WomanMagazine.pl

Najskuteczniejsze sposoby na pierwsze objawy przeziębienia

Gdy temperatura spada, a pogoda coraz częściej częstuje nas deszczem, zdarza nam się zapadać na przeziębienie, oto kilka sposobów, które pomogą nam wrócić do zdrowia.

Standard Post with Image

Jeśli zauważymy u siebie pierwsze objawy przeziębienia, takie jak katar, drapanie w gardle czy osłabienie organizmu to znak, że trzeba jak najszybciej przejść do działania. Jeśli zdarzy nam się przemarznąć np. czekając na przystanku, jak najszybciej rozgrzejemy się ciepłą herbatą z cytryną, czy też wejściem pod koc. Pomóc może też ciepła kąpiel. W czasie choroby nie zapomnijmy o regularnym nawadnianiu, przyjmujmy małe ilości płynów regularnie, dzięki temu będziemy lepiej nawadniać organizm i wypłuczemy z organizmu toksyny, wyprodukowane przez chorobotwórcze wirusy. W ten sposób również nawilżymy śluzówkę. Nie zaleca się także w czasie choroby przyjmowania ciężkostrawnych dań, bo organizm będzie obciążony trawieniem zamiast walką z chorobą. Warto jednak przyjmować ciepłe potrawy, by rozgrzać nasz organizm. Pomoże nam w tym też dodanie takich przypraw jak cynamon, imbir czy kurkuma. Wiele roślin nasila pocenie się i obniża gorączkę. Działa tak między innymi napar z lipy, napar z bzu czarnego, miód czy sok z malin. Rozgrzeje nas też rosół, który dostarczy aminokwasów, działa uspokajająco i zapewnia spokojny sen.

W celu wzmocnienia organizmu warto też postawić bańki, które pobudzają organizm do produkcji przeciwciał, które pozwolą nam szybciej stanąć na nogi. Zadbajmy też o to, by pomieszczenie, w którym przebywamy było przewietrzone. Nie przebywajmy w zaduchu, uchylmy jedno okno, dzięki czemu zapewnimy sobie świeże powietrze pozbawione chorobotwórczych zarazków, lepiej też dotlenimy organizm. Jeśli chcemy dodatkowo wzmocnić nasz organizm w walce z infekcją, zjedzmy rosół, który dostarczy nam porcji witamin i rozgrzeje nas. Nie zapomnijmy też o odpowiednim nawodnieniu, które pozwoli nam być bardziej skutecznymi w walce z infekcją. Dobre nadwonienie chroni komórki przed wnikaniem i namnażaniem się wirusów.

Na bieżąco też dostarczajmy organizmowi witaminy C, która uszczelnia naczynia, co utrudnia wirusom rozprzestrzenianie się. Aby przeciwdziałać chorobie postawmy na odpoczynek, na noc zażyjmy dawkę witamin i pójdźmy spać. Postawmy na szybką walkę z pierwszymi objawami przeziębienia. Odpoczynek i rozgrzanie pozwoli zdusić chorobę w zarodku. Podwyższona temperatura świadczy o tym, że organizm podjął walkę, dlatego nie martwmy się.

Jeśli mamy zatkany nos możemy zastosować inhalacje w postaci gorącej wody i 7 kropli olejku sosnowego albo lawendowego. Pochylmy się nad miską, przykryjmy głowę ręcznikiem, aby para nie uciekała na boki, oddychajmy głęboko przez nos. Na kaszel pomoże nam syrop z cebuli. Siekamy drobno 2 cebule, układamy je warstwami w szklanym naczyniu, posypujemy cukrem i odstawiamy w ciepłe miejsce. Na pierwsze objawy przeziębienia dobrze działa również moczenie nóg w gorącej wodzie.

Gdy poczujemy, że dopadło nas przeziębienie nie ignorujmy pierwszych objawów. Walka z nimi pozwoli nam szybko stanąć na nogi.

Podobne artykuły

3 domowe sposoby na cellulit!

Cellulit, odwieczny wróg kobiety :) Czy Ci się podoba czy nie, możesz być szczęśliwą posiadaczką cellulitu. Niestety, lipodystrofia (czyli inaczej cellulit) może dotknąć kobiet w każdym wieku, bez względu na dietę i wagę. Co najlepsze, Panowie praktycznie nigdy nie mają problemów z cellulitem... to się nazywa sprawiedliwość!

Czytaj więcej

4 domowe sposoby na przedłużenie opalenizny po wakacjach

Lato w tym roku było wyjątkowo łaskawe (przynajmniej w połowie) dla uzyskania pięknej i głębokiej opalenizny, więc podejrzewam, że wiele z Was chciałoby jak najdłużej cieszyć się opalonym ciałem ;) Z uwagi na to, że powoli kończą się wakacje, niektórym urlopy – koniecznie sprawdź i przetestuj, jak możesz utrwalić opaleniznę w domu!

Czytaj więcej