WomanMagazine.pl

NAJMODNIEJSZY KOŃ NA ŚWIECIE

Wydawało się, że już nic nie zadziwi naszych oczu. A jednak! Po słodkich outfitach dla psów amerykańskich gwiazd postanowiono pójść o krok dalej. Wymyślono strój dla… konia! I to w niebagatelnym stylu, bo samego zainteresowanego zdobi prawdziwy, skrojony na miarę garnitur, na dodatek tweedowy!

Standard Post with Image

Od kilku lat panuje na świecie moda na ubieranie pupili, szczególnie psów i kotów. Kolorowe ubranko przykuwa uwagę, a czarna mucha pod szyją dodaje zwierzęciu słodkości. Wszystko oczywiście powinno znaleźć się na Instagramie lub na koncie na Facebooku należącym do pupila – w końcu świat mody i uwielbienie nie mają granic!

Trend ubierania zwierząt pojawił się już w latach 90. w Stanach Zjednoczonych, kiedy gwiazdy podczas spacerów ze swoimi yorkami zaczęły dopasowywać ich ubrania do tego, co miały na sobie. Aktualnie behawioryści coraz bardziej przymykają oko na tę ciekawą modę, zwłaszcza kiedy na zewnątrz jest bardzo chłodno…

 

Najmodniejszy koń na świecie

Irlandzki wyścigowiec o imieniu Morestead stał się posiadaczem pierwszego w historii tweedowego garnituru. A wszystko za sprawą prestiżowego zakładu krawieckiego firmy Harris Tweed, który dla najmodniejszego konia na świecie wykorzystał aż 18 metrów materiału! W skład stylizacji wchodzi marynarka, biała koszula, krawat, nietypowe spodenki oraz kaszkiet z otworami na uszy. Przygotowania trwały miesiąc.

Zakłady krawieckie – na co dzień produkujące luksusowe garnitury dla jeźdźców biorących udział w zawodach konnych – podkreślają, że współpraca z wyścigowcem przebiegała pomyślnie i że efekty będzie można podziwiać na festiwalu Cheltenham (15-18 maja 2016), podczas jednego z najważniejszych wyścigów w Wielkiej Brytanii.

A Wam jak się podoba stylizacja Moresteada? ;-)

 

Podobne artykuły

Miłosne zwyczaje

MIŁOSNE ZWYCZAJE NA ŚWIECIE

Ile na świecie par, tak różne oblicza słowa „miłość”. Jedne wynikają z upodobań zakochanych, drugie zależą od narzuconych przez miejsce pochodzenia zwyczajów. W końcu nie bez powodu mówi się, że co kraj to obyczaj, a do tego miłosny!

Czytaj więcej

3 RÓŻNICE W WALENTYNKACH NA ŚWIECIE

Dzień Zakochanych przywędrował do Polski w latach 90. z kultury francuskiej oraz krajów anglosaskich. Aktualnie jest to święto niemalże o zasięgu globalnym, chociaż, w zależności od zakątka świata, obchodzi się je w inny sposób i… nie tylko 14 lutego!

Czytaj więcej