WomanMagazine.pl

Aż 13 procent muzeów na świecie może zakończyć działanie przez pandemię koronawirusa

Do takich wniosków doszło UESCO wraz z International Council of Museums.

Standard Post with Image

Z okazji Międzynarodowego Dnia Muzeów, które ma miejsce 18 maja, UNESCO i ICOM postanowiły prześledzić sytuację instytucji kulturalnych podczas trwającej pandemii. Z przeprowadzonych badań wynika, że wiele muzeów na całym świecie może ponownie się już nie otworzyć.

 

90 procent muzeów z powodu pandemii COVID-19 musiała zamknąć swoje placówki, wiele z nich przeniosło swoje działania do interentu, organizując zwiedzanie wystaw on-line. Jednak nie wszystkie muzea były na to gotowe. Zaledwie 5 procent instytucji kulturalnych w Afryce i na wyspach mogły przygotować taką ofertę.

 

Podobne artykuły

Diabetyk nie może jeść czekolady? To mit!

Z radością obalamy mit, mówiący o tym, że osoby z cukrzycą nie mogą jeść czekolady. Mogą, ale nie każdy rodzaj i nie w każdej ilości. Raz na jakiś czas, każdy może zjeść jedną lub dwie kostki gorzkiej czekolady. Najlepiej, gdy zawartość kakao przekracza 70%.

Czytaj więcej

NAJMODNIEJSZY KOŃ NA ŚWIECIE

Wydawało się, że już nic nie zadziwi naszych oczu. A jednak! Po słodkich outfitach dla psów amerykańskich gwiazd postanowiono pójść o krok dalej. Wymyślono strój dla… konia! I to w niebagatelnym stylu, bo samego zainteresowanego zdobi prawdziwy, skrojony na miarę garnitur, na dodatek tweedowy!

Czytaj więcej