WomanMagazine.pl

Jak budować przyjaźń? Rady od PANUL

Alba de Céspedes, autor ,,Lala’’, powiedział, że każdy z nas potrzebuje czasami ręki, która wyciągnęłaby go z kłopotów. Jak zatem możemy budować przyjaźń, by stawała się z dnia na dzień silniejsza? Przecież przyjaźń to nie tylko pomaganie sobie w trudnych momentach, ale też celebrowanie sukcesów, a może przede wszystkim zwyczajne towarzyszenie sobie w codzienności?

Standard Post with Image

Marka PANUL przygotowała dla Was 5 porad, by przyjaźń na dobre i na złe stała się Waszą rzeczywistością.

Przyjaźń dojrzewa z czasem, jak dobre wino. I tak, jak dobre wino wymaga starannego traktowania, cierpliwości i zaangażowania. Każda winnica ma swoje tajemnice, które decydują o ostatecznym napoju trunku. Podobnie jest z przyjaźnią.

1. Wspólne gotowanie.

W odpowiedzi na pytanie w badaniu przeprowadzonym na zlecenie marki PANUL ,,Czy uważasz, że wspólne gotowanie zacieśnia więzi?’’, aż 80%1 ankietowanych udzieliło pozytywnej odpowiedzi. Takich danych nie można lekceważyć! Umówcie się któregoś piątkowego wieczoru na wspólne gotowanie. Wybierzcie kuchnię, której żadne z was nie próbowało. Po wpisaniu hasła w wyszukiwarkę wyskoczy wam cała masa przepisów. Możecie też iść na żywioł i przygotować danie ze wszystkiego, co znajdziecie w domu. Wasza kreatywność jest jedyną granicą!

2. Róbcie sobie niespodzianki.

Róbcie niespodzianki bliskim wam osobom. Aż 39%2 Polaków do bliskich osób wlicza przyjaciół. Odbierz swojego przyjaciela po pracy i zabierz na coś pysznego do jedzenia. Przynieś kawę i bajgla, gdy uczy się do sesji. Sprezentuj bilet na koncert jego ulubionego zespołu. Kup mu książkę ulubionego autora bez okazji. Możliwości jest wiele. Ważna jest tutaj umiejętność uważnego patrzenia, by nasz gest rzeczywiście przyniósł naszemu przyjacielowi zamierzoną przez nas radość.

3. To co najcenniejsze.

Czas. Nie skąpcie go sobie. Wyrzucajcie ze swoich kalendarzy nieistotne rzeczy, jeśli wasz przyjaciel was potrzebuje. Przenoście je na inne terminy. Nie mówcie po godzinie, że musicie już wracać do domu, kiedy rozmowa zaczyna się rozwijać. W takich właśnie momentach wasza przyjaźń ma szansę stawać się coraz silniejszą. To jedna z niewielu inwestycji w życiu, jakich nie pożałujecie.

4. Potęga słów.

Żyjemy w czasach, kiedy nie ma problemu ze skontaktowaniem się z osobą na drugim końcu globu. Możemy dzwonić do siebie czy kontaktować się za pomocą mediów społecznościowych. Według danych z badania przeprowadzonego na zlecenie marki PANUL, już 29%3 Polaków korzysta z rozmów telefonicznych codziennie lub prawie codziennie, by podtrzymywać relacje z bliskimi im osobami. Napisz sms-a motywującego przed rozmową o pracę. Zadzwoń wieczorem do swojego znajomego i spytaj się, jak mu minął dzień. Liczą się małe gesty.

5. Bądź dostępny.

Nic dodać nic ująć. Nie zbywaj znajomego, gdy zadzwoni w najmniej odpowiednim dla ciebie momencie. Pomilcz z nim, gdy tego potrzebuje. Daj mu się wypłakać i posłuchaj jego żali. Nie przerywaj, a podawaj chusteczki do nosa, jego ulubione wino i przysmaki. Phil Bosmans tak mówi o przyjaźni:„Kwiaty nie zakwitną bez ciepła słońca. Ludzie nie mogą stać się ludźmi bez ciepła przyjaźni.”.

1 Badanie zlecone przez markę Panul, przeprowadzone na przełomie listopada i grudnia 2017 roku na próbie reprezentatywnej 1004 osób przez Instytut Badawczy ARC Rynek i Opinia.
2 Badanie zlecone przez markę Panul, przeprowadzone na przełomie listopada i grudnia 2017 roku na próbie reprezentatywnej 1004 osób przez Instytut Badawczy ARC Rynek i Opinia.
3 Badanie zlecone przez markę Panul, przeprowadzone na przełomie listopada i grudnia 2017 roku na próbie reprezentatywnej 1004 osób przez Instytut Badawczy ARC Rynek i Opinia.

Podobne artykuły

MEZOTERAPIA MIKROIGŁOWA DAJE TAKIE EFEKTY JAK TRADYCYJNY LIFTING?

O mezoterapii mikroigłowej rozmawiamy z doświadczoną kosmetolog Kamilą Osowską. W swojej klinice w Krakowie posiada najnowocześniejsze rollery do wykonania zabiegu. Czy pozwalają uzyskać efekt liftingu bez skalpela? Jak wygląda zabieg? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziecie w naszej rozmowie.

Czytaj więcej

Botox - jak się do niego przygotować?

Zmarszczki mimiczne mogą być poważnym problemem. Teraz można się go pozbyć – wybierz botox! Ze względu na swoją specyfikę zmarszczki mimiczne są niemalże niemożliwe do usunięcia z wykorzystaniem popularnych kosmetyków. Jest jednak sposób na ich usunięcie – to botox, czyli inaczej toksyna botulinowa, z której skorzystamy w profesjonalnych gabinetach medycyny estetycznej.

Czytaj więcej