy w jaki sposób obniżyć wydatki na podarunki.

Czytaj więcej

Zazdrość o seksualną przeszłość partnera

Autor: WomanMagazine

Zazdrość o byłą, czy w ogóle zazdrość, to trudne uczucie, które może być destrukcyjne dla związku. W jaki sposób możemy sobie z nim poradzić?

Czytaj więcej

Polki zajmują się domem nawet do pięciu godzin dziennie. Choć są zmęczone i obciążone, niechętnie dzielą się obowiązkami z partnerami

Autor: Woman Magazine/ Newseria

Kobiety częściej zajmują się praniem, prasowaniem i gotowaniem, a mężczyźni – remontami i pracami naprawczymi – wynika z raportu „Podział obowiązków w polskich gospodarstwach domowych”, przygotowanego na zlecenie marki Indesit. Zdaniem psycholog Marii Rotkiel wskazane deklaracje świadczą o tym, że wciąż postrzegamy domowe obowiązki przez pryzmat utartych schematów społecznych.

Czytaj więcej

Jak radzić sobie z toksycznymi osobami?

Autor: WomanMagazine

Chyba każda z nas zna choć jedną toksyczną osobę, przy której nasze samopoczucie znacznie się obniża, a nastrój gwałtownie się pogarsza. Wampiry emocjonalne, bo tak czasami ich nazywamy, to osoby, które odbierają życiową energię. Jak możemy sobie z nimi radzić?

Czytaj więcej

Co zrobić gdy nasze dziecko jest innej orientacji?

Autor: WomanMagazine

Inne orientacje seksualne nie są już tabu, jednak w dalszym ciągu trudno zaakceptować nam, gdy okaże się, że nasze dziecko jest homoseksualne lub biseksualne. W jaki sposób powinnyśmy zareagować, gdy usłyszymy od naszej pociechy, że jest innej orientacji?

Czytaj więcej

Pogodzić życie zawodowe z rodzinnym - wywiad z Magdaleną Zawadzką-Wojtaszek

Autor: Woman Magazine

Rozmowa z Magdaleną Zawadzką-Wojtaszek, szefową agencji Design PR, szkoleniowcem, wykładowcą i doradcą marketingowym, jednocześnie żoną i mamą dwójki dzieci.

Czytaj więcej

Fakty i mity na temat przygodnego seksu

Autor: WomanMagazine

Wydaje wam się, że przypadkowy seks to efekt nałożenia się na siebie miejsca, czasu i osoby? Zapoznajcie się trzema badaniami, które obalają popularne mity związane z przypadkowym seksem.

Czytaj więcej

Czy warto przyjaźnić się z byłym?

Autor: WomanMagazine

Część z nas z różnych względów decyduje się na to, by po rozstaniu utrzymać kontakt ze swoim byłym partnerem, czy rzeczywiście jest to właściwe rozwiązanie?

Czytaj więcej

Czy różnica wieku w związku ma znaczenie?

Autor: WomanMagazine

Posiadanie satysfakcjonującego i szczęśliwego związku to marzenie wielu z nas, nic więc dziwnego, że naukowcy tak wiele czasu poświęcają badaniom, które mają rozwikłać sekret udanego związku. Nie inaczej jest w przypadku wieku.

Czytaj więcej

Dystymia czy też ją masz?

Autor: WomanMagazine

Odczuwasz długotrwały spadek nastroju, jesteś smutna i nie masz energii? Uważaj, to może być dystymia.

Czytaj więcej

Zdrada i co dalej?

Autor: WomanMagazine

Zdrada dla wielu z nas stanowi koniec związku, a jednak wcale nie musi tak być. Może zabrzmi to dziwnie, ale może być ona ratunkiem dla pary. Wszystko zależy od tego w jaki sposób ją potraktujemy.

Czytaj więcej