WomanMagazine.pl

Jubileuszowe 20. kardiologiczne warsztaty NFIC 2019 rozpoczęte!

11 grudnia, podczas pierwszego dnia rozpoczynającego 20. edycję NFIC 2019 w Krakowie, spotkali się najwybitniejsi przedstawiciele kardiologii i kardiochirurgii. Tematem poruszanym podczas tego trzydniowego wydarzenia są najnowsze osiągnięcia w dziedzinie kardiologii interwencyjnej.

Standard Post with Image

W tym roku odbywa się jubileuszowa 20. edycja prestiżowych międzynarodowych warsztatów New Frontiers in Interventional Cardiology 2019. Sławy światowej kardiologii oraz specjaliści z dziedziny kardiologii interwencyjnej, kardiochirurgii, angiologii oraz radiologii zabiegowej spotkali się podczas pierwszego z trzech dni wydarzenia w Auditorium Maximum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.

Pierwszego dnia NFIC 2019 odbyło się m.in. V Małopolskie Sympozjum diagnostyki i interwencyjnego leczenia chorób serca oraz naczyń wraz z Warsztatami Instytutu Kardiologii UJ Collegium Medicum, w ramach których odbyły się sesje seminaryjne, a także Warsztaty Echokardiograficzne oraz sesja naukowa studentów.

Jednym z gości podczas tego dnia warsztatów był prof. Roberto Ferrari, były prezes Europejskiego Towarzystwa Kardiologicznego, największej organizacji kardiologicznej na świecie, która zrzesza kilkaset tysięcy kardiologów. Wystąpił podczas „Sesji Master: Heart Team - jedna choroba, wielu specjalistów” z tematem dotyczącym przyszłości rozwoju kardiologii, która dzięki nowoczesnym rozwiązaniom technologicznym precyzyjniej skupia się na pacjencie niosąc pomoc.

W tej samej sesji udział wziął dyrektor NFIC, prof. Dariusz Dudek, Prezydent elekt EAPCI ESC oraz Przewodniczący Rady Instytutu Kardiologii Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum. Tematem jego prezentacji była „Rozszerzona rzeczywistość w obrazowaniu i leczeniu chorób serca i naczyń. Stan wiedzy 2019 i perspektywy na 2020”. Profesor przedstawił możliwości sztucznej inteligencji, a także funkcjonowanie rozszerzonej rzeczywistości, które wykorzystywane są w medycynie i kardiologii.

Prężnie rozwijamy cyfrową kardiologię. Procesy diagnostyczne, szczególnie w obrazowanie w medycynie, coraz bardziej wspomagane są technologicznymi rozwiązaniami. To natomiast daje coraz większe możliwości lekarzom. Obrazowanie w nowoczesnej kardiologii stało się niezbędne, bo to dzięki niemu jesteśmy w stanie wybrać najlepszą i najbardziej skuteczną drogę, aby dotrzeć do serca pacjenta w taki sposób, który będzie dla niego najmniej inwazyjny – powiedział prof. Dariusz Dudek.

Na pozostałe dwa dni wydarzenia, 12 i 13 grudnia, zaplanowane zostały specjalistyczne sympozja podzielone na różne segmenty tematyczne, jak również II Kongres Pacjentów Kardiologicznych, którego głównym tematem będzie „Prewencja: Lepiej zapobiegać niż leczyć”.

Rejestracji na NFIC 2019 można dokonać jeszcze poprzez stronę internetową https://nfic.pl/. Tam również dostępnych jest więcej informacji na temat całego wydarzenia.

Podobne artykuły

NFIC 2019, największe europejskie spotkanie kardiologów, już 11-13 grudnia w Krakowie

W drugim tygodniu grudnia w stolicy Małopolski odbędzie się wyjątkowe wydarzenie z dziedziny kardiologii. Mowa o jubileuszowej, 20. edycji prestiżowych międzynarodowych warsztatów New Frontiers in Interventional Cardiology 2019.

Czytaj więcej

Netflix prezentuje premiery na styczeń 2019

Netflix nie zwalnia tempa, na styczeń 2019 roku przygotował wiele nowości oraz premier filmowych i serialowych. Sprawdźcie listę nowości tej stacji.

Czytaj więcej