WomanMagazine.pl

Greek Trade eksportuje produkty do Australii!

Greek Trade coraz prężniej rozwija się nie tylko na rynku polskim, ale także zagranicznym. Rozszerza swoją działalność i tym razem nadszedł czas na eksport lokalnych towarów do Australii.

Standard Post with Image

Greek Trade Sp. z o.o. to działający od 26 lat na rynku producent, dystrybutor oraz importer produktów z branży spożywczej. Przez wszystkie te lata wypracował pozycję lidera sprzedaży oraz produkcji na rynku europejskim. Nie zamyka się jednak tylko na tę część świata. Niedawno wysłał do Chin kilkaset ton polskich owoców, teraz nadeszła pora na poszerzenie horyzontów.


Firma podpisała właśnie kontrakt na eksport warzyw konserwowych, które wysyłane są wprost do Australii. Małgorzata Turecka, Export Specialist w firmie Greek Trade twierdzi, że to jeszcze nie koniec współpracy, która zapowiada się jako długofalowa.


- Australia otwiera się na typowo polskie produkty. My, jako firma rozwijająca eksport, chcemy na tym skorzystać. Niedawno wypłynęły pierwsze kontenery,zakontraktowane są kolejne, toczą sięrównież rozmowy na temat dostawy innychproduktów – mówi Małgorzata Turecka, Export Specialist.


Unia Europejska jest trzecim co do wielkości partnerem handlowym Australii. Według danych statystycznych dotyczących handlu zagranicznego w 2017 roku wymiana handlowa między Australią a Polską wyniosła w roku ubiegłym aż 1 301,9 mln dolarów. To prawie 30 proc. więcej niż w 2016 roku. Oba te kraje prowadzą od początku roku negocjacje w sprawie umowy o wolnym handlu.


Greek Trade widzi potencjał i rosnące zainteresowanie polskimi produktami. Stąd nasza współpraca idealnie wpisuje się w rosnące statystyki eksportowe i zmierza w bardzo dobrym kierunku – dodaje Małgorzata Turecka.

 

Podobne artykuły

Sukces orientu w kuchni, czyli Greek Trade naturalnie

W 2015 roku Greek Trade Sp. z o.o. po raz jedenasty został zdobywcą Gazeli Biznesu. Wstępna ocena bieżącego roku wskazuje, iż firma osiągnie 5% wzrost sprzedaży w stosunku do poprzedniego roku. Jaki jest sekret tak dobrych wyników firmy stawiającej na zdrowy styl życia?

Czytaj więcej

Pasty Athina Mezedes firmy Greek Trade Sp. z o.o. dostępne w Biedronce!

Greek Trade wprowadziła do asortymentu Biedronki kolejny produkt – pasty warzywne Athina Mezedes z sera feta z warzywami oraz z oregano. Jeden z najbardziej popularnych dyskontów spożywczych w Polsce podjął kolejną, w ostatnich miesiącach, współpracę z marką należącą do Greek Trade.

Czytaj więcej