WomanMagazine.pl

CRACOW FASHION WEEK

Cracow Fashion Week to największe wydarzenie modowe odbywające się na terenie małopolski. Już w dniach 5-12 marca 2016 na krakowskich wybiegach królować będą nowe trendy, a na miłośników bycia "fashion" czeka mnóstwo atrakcji!

Standard Post with Image

Tegoroczny program przepełniony jest różnorodnymi wydarzeniami, jak pokazy, wystawy, warsztaty i wykłady prowadzone przez osobowości mody, a to wszystko odbędzie się pod hasłem „Moda, sztuka, edukacja”. Główny temat ukazywany będzie także w kontekście sztuki np. na wystawach fotograficznych.

 

„Focus on Fashion: Only One” (wystawa fotografii mody, Plac Szczepański) oraz „SAPU Creative 1995-2015” (wystawa mody z projektami m.in. BOHOBOCO, Filipa Rotha, Anny Pirowskiej, Elwiry Rutkowskiej czy Pat Guzik, Muzeum Inżynierii Miejskiej). W Forum Przestrzenie zostanie otwarta wystawa „What's Up” (ekspozycja dyplomów absolwentów Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru), a w budynku Krakowskich Szkół Artystycznych – „More and More” (ekspozycja prac malarskich, rysunkowych i fotograficznych absolwentów SAPU).

 

Tydzień mody rozpocznie się oficjalnie 6 marca w krakowskim ICE poprzez pokaz konkursowy Cracow Fashion Awards – coroczny pokaz dyplomowy studentów Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru oraz gości specjalnych, inaugurując oficjalnie 7. edycję krakowskiego tygodnia mody!

 

Na wybiegu zobaczymy kreacje kilkudziesięciu polskich projektantów kończących SAPU (Szkołę Artystycznego Projektowania Ubioru), rywalizujących o Grand Prix i Nagrodę Mediów. W czasie gali odbędą się także pokazy gościnne, ujrzymy między innymi Małgorzatę Sobiszewską (z kolekcją wysoko ocenianej marki ESTby ES), Pat Guzik (zwyciężczyni Ecochic Design Award 2015/16 w Hongkongu), Ewelinę Kosmalę (wyróżnienie na World of WearableArt w Nowej Zelandii), Annę Walicką (zwyciężczyni konkursu Fashion Culture) i Michała Wójciaka (finalista konkursu Złota Nitka).

 

Ponadto wydarzenie uświetnią kolekcje utalentowanych projektantów z Włoch, Ukrainy i Węgier.

 

PEŁNY PROGRAM WYDARZENIA: cracowfashionweek.com/cracow-fashion-week-2016/

 

Podobne artykuły

„DETOX MY FASHION”, powiedz NIE trującym ubraniom!

„Detox my fashion” to kampania od ponad 4 lat realizowana przez organizację ekologiczną Greenpeace. Jej celem jest wypranie trującej odzieży! Toksyczne substancje trafiają do ubrań w procesie produkcji. W procesie noszenia wchłaniają się do ludzkiego organizmu. Jest lepiej, ale do czystego rynku jeszcze daleko.

Czytaj więcej
Street fashion

Jesienny street fashion, zdjęcie z pokazu kolekcji Gucci jesień-zima 2016/2017 / fot. ImaxTree / agencja Free

Liście już opadły z drzew, a wraz z nimi jesienne kolory, które zdobiły nasze ulice, parki i skwery. Jeśli nie zostały zmiecione lub wywiane przez wiatr, z całą pewnością zamokłe, zostały podeptane przez spacerujących przechodniów. Trochę szkoda… W końcu były piękną ozdobą, odwracającą uwagę od jesiennej, przedzimowej pluchy.

Czytaj więcej