WomanMagazine.pl

Sukces orientu w kuchni, czyli Greek Trade naturalnie

W 2015 roku Greek Trade Sp. z o.o. po raz jedenasty został zdobywcą Gazeli Biznesu. Wstępna ocena bieżącego roku wskazuje, iż firma osiągnie 5% wzrost sprzedaży w stosunku do poprzedniego roku. Jaki jest sekret tak dobrych wyników firmy stawiającej na zdrowy styl życia?

Standard Post with Image

Jak zapewnia prezes firmy, sukces jest efektem pracy wielu ludzi – kadry zarządzającej, pracowników oraz kontrahentów w kraju i zagranicą, bez których wyniki finansowe i wyróżnienia, o których mowa, nie byłyby możliwe. 

Bardzo dużo działo się również w 2016 r. Nowe inwestycje w zakładzie produkcyjnym w Porszewicach (rozbudowa powierzchni magazynowej, zakup nowych linii produkcyjnych), nowe własne produkty, nowy asortyment z importu, nowe delikatesy ATHINA przy ul.  Piotrkowskiej w samym centrum  Łodzi z tysiącem artykułów spożywczych prosto z Grecji, w tym szeroki wybór win z najsłynniejszych greckich winiarni,  i  kolejne Delikatesy w Krakowie przy ul. Długiej – to wszystko jest powodem do dumy.

 

Przede wszystkim zdrowo!

Nowa linia produktowa – Helcom Naturalnie – skierowana jest do konsumentów ceniących zdrowy styl życia. Jako pierwsze z nowej serii pojawiły się pasty warzywne, przygotowywane wyłącznie z naturalnych składników jak słonecznik  czy ciecierzyca,  bez konserwantów, sztucznych barwników i glutenu. Helcom Naturalnie to odpowiedź na trend EKO i potrzeby współczesnego klienta, który świadomie wybiera zdrowe produkty. Pasty warzywne mogą zastąpić masło, dip czy farsz. Sprawdzą się zarówno na zimno, jak i na ciepło.

 

Sposób na orientalny sukces

Firma idzie z duchem czasu, dlatego też zmianie uległ wygląd opakowań produktów pakowanych w słoiki oraz puszki. Nowy wizerunek skoncentrowano na etykietach, które jeszcze bardziej przyciągają uwagę konsumenta.

W 2016 roku firma wprowadziła na rynek nową markę Orient Taste – produkty kuchni azjatyckiej. To jedna z najbardziej oryginalnych kuchni świata. W ofercie Orient Taste znajdują się m.in.: mleko kokosowe, sosy sojowe, marynowany imbir, czy bardzo popularny olej kokosowy – tłoczony na zimno, nierafinowany, uznawany za najzdrowszy olej. Poza tym coraz mocniejsze są marki takie jak ATHINA – obejmująca oryginalne greckie produkty, Barri – produkty włoskie i ¡Que rico!, którą oznaczone są najwyższej jakości produkty hiszpańskie i z Ameryki Łacińskiej.

 

Co z przyszłością firmy?

Polska gospodarka rośnie nieprzerwanie od 25 lat i spółka  Greek Trade również od ćwierćwiecza jest obecna na rynku, wzrastając wraz z nim. Niewątpliwą przewagą konkurencyjną jest suma lat doświadczeń. Początkowo mała rodzinna firma stała się ważnym i uznanym graczem na rynku w branży FMCG. „Chcemy wspiąć się jeszcze wyżej i umocnić pozycję  w czołówce firm spożywczych w Polsce. Mamy profesjonalny i zmobilizowany zespół pracowników,  pełen pomysłów jak urzeczywistniać nasze śmiałe plany i zamierzenia” – jak zapewnia prezes firmy.

 

Podobne artykuły

Największy sukces? Być mamą, żoną i... sportowcem! – rozmowa z Kamilą Krzak

„Bycie mamą to wyzwanie. Bycie pracującą mamą – jeszcze większe. A bycie pracującą mamą sportowcem to ciągły wyścig z czasem”. Zapraszamy do inspirującej rozmowy z Kamilą Krzak, Mistrzynią karate, która zdradza swój przepis na szczęśliwe życie zawodowe i prywatne!

Czytaj więcej

„Wakacje na Bali”, czyli naturalne kosmetyki marki HAGI

Jak złapać chwilę oddechu i świeżości w środku lata? Może dzięki zapachom: trawy cytrynowej, wanilii, grapefruita, szałwii i cedru - zamkniętym w wysokiej jakości naturalnych produktach..? Przedstawiamy Wam cudowną serię marki Hagi – „Wakacje na Bali”.

Czytaj więcej